رونق تولید را با اجرای طرح‌های جدید دنبال می‌کنیم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. اقتصادی
رونق تولید را با اجرای طرح‌های جدید دنبال می‌کنیم

رونق تولید را با اجرای طرح‌های جدید دنبال می‌کنیم

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/فارس مدیر شعب بانک صادرات استان فارس تاکید دارد که همراهی در مسیر رونق تولید، یکی از مهمترین سیاست‌ها و اهداف این بانک محسوب شده و در قالب طرح‌های مختلفی دنبال می‌شود.

مهدی اقبالی‌راد شنبه ۲۵ آبان در جمع خبرنگاران به فعالیت ۱۵۷ واحد بانکی وابسته به این مجموعه در فارس اشاره و خاطرنشان کرد: این واحدها علاوه بر ارائه خدمات تعریف شده بانکی، تلاش می‌کنند با اجرای طرح‌های پیش بینی شده، گام‌های جدیدی برای رونق تولید در فارس بردارند.

به گزارش ایسنا، اقبالی‌راد با تاکید براینکه حمایت از تولید و تداوم چرخه فعالیت تولیدکنندگان از دغدغه‌های جدی بانک صادرات است، گفت: برای تحقق اهداف بخش تولید، اقدامات ویژه‌ای پیش بینی شده که تقویت بنیه مالی مصرف کنندگان کالاها و خدمات و در نتیجه افزایش تقاضای خرید بخشی از این اقدامات بوده است.

وی با بیان اینکه بسیاری از واحدهای تولیدی به دلیل تورم و نوسان نرخ ارز با مشکل نقدینگی مواجه شده‌اند، گفت: یکی از راهکارهای بانک صادرات برای رفع این مشکل، عرضه اعتبار اسنادی ریالی ویژه تولیدکنندگان و مصرف کنندگان است که برمبنای آن، هر دو طرف می‌توانند بدون استفاده از وجه نقد و صرفا با استفاده از اعتبار اسنادی بانک، معامله خود را به سرانجام برسانند.

اقبالی‌راد در تشریح بیشتر این موضوع گفت: این راهکار در قالب «طرح طراوت» عملیاتی می‌شود و برمبنای آن، تولیدکنندگان و مصرف کنندگان محصولات مختلف می‌توانند بدون داشتن دغدغه نقدینگی، با استفاده از اعتبارات اسنادی ریالی بانک صادرات، مواد اولیه و یا محصول مورد نیاز خود را خریداری و مصرف کنند.

مدیر شعب بانک صادرات فارس با بیان اینکه بانک، امکان نقد کردن اسناد اعتباری را برای تولیدکنندگان و مصرف کنندگان فراهم کرده است، گفت: این اسناد در دو بازه زمانی ۳ تا ۱۲ ماهه به متقاضیان ارایه می‌شود.

وی همچنین با تاکید براینکه طرح طراوت می‌تواند خلاء نقدینگی تولیدکننده و مصرف کننده را برطرف کند، ادامه داد: مجموعه بانک صادرات فارس تلاش می‌کند به روش‌های گوناگون بخش تولید را مورد حمایت قرار دهد و چرخه آن را در استان پایدار نگه دارد، براین اساس اعلام می‌کنیم هر فرد یا مجموعه تولیدی که در استان فارس نیاز به تامین مالی داشته باشد، می‌تواند از ابزارهای اعتباری این بانک استفاده کرده و خدمات تعریف شده در این حوزه را در چارچوب ضوابط دریافت کند.

به گفته اقبالی راد، بانک صادرات فارس آماده ارایه خدمات مشاوره رایگان به سرمایه گذاران است، از خرید دین چک‌های مشتریان خرد این بانک به عنوان یکی از راهکارهای رونق تولید یاد و خاطرنشان کرد: براساس این طرح، فروشندگان می‌توانند محصولات خود را به صورت مدت‌دار به مشتریان بفروشند و اسناد آن را پس از ارایه به بانک، نقد کنند.

خبری: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

مدیر شعب بانک صادرات فارس همچنین گفت: با هدف تأمین نیازهای تسهیلاتی مشتریان، بانک صادرات با ارائه طرح ۶۷، شرایط دریافت وام در حداقل زمان ممکن (۴۸ساعته) را با نرخ ۶ درصد و نرخ سود سپرده ۷درصد سالیانه فراهم کرده است.

به گفته اقبالی راد، متقاضیان دریافت اینگونه تسهیلات می‌توانند به شعب بانک صادرات در سراسر کشور مراجعه و با افتتاح سپرده کوتاه مدت، ضمن دریافت ۷درصد سود، حداکثر تا مبلغ ۲میلیارد ریال، تسهیلات با نرخ ۶ درصد را دریافت نمایند.

وی همچنین از راه اندازی طرح جاری طلایی بانک صادرات با هدف ارایه تسهیلات ارزان قیمت و با نرخ سود پائین به عموم مردم خبر داد و خاطرنشان کرد: در این طرح مشتریان می‌توانند با افتتاح حساب قرض الحسنه جاری بدون دسته چک و ایجاد معدل موجودی حداکثر تا مبلغ ۲میلیارد ریال تسهیلات با نرخ سود دو الی ۱۳ درصد و با بازپرداخت ۱۲ الی ۳۶ماهه دریافت کنند.

اقبالی راد از دیگر طرح‌های بانک صادرات را طرح سپهر دانش عنوان کرد و گفت: این طرح به منظور ارج نهادن به وظایف اجتماعی بانک و همچنین ارزش گذاری به دانش آموزان سراسر کشور و ترویج فرهنگ بانکداری الکترونیک اجرایی شده است. به گفته وی، در این طرح والدین پس از افتتاح حساب برای فرزندان مبلغ ۳۱۰هزار ریال را به عنوان هدیه از طرف بانک صادرات دریافت و خودشان نیز با واریز مبلغ ۶۹۰ هزار ریال، کارتی با عنوان سپهر دانش به نام دانش آموز و با مبلغ یک میلیون ریال دریافت می‌کنند.

اقبالی راد با بیان اینکه این کارت از ویژگی‌هایی خاصی برخوردار است، اظهارداشت: از جمله این ویژگی‌ها می‌توان به نرخ سود ۱۰درصد، عضویت در باشگاه مشتریان بانک صادرات، امکان برداشت تاسقف دو میلیون ریال در هفته و امکان دریافت کارت مرابحه کمک هزینه خرید نوشت افزار اشاره کرد.

به گفته وی، در حال حاضر بالغ بر دو میلیون حساب بانکی اهالی استان فارس در بانک صادرات ثبت شده و نزدیک به یک میلیون و ۲۰۰ هزار کارت عابر بانک با هدف رونق بانکداری الکترونیک در اختیار آنها قرار گرفته است، این در حالی است که بانک صادرات، امن‌ترین سیستم بانکداری الکترونیک را در میان بانک‌های کشور در اختیار دارد و سپرده گذاران برمبنای آن می‌توانند منابع خود را با اطمینان خاطر در اختیار این بانک قرار دهند.

اقبالی راد با اشاره به طراحی نرم افزار و اپلیکیشن «صاپ» گفت: این اپلیکیشن خدمات بانکی در ۱۷ بانک را پشتیبانی می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز15 ساعت قبل

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

راهکار‌های فعالان اقتصادی برای رونق تولید

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
او گفت: بدخواهان کشور می‌خواهند ما را منزوی کنند، اما کشور ما در عین حالی که قدرت خود را در تولید بالا می‌برد تعامل خود را با دنیا گسترش می‌دهد و تولیدات خود را به بازار‌هایی صادرات می‌کند. زکایی ادامه داد: در بسیاری مواقع تصمیم گیری‌های عجولانه و قوانین اداری سخت و بروکراسی‌ها، شرایط را برای ما پیچیده‌تر کرده و ناخواسته ما را همسو با محدودیت‌ها و تحریم‌ها قرار می‌دهد. سیروس تالاری تولیدکننده تجهیزات صنعت نفت دیگر میهمان برنامه با بیان اینکه در کشورما منابع خدادادی عظیمی از نفت و گاز وجود دارد گفت: دولت با بهره برداری از ان‌ها و تبدیل به فراورده‌های اقتصاد ملی باید بتواند برای مردم رفاه ایجاد کند. او گفت: تبدیل این موارد به منافع اقتصادی نیاز به ابزار‌هایی دارد که نیاز ملی است و این یکی از مهمترین زیست بوم‌ها به شمار می‌آید. او افزود: در همین زمینه ظرفیت عظیمی از منابع انسانی هم به وجود امده که این نیرو نیز در همین کشور متخصص شده‌اند و ظرفیت ملی در صنایع نفت و گاز کشور را تولید می‌کنند. تالاری ادامه داد: ما صاحب هر دو زیست بوم مورد نیاز برای اعتلای کشور هستیم که باید از این مواهب به طور مناسبی بهره گیری کنیم.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین23 ساعت قبل
عصر ایرانعصر ایران23 ساعت قبل
شرایط فروش اقساطی محصولات ایران خودرو به تعداد بسیار محدود از ساعت ۱۱ صبح روز سه شنبه مورخ ۹۸/۰۹/۱۹ آغاز می‌شود. به گزارش عصر ایران، در اطلاعیه ایران خودرو آمده است: با هدف جلوگیری از ثبت نام واسطه‌ها و افزایش امکان ثبت نام برای مصرف کننده نهایی خودرو، شرکت ایران خودرو فیلترهای را مطابق شرط و شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه که ذیلا" تشریح شده قرار داده است که در صورت ثبت نام مغایر با شروط مندرج در قواعد و ضوابط بخشنامه، ثبت نام مشتری از سوی شرکت ایران خودرو یک طرفه ابطال و وجه ایشان حداکثر ظرف ۲۰ روز مسترد خواهد شد. شرایط و توضیحات روش فروش اعتباری: در این روش فروش صرفا «مشتریانی امکان ثبت نام خواهند داشت که چک‌های طرح» سامانه صیاد " را داشته و فاقد هرگونه چک برگشتی باشند از اینرو اطلاعات صادر کننده چک پس از انجام پیش پرداخت، اعتبارسنجی شده و در صورت دارا بودن شرایط لازم، ادامه فرآیند فروش امکان پذیر خواهد بود، همچنین نتیجه بررسی و اعتبارسنجی از طریق پیامک به مشتریان اطلاع رسانی خواهد شد، و در صورت عدم امکان اعتبارسنجی وجوه پرداختی مشتری به حساب ایشان استرداد خواهد شد. ضمنا «چک باز پرداخت اقساط با تاریخ قید شده در بخشنامه صرفا» از مشتری صاحب قرارداد دریافت خواهد شد و در این بخشنامه امکان دریافت چک از شخص ثالث (اقوام درجه یک، دو و …) وجود ندارد و عنوان صادر کننده چک دراین بخشنامه اشاره به صاحب قرارداد دارد. همچنین فک رهن سند خودرو زودتر از موعد چکها برای کلیه محصولات این بخشنامه امکانپذیر نخواهد بود، لذا ضروریست نمایندگی‌های محترم در این خصوص اطلاع رسانی مقتضی به مشتریان خود داشته باشند.

نظرها

اخبار بیشتر