پنجره‌های جدید هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می‌کنند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
پنجره‌های جدید هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می‌کنند؟

پنجره‌های جدید هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می‌کنند؟

کجاروخبرگزاری کجارو |

آخرین باری که با یک هواپیمای دریم لاینر پرواز کردید، روی کدام صندلی نشسته بودید؟ صندلی کنار پنجره؟ از نحوه‌ی عملکرد پنجره‌های جدید دریم لاینر تعجب نکردید؟

اگر تابه‌حال با هواپیمای بوئینگ ۷۸۷ پرواز کرده باشید، حتما می‌دانید که پنجره‌های آن کمی متفاوت از سایر هواپیماها است. اگر برای پیدا کردن یک پرده یا کرکره دورتادور این پنجره را وارسی بکنید، خواهید فهمید که هیچ پرده‌ای وجود ندارد. بلکه‌، دکمه‌هایی در زیر پنجره‌ها تعبیه شده است که مسافران بتوانند میزان نوری که از پنجره به داخل می‌تابد را به‌دلخواه خود تنظیم کنند.

بدون وجود یک پرده‌ی کشویی برای مسدود کردن نور، پنجره‌های جدید دریم لاینر چگونه کار و آسایش مسافران را فراهم می‌کنند؟ برای دانستن این موضوع ادامه‌ی این مقاله‌ی کجارو را مطالعه کنید.

پنجره‌های جدید هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می‌کنند؟ - 4

راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

پنجره‌ها تنها از یک لایه شیشه ساخته نشده‌اند. باتوجه به اتفاقاتی که در صورت شکسته‌شدن شیشه‌ها برای کابین تحت‌فشار خواهد افتاد، هیچ‌کس تنها یک لایه شیشه‌ای را به‌عنوان پنجره‌ی هواپیما نمی‌پسندد. این پنجره‌های دریم لاینر از دو تکه شیشه تشکیل شده‌اند که فضای بین آن‌ها را یک ژل فشرده اشغال کرده است. این ژل دارای یک جریان الکتریکی است که براساس سطح تیرگی انتخاب‌شده توسط مسافری که روی صندلی مسافر می‌نشیند، کاهش یا افزایش می‌یابد. هر چه میزان جریان الکتریکی داخل ژل بیشتر باشد، ژل تیره‌تر خواهد شد و در نتیجه، نور کمتری از آن عبور خواهد کرد. کمی از شدت این جریان بکاهید و ببینید که چگونه ژل به‌اندازه‌ای روشن خواهد شد که می‌توانید آسمان پشت آن را ببینید.

در اولین سری تولیدشده از پنجره‌های جدید دریم لاینر، ژل داخل جداره‌های آن در تاریک‌ترین حالت خود / بالاترین سطح جریان الکتریکی به رنگ آبی تیره درمی‌آمدند؛ اما تاریک تاریک نمی‌شدند. اما، شرکت ژنتکس (Gentex) تولیدکننده‌ی این پنجره‌ها، فناوری آن‌ها را بهبود بخشید و کاری کرد که ژل به‌طور کامل به رنگ تیره درآید؛ طوری که راه تابش نور به‌داخل کابین را کاملا مسدود کنید و به‌اندازه‌ی کرکره‌های سنتی پنجره‌ها، تاریکی کابین را تامین کند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

پنجره‌های جدید هواپیمای دریم لاینر چگونه کار می‌کنند؟ - 9

علاوه‌بر اینکه هر مسافر می‌تواند تنظیم متفاوتی را برای پنجره‌ی خود انتخاب کند، خدمه‌ی کابین هم به کنترل اصلی دسترسی دارند که می‌توانند رنگ ژل پنجره‌ها را، به‌صورت تک‌به‌تک یا برای کل هواپیما، تغییر بدهند. این ویژگی در حالتی مفید خواهد بود که خدمه بخواهند در پروازهایی که از میان چند منطقه‌ی زمانی مختلف عبور می‌کنند، در زمان طلوع آفتاب تا حد ممکن از تابش نور خورشید به داخل هواپیما جلوگیری کنند و به این صورت، به مسافران کمک کنند تا بیشتر بخوابند. اما، نکته‌ی منفی آن این است که کنترل تنظیم پنجره‌ها به‌صورت دلخواه را از اختیار مسافران خارج می‌کند.

دفعه‌ی بعدی که با یک هواپیمای دریم لاینر مسافرت می‌کنید، نگاهی دقیق‌تر به پنجره‌ها بیندازید. آن‌ها ۶۵ درصد بزرگ از پنجره‌های پیشین هستند و با دکمه‌های تاریک‌کننده کنترل می‌شوند. مسئولان بوئینگ می‌گویند که این پنجره‌ها (و ژل داخل آن‌ها) حداقل ۲۰ سال عمر خواهند کرد و آن‌ها تصمیم دارند به همکاری خود با ژنتکس و سایر شرکت‌ها برای خلق تجربه‌های مشابه برای مسافران ادامه بدهند.

همیشه می‌توانید برای خرید بلیط هواپیما با استفاده از موتور جستجوی پرواز کجارو پایین‌ترین قیمت بلیط‌ها را از بین فروشنده‌های معتبر مشاهده و بلیط سفر خود را به مقصدهای خارجی و داخلی شامل بلیط سیستمی، بلیط چارتری، بلیط لحظه آخری و … ارزان‌تر از همه جا تهیه کنید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم شوک آور / مهناز افشار ابی روی استیج بغل کرد

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، مهناز افشار که در ماههای اخیر هر بار با حاشیه‌های مختلفی در راس خبرها قرار گرفته و البته بارها بر کوتاه بودن سفرش و تصمیمش برای برگشت به ایران خبر داده بود، حالا به نظر می‌رسد دیگر تصمیمی برای بازگشت به سینمای ایران ندارد. انتشار این فیلم در فضای مجازی با وجود اینترنت نصفه و نیمه‌ای که در ابتدای هفته وجود داشت، واکنش‌های زیادی را برانگیخت. حضور مهناز افشار پیش از این هم در فضای مجازی با حاشیه‌های زیادی همراه بود. از ماجرای ازدواجش با یاسین رامین گرفته تا موضوع شیرخشک‌های آلوده و نیز این اواخر واکنش‌های توییتری به اتفاقات روز که برایش حواشی زیادی درست کرد. اما این بار حضور در مسابقه استعدادیابی پرشیا گات تلنت موجب شد تا برخی از کاربران شبکه‌های اجتماعی مهناز افشار رابه بازی در زمین سعودی‌ها متهم کنند.

فیلم | افشاگری‌های جدید درباره زندگی هیتلر | زنان زندگی هیتلر و هس

همشهریهمشهری1 روز قبل
مگدا همسر رئیس تبلیغات حزب نازی بود که از دیدن دختری «دمدمی‌مزاج» با «چهره‌ای ناراضی» در جایگاه وی‌آی‌پی بسیار متعجب شده بود. وقتی اظهارنظرهای منفی مگدا درباره اوا به گوش هیتلر رسید، هیتلر به قدری عصبانی شد که مگدا را برای ۶ ماه ملاقات نکرد. تا آن زمان هس انتخابی معقول برای موفقیت هیتلر بود؛ در سال ۱۹۳۴ بیش از ۱۰ سال بود که هس رئیس حزب و دست راست هیتلر محسوب می‌شد. یک‌بار که هیتلر هس را برای صرف ناهار دعوت کرد، هس ظرف ناهارش را با این توضیح که «غذای او باید مخصوص باشد و خاستگاه بیودینامیک داشته باشد» با خودش برد. آنها که خود را پرچمداران حزب نازی می‌دانستند، از این‌که نمی‌توانستند یک عضو دیگر به این حزب اضافه کنند احساس شرم می‌کردند.

طرز تهیه کلوچه فومن

تابناکتابناک1 روز قبل
کلوچه فومن یکی از از کلوچه‌های سنتی ایران است که از دیرباز در شهرستان فومن تولید می‌شده و به نام خاستگاهش فومن به این نام معروف شده‌است. این کلوچه در سایر نقاط ایران پخت می‌گردد که عموما توسط نانواهای گیلک صورت می‌پذیرد و همه جا با عنوان کلوچه فومن تولید و عرضه می‌شود. کلوچه فومن نوعی کلوچه مغز دار است که از دو لایه تشکیل شده‌است. این کلوچه در درون کوره پخت قرار گرفته و پخته می‌شود. دستور پخت این کلوچه را در تابناک فرامی‌گیرید.

ایجاد خط هوایی ایران و قرقیزستان؛ به​زودی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستانبررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین - قرقیزستان و ازبکستانبه گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، امروز تفاهمنامه دوازدهمین اجلاس کمیسیون مشترک همکاری‌های اقتصادی جمهوری اسلامی ایران و جمهوری قرقیزستان با حضور محمد اسلامی و جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان امضا شد. در مراسم اختتامیه این کمیسیون، محمد اسلامی گفت: این تفاهم نامه در حوزه‌های انرژی، حمل و نقل و ارتباطات، گمرک، بازرگانی و سرمایه گذاری، صنعتی، معدن، کشاورزی، علوم جوی، نقشه برداری و خدمات فنی و‌ مهندسی، گردشگری و مسائل مربوط به بیمه و بانک امضا شد. وی افزود: در بخش حمل و‌ نقل مهمترین اقدام، ایجاد خط هوایی بین دو کشور است و در صورت افزایش متقاضی پرواز‌ها افزایش می‌یابد. آقای اسلامی بیان کرد: در زمینه گردشگری، گردشگری سلامت، فرهنگ، هنر و آموزش همکاری‌های دانشگاهی تفاهم صورت گرفت. وی با اشاره به اینکه در حوزه نفت‏، گاز و پتروشیمی نیز تفاهم همکاری صورت گرفت، گفت: تامین قیر قرقیزستان و اعلام آمادگی قرقیزستان برای تامین گوشت قرمز از جمله توافقاتی بود که صورت گرفت. در ادامه جانان بیش اوف وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: استفاده از ظرفیت ترانزیت ایران برای کشور قرقیزستان بسیار حائز اهمیت است در این رابطه جلساتی خصوصی با آقای اسلامی داشتیم در حال حاضر در حال بررسی طرح ایجاد خط راه آهن چین -قرقیزستان و ازبکستان هستیم که برای ایران هم فرصت خوبی است تا کالا‌های خود را به آسیای مرکزی صادر کند. وی افزود: ایجاد خطوط هوایی زمینه خوبی برای توسعه گردشگری خواهد داشت. وزیر حمل و نقل و راه جمهوری قرقیزستان گفت: برای کشور ما افزایش همکاری و توسعه روابط با ایران بسیار اهمیت دارد. وی افزود: در زمینه آموزش، بیمه‏، مناطق آزاد تجاری، استاندارد، علوم و فرهنگ تفاهم کردیم. آقای جانان بیش اوف تصریح کرد: در حوزه روابط اقتصادی بین دو کشور همکاری در حوزه کشاورزی از اولویت‌های ما است.
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کاپشن پافر معمولا یکی از ضعیف‌ترین و ظریف‌ترین پوشاکی است که می‌خریم، اما این با بقیه فرق دارد و از مستحکم‌ترین پارچه تاریخ ساخته شده است. هر یک از الیاف بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر قوی‌تر از فولاد است، یعنی اگر کاپشنی با همین وزن بپوشید که از ورق فولادی ساخته شده باشد، باز هم این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر است. گفته می‌شود لایه بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر از فولاد و ۴۰‌درصد مقاوم‌تر از الیاف آرامید با استحکام بالا است که آن را دربرابر برش، پارگی و ضربه مقاوم می‌کند. هر یک از الیاف بیرونی این کاپشن ۱۵ برابر قوی‌تر از فولاد است، یعنی اگر کاپشنی با همین وزن بپوشید که از ورق فولادی ساخته شده باشد، باز هم این کاپشن ۱۵ برابر مقاوم‌تر است. وقتی دمای هوا به ۵۰- درجه سانتیگراد می‌رسد، این کاپشن ۵-۱۰درصد مقاوم‌تر می‌شود.
مازن آنلاینمازن آنلاین1 روز قبل
پیام مازند - پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در جدیدترین پروژه حسن فتحی در نقش مولانا و شمس تبریزی جلوی دوربین می‌رونداز گریم پارسا پیروزفر و شهاب حسینی در «مست عشق» رونمایی شدپروژه جدید حسن فتحی با نام «مست عشق» که در ترکیه فیلمبرداری می‌شود همچنان یکی از پروژه‌های پر خبر سینما است. فیلمی که با بازی پارسا پیروزفر، شهاب حسینی و حسام منظور از ایران و جمعی از بازیگران ترک ساخته خواهد شد و به مقطعی تاریخی می‌پردازد که مولانا شاعر بزرگ ایرانیان و شمس تبریزی در آن می‌زیسته‌اند. تصویری از گریم پارسا پیروزفر که نقش مولانا جلال‌الدین محمد بلخی و شهاب حسینی که نقش شمس تبریزی را ایفا می‌کند ببینید. گریم شهاب حسینی در نقش شمس فیلم مست عشقگریم پارسا پیروزفر در نقش مولانا فیلم مست عشقبیشتر بدانید: رقص سماع، اولین تصویر فیلم مست عشق + عکسبیشتر بدانید: شهاب حسینی با چهره متفاوت در پشت صحنه «مست عشق» + عکسبیشتر بدانید: بازیگران مطرح ترکیه در «مست عشق» شهاب حسینی و پارسا پیروزفر + عکسمنبع: khabaronline. ir

نظرها

اخبار بیشتر