کاهش مراجعات صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی گلستان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
کاهش مراجعات صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی گلستان

کاهش مراجعات صدمات ناشی از نزاع به پزشکی قانونی گلستان

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/گلستان مدیرکل پزشکی قانونی گلستان از کاهش مراجعات صدمات ناشی از نزاع طی هفت ماهه نخست سال ۹۸ خبرداد.

دکتر حسین زارعی اظهار کرد: طی هفت ماهه نخست امسال، ۹ هزار و ۳۷۰ نفر به دلیل صدمات ناشی از نزاع به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که تعداد ۹ هزار و ۴۳۴ نفر بوده، کاهش داشته است.

وی افزود: از کل مراجعین نزاع در هفت ماهه سال ۹۸ تعداد ۶ هزار و ۳۶۸ نفر مرد و ۳ هزار و ۲ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان در ادامه تصریح کرد: طی هفت ماهه سال ۹۸، تعداد ۱۷ نفر به دلیل غرق‌شدگی جان خود را از دست دادند که این تعداد در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار تلفات غرق‌شدگی ۴ نفر بود، افزایش‌یافته است.

زارعی افزود: طی این مدت کل تعداد ۱۷ نفر تلفات غرق‌شدگی در استان مرد بودند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود، گفت: طی هفت ماهه نخست امسال ۶ هزار و ۲۶۲ نفر به دلیل صدمات ناشی از تصادف به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند نسبت به مدت مشابه سال قبل، ۴ درصد کاهش داشته است.

بر اساس اعلام روابط عمومی پزشکی قانونی گلستان، مدیرکل پزشکی قانونی گلستان تصریح کرد: طی این مدت از مجموع کسانی که به دلیل صدمات ناشی از تصادفات به مراکز پزشکی قانونی استان مراجعه کردند، ۴ هزار و ۵۲۷ نفر مرد و یک هزار و ۷۳۵ نفر زن بودند.

وی خاطرنشان کرد: در هفت ماهه نخست امسال، ۴ نفر بر اثر مسمومیت با گاز منوکسیدکربن در گلستان جان خود را از دست دادند که از این تعداد ۳ نفر مرد و یک نفر زن بودند.

زارعی در ادامه گفت: طی هفت ماهه نخست سالجاری تعداد ۲۴۳ نفر در حوادث رانندگی استان گلستان جان خود را از دست دادند که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه سال قبل که تعداد ۳۱۱ نفر در تصادفات رانندگی کشته شده بودند، ۲۱ درصد کاهش داشته است.

وی خاطرنشان کرد: ‌ از مجموع تلفات حوادث رانندگی ارجاعی طی این مدت در این استان، ۱۸۱ نفر مرد و ۶۲ نفر زن بودند.

مدیرکل پزشکی قانونی گلستان اظهار کرد: ‌ بیشترین تلفات حوادث ترافیکی با ۱۸۳ مورد در جاده‌های برون‌شهری و پس از آن با ۴۲ مورد در مسیرهای درون‌شهری بوده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

(ویدئو) خشم کودک پس از تصادف

فراروفرارو1 روز قبل
کودک چینی پس از برخورد یک خودرو با او و مادرش خشمگین شد. به گزارش فرارو، در چهار راهی در شهر چونگ‌کینگ در غرب چین یک کودک با مادرش در حال عبور از روی خط عابر پیاده بود که ناگهان یک خودرو با آنها برخورد کرد. بلافاصله کودک از جای خود بلند می‌شود و در حالی که فریاد همراه با گریه سر می‌دهد ابتدا نگاهی به مادر کرده و با لگد به سپر خودرو می‌کوبد. راننده نیز بلافاصله از خودرو خارج شده و مادر مصدوم را به بیمارستان منتقل می‌کند. به گفته پلیس راننده در این حادثه مقصر بوده است.

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فیلم | زورگیری خشن از یک زن، زد و خورد در سخنرانی قالیباف و دردناک‌ترین اتفاق هفته!

خبرآنلاینخبرآنلاین1 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

فیلم/ برخورد خونین اتوبوس با ۳ ون روبروی دانشگاه

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

نظرها

اخبار بیشتر