ترک سیگار باکتری‌های روده را تغییر می‌دهد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سلامت
ترک سیگار باکتری‌های روده را تغییر می‌دهد

ترک سیگار باکتری‌های روده را تغییر می‌دهد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
نتایج یک تحقیق نشان می‌دهد ترک استعمال سیگار می‌تواند تغییرات قابل توجهی را در باکتری‌های روده ایجاد کند.

به گزارش ایسنا، در این بررسی‌ آمده‌ است: خودداری از مصرف سیگار با تغییرات جدی در باکتری‌های روده همراه است. هرچند لازم است تحقیقات بیشتری در این رابطه انجام شود.

نتایج این بررسی مدتی پس از آن منتشر شد که نشان داد بین باکتری‌های روده و سلامت سیستم قلب و عروق رابطه وجود دارد. در این بررسی مشخص شد استعمال سیگار با کاهش تنوع باکتری‌های مفید در روده مرتبط است.

محققان آمریکایی در بررسی جدید خود به ارزیابی اطلاعات ۲۶ نفر که قصد داشتند سیگار را ترک کنند پرداخته و نمونه مدفوع آنان را در شروع مطالعه، دو هفته و ۱۲ هفته بعد مورد آزمایش قرار دادند.

محققان آمریکایی اظهار داشتند: خودداری از استعمال سیگار با تغییراتی در میکروبیوم روده همراه است که این یافته موضوع حائز اهمیتی است.

به گفته محققان ترک مصرف سیگار همچون استعمال آن میکروبیوم روده را تغییر می‌دهد اما این پرسش همچنان مطرح است که آیا این تغییر مطلوب است یا خیر.

در خبری بخوانید: اخبار جالب در حوزه سلامت و پزشکی

یافته‌ها حاکی از آن است که بهبود تنوع باکتری‌های روده با کاهش ضربان قلب، فشار خون سیستولیک و نیز سطح پروتئین واکنشی سی همراه است که مقدار آن در واکنش به التهاب افزایش می‌یابد. همچنین در این شرایط تنوع باکتریایی میزان گلبول‌های قرمز که وظیفه حمل اکسیژن را دارند افزایش پیدا می‌کند.

به گزارش هلث‌دی نیوز، به گفته محققان تمامی این تغییرات نشانه‌های غیر مستقیم بهبود وضعیت سلامت است. همچنین ترک کردن مصرف سیگار از تعداد باکتری‌های موسوم به فیرمیکوت‌ها می‌کاهد که به نوبه خود مقیاسی در کاهش خطر ابتلا به دیابت و چاقی به حساب می‌آید.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ساعت ۲۴ساعت ۲۴3 روز قبل
ساعت ۲۴ - یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: افرادی که دیابت یا سنگ کلیه دارند، می‌توانند با مصرف روزانه ۳ فنجان آب پیاز به بهبود بیماری خود کمک کنند. داود حاج محمد خانی، محقق و پژوهشگر طب سنتی درباره گیاه پیاز گفت: این گیاه دارای طبیعت گرم و خشک است. در منابع طب سنتی توصیه شده افراد در مسافرت، برای تعدیل شرایط بدن و سازگاری آن با محیط جدید ابتدا پیاز آن منطقه را میل کنند. همچنین توصیه شده مصرف پیاز پخته بهتر از پیاز خام است
انتخابانتخاب3 روز قبل
رئیس انجمن جراحان پلاستیک و زیبایی ایران با اشاره به این‌که پروتز مورد نیاز در جراحی پلاستیک و زیبایی از طریق شماره سریال و مشخصات در وبگاه شرکت سازنده قابل ردیابی است، گفت: بیماران نگرانی در مورد کیفیت این پروتزها نداشته باشند. دکتر حامد باطنی، رئیس انجمن جراحان درباره این‌که تحریم‌های دشمنان چه تاثیری در رشته جراحی پلاستیک و زیبایی داشته است و مساله کمبود دارو در این حوزه، خاطرنشان کرد: رشته کاری جراحی پلاستیک و زیبایی وابستگی زیادی با جنبه داروهای دچار کمبود ندارد. وی تاکید کرد: غالب وسایل و تجهیزات مورد نیاز جراحی پلاستیک و زیبایی، ورود مسافری یا چمدانی ندارد، زیرا مرجع این وسایل شناخته شده است و همه آنها شماره سریال دارد که در وبگاه شرکت سازنده و توزیع‌کننده قابل ردیابی است، بنابراین هیچ جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد. روزنامه جام جم
اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین3 روز قبل
به گزارش اقتصادآنلاین، سردار محمدکاظم تقوی گفت: در پی اعلام شکایت فردی مبنی بر این که افرادی با هویت جعلی از شرکت واردات و پخش دارو و تجهیزات پزشکی وی در مشهد کلاهبرداری سنگینی کرده‌اند، دستورات لازم برای بررسی این پرونده صادر شد. فرمانده انتظامی خراسان رضوی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی استان در بررسی‌های اولیه دریافتند متهمان پس از چند مرحله ملاقات حضوری و جلب اعتماد شاکی با تنطیم قرارداد کاری، سند ملکی به ارزش ۹۰ میلیارد ریال را در «قائمشهر» امانت و پشتوانه قرارداد گذاشته‌اند. سردار تقوی یادآور شد: کارآگاهان پلیس آگاهی پس از تحقیقات گسترده و با اشراف اطلاعاتی موفق شدند، ۳ متهم را شناسایی و تحت تعقیب قرار دهند. این مقام ارشد انتظامی گفت: کارآگاهان پلیس آگاهی با هماهنگی مقام قضائی ۳ متهم این پرونده را در شهرستان‌های «اشتهارد، بابل و قائمشهر» شناسایی و در چند عملیات ضربتی هر یک از آن‌ها را در مخفیگاهشان دستگیر کردند. فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی با اشاره به اینکه ارزش داروهای تحویلی به متهمان ۷۰ میلیارد ریال برآورد شده، تصریح کرد: ماموران انتظامی در بازرسی از انبارهای متهمان مقادیر قابل توجهی دارو را در قالب ۸ کانتینر کشف و به مشهد منتقل کردند.

نظرها

اخبار بیشتر