قیمت‌ها در بورس افت کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. اعتمادآنلاین
  4. اقتصادی
قیمت‌ها در بورس افت کرد

قیمت‌ها در بورس افت کرد

علی‌رغم رشد قیمت پالایشی‌ها، شدت عرضه در دیگر گروه‌ها سبب شد شاخص‌ کل بورس با 208 واحد کاهش روبرو شود.

اعتمادآنلاین| امروز با باز شدن معاملات بورس اوراق بهادار تهران در دقایق اول شاخص کل مقداری رشد کرد، اما پس از آن تا پایان سال معاملات با شیب تقریبا ثابت با کاهش روبرو شد و در نهایت با ۲۰۸ واحد افت در تراز ۳۰۶ هزار و ۸۸۵ رسید.

شاخص کل هم وزن نیز با ۲۳۴ واحد کاهش عدد ۸۸ هزار و ۲۱۷ را تجربه کرد. شاخص آزاد شناور نیز با ۱۱۱۳ واحد کاهش به رقم ۳۵۷ هزار و ۲۶ واحدی رسید و شاخص بازار اول با ۳۱۳ واحد افت رقم ۲۲۲ هزار و ۳۸۲ را تجربه کرد. اما شاخص بازار دوم با ۳۰۸ واحد افزایش رقم ۶۲۷ هزار و ۶۳ واحدی را پشت سر گذاشت.

امروز پالایشی‌ها رهبر بازار شدند و سعی کردند شاخص‌های بازار را به سمت بالا هدایت کنند. از مهم‌ترین نمادهای این گروه می‌توان به پالایش نفت تهران، پالایش نفت اصفهان و پالایش نفت بندرعباس اشاره کرد که هر کدام به ترتیب ۲۴۰، ۱۸۰ و ۱۵۵ واحد تاثیر مثبت روی شاخص‌های بازار سرمایه داشتند.

این گروه امروز عمدتا با رشد قیمت مواجه شدند؛ به طوری که مجموعه گروه فرآورده‌های نفتی امروز شاهد معامله ۱۵۲ میلیارد سهم به ارزش ۱۱۳ میلیارد تومان بودند و جایگاه دوم را از نظر ارزش بازار به خود اختصاص دادند.

صنایع پتروشیمی خلیج فارس، ایران خودرو و پتروشیمی پارس نیز سه نمادی بودند که بیشترین تاثیر کاهشی را روی شاخص‌های بازار داشتند. هر کدام از نمادهای یاد شده ۱۵۳، ۱۵۲ و ۱۰۸ واحد شاخص‌های بازار را با کاهش مواجه کردند.

در سایت خبری بخوانید: بروزترین اخبار اقتصادی ایران و جهان

امروز اکثر سهم‌ها در گروه خودرو با کاهش قیمت روبرو شدند؛ به طوری که اکثرا در این گروه سهم‌ها چهار درصد افت قیمت را تجربه کردند. در گروه خودرو و ساخت قطعات حجم معاملات به ۵۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید که ارزش آن رقم ۱۵۶ میلیارد تومان را به ثبت رساندند.

از دیگر گروه‌های بازار که ارزش قابل توجهی را به خود اختصاص داده‌اند می‌توان به فلزات اساسی اشاره کرد. در این گروه حجم معاملات به ۱۰۰ میلیون سهم و اوراق مالی رسید و ارزش معاملات رقم ۸۳ میلیارد تومان را تجربه کرد.

در بورس تهران ۱۱۹ سهم با رشد قیمت و ۲۳۱ سهم با افت روبرو شدند. همچنین در فرابورس ایران ۱۰۳ سهم با رشد و ۹۷ سهم با کاهش قیمت روبه‌رو بودند.

ارزش کل معاملات بورس به رقم ۱۲۶۱ میلیارد تومان رسید که این رقم ناشی از دست به دست شدن ۲٫۵ میلیارد سهم و اوراق مالی بود. همچنین تعداد معاملات این بازار به رقم ۳۴۳ هزار و ۶۶۵ رسید.

آیفکس نیز با حدود سه واحد رشد رقم ۳۹۳۵ را تجربه کرد و ارزش معاملات این بازار تا عدد ۶۵۷ میلیارد تومان بالا رفت. همچنین حجم معاملات فرابورس رقم ۹۳۸ میلیون سهم و اوراق مالی را تجربه کرد.

منبع: ایسنا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
ایلناایلنا2 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر