انتقاد جوهانسون به فضای ضد زن هالیوود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. فرهنگ

انتقاد جوهانسون به فضای ضد زن هالیوود

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
اسکارلت جوهانسون در یک میز گرد به وضعیت سینمای هالیوود و برخورد مردسالارانه آن اعتراض کرد.

ایران آرت: اسکارلت جوهانسون گفته است به‌زعم وی، در نوجوانی در هالیوود «بیش از اندازه جنسی» جلوه داده شده بود.

انتقاد جوهانسون به فضای ضد زن هالیوود - 1

وی در گفتگو با «هالیوود ریپورتر» از رویه‌ای ضدزن در هالیوود گفت که چطور تصاویرش «توسط مشتی مرد» طراحی می‌شد و او را یک حوری در صحنه به تصویر می‌کشید که از نظر جنسی جذاب باشد.

به گزارش جام نیوز به نقل از ایندیپنت، در میزگردی با حضور جنیفر لوپز، لوپیتا نیانگو، لارا درن، آکوافینا، و رنی زلوگر، وی توضیح داد چقدر از این ماجرا «به ستوه آمده» بود که در سراسر دهه بیست زندگی‌اش از او فقط به‌عنوان زن دلفریب در فیلم‌ها استفاده می‌شد.

او گفت: «وقتی در اوایل دهه بیستم زندگی و اواخر دوران نوجوانی بازیگری را شروع کردم احساس کردم به من فقط نقش‌ زن‌هایی که از نظر جنسی بیش از اندازه فعال هستند، داده می‌شود.»

در وبسایت خبری بخوانید: آخرین اخبار فرهنگ و هنر

او افزود: «دوره و زمانه متفاوتی بود، گرچه این قرار بود داستان و روایت من باشد ولی احتمالا توسط مشتی مرد مشغول در صنعت، طراحی و ساخته شده بود.»

خانم نیانگو نیز نظر خویش درباره نقش‌های حاضر در هالیوود را به اشتراک گذاشت و گفت چقدر آرزو دارد این جریان یک مد زودگذر و موقت نباشد.

با وجود این انتقادها و افشاگری‌ها ایندپندنت بی اعتنا به گزارش خود تصاویری از این بازیگر را بصورت گزینشی در لابلای گزارشش گنجاند که دارای بار برهنگی فراوانی بود.

طی دو سال اخیر زنان بسیاری از هالیوود دست به افشاگری زده و از سوءاستفاده‌های جنسی از خود در صنعت سینمای آمریکا پرده برداشته‌اند که به جنبش می‌تو شهرت یافته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر