ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر می‌کرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. سلامت نیوز
  4. حوادث
ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر می‌کرد

ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر می‌کرد

سلامت نیوزخبرگزاری سلامت نیوز |

سلامت نیوز: کارآگاهان پلیس آگاهی خراسان رضوی درحالی با بررسی‌های شبانه روزی، زوایای پنهان دو ماجرای اسیدپاشی روی خودروها را در مشهد برملا کردند که اختلافات مالی ریشه این جرایم هولناک بود!

به گزارش سلامت نیوز، روزنامه خراسان در ادامه نوشت: در آخرین روز مهر گذشته، پرونده اسیدپاشی روی خودروی میلیاردی تویوتا لندکروز به پلیس آگاهی خراسان رضوی رسید که محتویات آن از یک جرم وحشتناک حکایت داشت.

شاکی این پرونده که مدعی بود از طریق اسیدپاشی روی خودرو، تهدید به قتل شده است در بخشی از اظهارات خود گفت: من در زمینه صنایع چوبی و تولید مبل فعالیت دارم، اما با کسی اختلاف نداشتم با وجود این زمانی که خودروی تویوتا را در مقابل منزلم در منطقه ملک آباد مشهد پارک کرده بودم توسط فرد یا افراد ناشناسی مورد اسیدپاشی قرار گرفته و خسارتی بیش از ۵۰۰ میلیون تومان به آن وارد شده است.

در پی اعلام این شکایت و با صدور دستوری از سوی سرهنگ محمدرضا غلامی ثانی (رئیس اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی)، تحقیقات گروه زبده‌ای از کارآگاهان به سرپرستی سرگرد خداوردی زاده برای کشف زوایای پنهان این ماجرا آغاز شد.

رصد‌های اطلاعاتی و بررسی‌های میدانی غیرمحسوس کارآگاهان با استفاده از فناوری‌های نوین نشان می‌داد که مرد میان سال نقابداری در تاریکی شب به خودروی پارک شده در خیابان فرهاد نزدیک شده و پس از اسیدپاشی روی خودروی مذکور با پای پیاده از محل گریخته است، اما تحقیقات بیشتر همزمان با بازبینی دوربین‌های مداربسته ترافیکی بخش دیگری از این ماجرای وحشتناک را فاش کرد.

این تحقیقات بیانگر آن بود که مرد میان سال خودروی سراتوی خودش را حدود دو خیابان پایین‌تر از محل ارتکاب جرم پارک کرده و پس از این اقدام هولناک، دوباره به سوی همان خودرو حرکت کرده و سوار بر سراتو از محل گریخته است. با به دست آمدن این سرنخ، کارآگاهان پرونده را به شعبه ۲۰۸ دادسرای عمومی و انقلاب مشهد (شعبه ویژه پرونده‌های جنایی) ارسال کردند و سپس با صدور دستورات ویژه‌ای از سوی قاضی علی اکبر احمدی نژاد به ردیابی مالک خودروی سراتو پرداختند.

وقتی تصویر و مشخصات کامل مالک سراتو به دست آمد، شاکی پرونده در همان نگاه اول او را شناخت و مدعی شد این فرد با دیگر اعضای خانواده‌اش و از حدود چهار یا پنج سال قبل مراودات مالی داشت. این گزارش حاکی است با دستور مقام قضایی، کارآگاهان مالک سراتو را با احضار به پلیس آگاهی دستگیر کردند و به بازجویی از وی پرداختند.

در سایت خبری بخوانید: حوادث واقعی و تکان دهنده در ایران

این متهم ۵۴ ساله که ابتدا منکر هرگونه اقدام مجرمانه بود وقتی در برابر تصاویر ضبط شده از لحظه اسیدپاشی قرار گرفت به ناچار لب به اعتراف گشود و گفت: من از نزدیکان شاکی طلبکار بودم و به خاطر همین اختلاف مالی از آن‌ها کینه به دل گرفتم چرا که من هم در زمینه پارچه‌های مبلی فعالیت داشتم و با یکدیگر معامله می‌کردیم! این بود که به خاطر همین کینه قدیمی تصمیم به اسیدپاشی گرفتم آن روز مقداری محلول اسیدی را از یک ابزارفروشی تهیه کردم و در صندوق عقب خودرو گذاشتم.

وقتی در نزدیکی محل سکونت آن‌ها خودرو را پارک کردم و قوطی پلاستیکی محلول را از صندوق عقب برداشتم، ابتدا داخل خودرو نشستم و ماسک بهداشتی به صورتم زدم تا شناخته نشوم، اما نمی‌دانم چگونه باز هم مورد شناسایی کارآگاهان قرار گرفتم! شایان ذکر است با اعترافات این مرد نقابدار، قاضی احمدی نژاد قرار وثیقه میلیاردی برای وی صادر کرد تا این پرونده دیگر مراحل قانونی خود را طی کند.

ماجرای زنی که اسیدپاش اجیر کرد

ماجرای تلخ دیگر اسیدپاشی روی خودروی رانا نیز حدود ۲۰ روز قبل هنگامی رخ داد که سه مرد سوار بر یک دستگاه خودرو مقابل منزل زن جوانی در بولوار دانشجوی مشهد توقف کردند. در این هنگام دو جوان حدود ۲۵ ساله از خودرو پیاده شدند و با ریختن اسید روی خودروی پارک شده رانا از محل گریختند.

دقایقی بعد با شکایت زن جوان (مالک خودرو) تحقیقات کارآگاهان اداره جنایی پلیس آگاهی خراسان رضوی در این باره آغاز شد. آنان با ردیابی‌های اطلاعاتی سه مرد ناشناس را به دام انداختند و مورد بازجویی قرار دادند. سه جوان مذکور که یکی از آن‌ها رانندگی خودرو را بر عهده داشت، مدعی شدند که از سوی یک زن آرایشگر اجیر شده‌اند تا با پاشیدن اسید روی خودروی رانا از مالک آن زهر چشم بگیرند!

بررسی‌های کارآگاهان نشان داد که مالک خودروی رانا مدتی را نزد یک زن آرایشگر کار کرده و به خاطر اختلاف مالی او را به دادگاه کشانده است. ادامه تحقیقات بیانگر آن بود که زن آرایشگر، برای گرفتن زهر چشم از زن جوان سه مرد را اجیر کرده است که خودروی او را تخریب کنند.

بنابر این گزارش، متهمان این پرونده درحالی با دستور قضایی روانه زندان شدند که سه مرد اجیر شده علاوه بر اسیدپاشی، با تکه آجر شیشه خودروی زن جوان را نیز شکسته‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

حادثه عجیب برخورد لاستیک به یک عابر پس از چپ کردن خودرو + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران2 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، راننده یک خودرو در کویت به دلیل شکستن کمک فنرش، خودرویش چپ کرد. شکستن کمک فنر باعث جدا شدن لاستیک از خودرو و برخورد آن به یک عابرپیاده شد. بیشتر بخوانید: انفجار لاستیک کامیون حین تعویض + فیلمانتهای پیام/

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

قتل وحشیانه نوجوان عراقی

تابناکتابناک2 روز قبل
گروهی از معترضان عراقی یک نوجوان شانزده سال به نام هیثم علی اسماعیل را که شایعه شده بود عامل قتل چهار تن از معترضان عراقی بوده را به شکل وحشیانه و بدون حتی اجازه دفاع از خود کشتند. تصاویر منتشر شده از این عمل سبعانه نشان می‌دهد این نوجوان ابتدا به شدت مورد ضرب و شتم قرار می‌گیرد، سپس زیر دست و پا به کشت هدف قرار می‌گیرد، سپس به میدان الخلانی بغداد منتقل می‌شود و در آنجا گلویش توسط چند تن از حاضران بریده می‌شود و در آخر جسدش از تیر چراغ راهنمایی و رانندگی آویزان می‌شود. این تصاویر وحشتناک جنایت را از ابتدا تا انتها با این توضیحات می‌بینید که مناسب افراد کمتر از ۱۸ سال و بیماران قلبی نیست و تماشایش به گروه‌های حساس توصیه نمی‌شود.

بشنوید | وکیل محمد علی نجفی: خبر ۷ سال حبس نجفی واقعیت ندارد، اگر تخفیفاتش را لحاظ کنند باید یکسال حبس بگیرد

خبرآنلاینخبرآنلاین2 روز قبل
امروزه می‌توان از اعتیاد بعنوان یکی از مشکلات و معضلات اجتماعی بشر در زندگی مدرن نام برد. با ورود انواع مواد مخدر صنعتی و پایین آمدن سن گرایش افراد به مصرف مواد مخدر، زنگ خطر برای خانواده‌ها و جوامع بشری به صدا درآمده است.

علت آتش‌سوزی در مغازه‌های ضلع غربی پاساژ پلاسکو اعلام شد

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش رکنا، سرکلانتر هفتم از آتش سوزی ۶ باب مغازه در مرکز پایتخت خبر داد و گفت: کارشناسان در برآورد اولیه خسارت وارده را ۲۵ میلیارد ریال برآورد کرده‌اند. سرهنگ دوستعلی جلیلیان گفت: ساعت ۰۵:۴۵ صبح روز گذشته تعدادی از شهروندان به مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ تماس و ماموران سرکلانتری هفتم را در جریان آتش سوزی گسترده در مغازه‌های ضلع غربی ساختمان پلاسکو (چهارراه استانبول) قرار دادند. سرکلانتر هفتم تصریح کرد: خوشبختانه این آتش سوزی، صدمات جانی به همراه نداشت. این مقام پلیسی، اضافه کرد: کارشناسان در محل حاضر هستند و تلاش ماموران برای یافتن علت دقیق حادثه ادامه دارد. وی در خصوص میزان خسارت وارده بیان کرد: در برآورد اولیه کارشناسان میزان خسارت وارده را حدود ۲۵ میلیارد ریال برآرود کرده‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر