مذاکره با ۴ وزارتخانه و سازمان برای تأمین «سهمیه بنزین ویژه سرویس مدارس»
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
مذاکره با ۴ وزارتخانه و سازمان برای تأمین «سهمیه بنزین ویژه سرویس مدارس»

مذاکره با ۴ وزارتخانه و سازمان برای تأمین «سهمیه بنزین ویژه سرویس مدارس»

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
وزیر آموزش وپرورش از تعیین مذاکره با وزارت نفت، وزارت کشور و ستاد سوخت برای تعیین سهمیه ویژه بنزین به سرویس مدارس خبر داد.

- اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم؛ محسن حاجی‌میرزایی درباره تأمین سوخت مورد نیاز سرویس مدارس اظهار کرد: در اینباره به وزارت نفت، وزارت کشور، ستاد سوخت و سازمان برنامه و بودجه وضعیت را منعکس کردیم و دوستان هم بررسی کرده‌اند و تمهیداتی اندیشیده خواهد شد.

وی افزود: قرار است متناسب با مسافتی که سرویس‌های مدارس طی می‌کنند و مصرف سوختی که دارند به آنها سهمیه اختصاص یابد و قطعا این سهمیه از روز شروع سهمیه‌بندی به افرادی که مشمول می‌شوند، تعلق خواهد گرفت.

همچنین محمدرضا ولی‌زاده؛ رئیس اداره توسعه انجمن‌های اولیا و مربیان وزارت آموزش و پرورش به تسنیم گفت: جلسه‌ای را در این رابطه با وزارت کشور برگزار خواهیم کرد و تا پایان آذر ماه به رانندگان سرویس و شرکت‌های پیمانکاری اعلام خواهیم کرد با ورود به سامانه س‍‍‍‍‍پند ثبت‌نام را قطعی کنند تا ما بدانیم چه تعداد خودرو در این عرصه فعال هستند و براین اساس پیمایشی داشته باشیم مثلا راننده‌ای که در مناطق ۶ تا ۱۲ در محدوده ترافیک رفت‌وآمد دارد چه میزان سهمیه بنزین دریافت کند و راننده دیگری که در شهرهای خلوت‌تر فعالیت می‌کند چه مقدار سهمیه بگیرد.

در سایت خبری بخوانید: برترین اخبار اجتماعی در ایران

وی افزود: به صورت کل در نظر داریم ماهانه ۳۰ لیتر سهمیه بنزین اضافه به ازای ۹ ماه سال تحصیلی برای رانندگان سرویس مدارس در نظر بگیریم که این میزان در شهرهای کوچک کمتر می‌شود اما هنوز بر سر میزان آن با وزارت کشور به توافق نرسیده‌ایم که در جلسات مشخص خواهد شد و هزینه سرویس مدارس نباید افزایش یابد.

ولی‌زاده بیان‌کرد: راه‌حل دیگر به جز افزایش سهمیه بنزین، اختصاص مبلغی به عنوان یارانه به سرویس‌های مدارس متناسب با میزان حمل و نقل و تردد آنهاست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند. اما این شرکت می‌گوید با تبدیل جسم انسان به خاک، با به حداقل رساندن ضایعات، از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کند و مانع انتشار CO۲ می‌شود. این قانون از بهار سال آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد و به برگزارکنندگان مراسم تشییع جنازه اجازه می‌دهد تا کمپوست جنازه انسان را انجام دهند. منیزیم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع‌تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر