سمنان| رقابت قرآنی اقشار بسیج شهرستان دامغان برگزار شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
سمنان| رقابت قرآنی اقشار بسیج شهرستان دامغان برگزار شد

سمنان| رقابت قرآنی اقشار بسیج شهرستان دامغان برگزار شد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
مسابقه قرآنی حفظ و ترجمه سوره مبارکه لقمان به همت حوزه های مقاومت بسیج اصناف و ادارات دامغان و با همکاری اتاق اصناف، بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانش آموزی و فرهنگیان و کانون بازنشستگان سپاه ناحیه دامغان برگزار شد.

- اخبار استانها -

فرمانده حوزه بسیج اصناف سپاه ناحیه دامغان در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در دامغان، با گرامیداشت میلاد نبی مکرم اسلام (ص) و صادق آل محمد (ع) و هفته وحدت و با اشاره به فرارسیدن ایام ۴۰ سالگی بسیج اظهار داشت: ۱۲۰ نفر از خواهران و برادران بسیجی از اقشار مختلف شامل ۳۰ نفر از برادران و ۹۰ نفر از خواهران در این رقابت قرآنی شرکت نمودند.

سرهنگ صرفی با بیان اینکه مسابقه قرآنی حفظ و ترجمه سوره مبارکه لقمان، سومین دوره از این سری مسابقات قرآنی است که از سوی بسیج اصناف با همکاری دیگر نهادها و اقشار برگزار شد، افزود: پیش از این دو دوره مسابقه قرآنی ویژه حفظ و ترجمه سوره‌های مبارکه مطففین و واقعه از سوی حوزه‌های بسیج اصناف و ادارات شهرستان دامغان برگزار شده بود.

فرمانده حوزه مقاومت بسیج اصناف شهرستان دامغان خاطرنشان کرد: این مسابقات قرآنی در راستای ترویج فرهنگ حفظ و فهم قرآن کریم و تحقق بیانات و دغدغه‌های رهبر معظم انقلاب مبنی بر ضرورت تربیت حافظان قرآن و گسترش فرهنگ قرآنی در جامعه برگزار می‌شود.

صرفی با اشاره به اینکه به ۱۲ نفر از برترین‌های این رقابت قرآنی جوایز ارزنده‌ای اهداء خواهد شد، اضافه کرد: بی تردید قرآن جامع‌ترین دستور زندگی و حیات فردی و اجتماعی بشریت است و توجه عملی به مفاهیم آیات نورانی قرآن می‌تواند بسیاری از معضلات فرهنگی و اجتماعی جامعه و حتی چالش‌های اقتصادی را مرتفع نماید.

گفتنی است، مسابقه قرآنی حفظ و ترجمه سوره مبارکه لقمان به همت حوزه‌های مقاومت بسیج اصناف و ادارات دامغان و با همکاری اتاق اصناف، بسیج جامعه پزشکی، بسیج دانش آموزی و فرهنگیان و کانون بازنشستگان سپاه ناحیه دامغان برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم / درخواست هواداران از بازیکنان استقلال: با پیکان بازی نکنید!

ایلناایلنا1 روز قبل

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

انتخاب‌های اشتباه در فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
اول فصل خود فوتبالی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که سمت بازیکن و مربی خارجی نروند که اگر گوش شنوایی بود این همه اتفاقات عجیب و غریب رقم نمی‌خورد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، اول فصل خود فوتبالی‌ها به این نتیجه رسیده بودند که سمت بازیکن و مربی خارجی نروند که اگر گوش شنوایی بود این همه اتفاقات عجیب و غریب رقم نمی‌خورد.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
ساعت ۲۴-مرد بانکی که قصد داشت با طلاق دادن همسرش با زن جوانی که همکارش بود ازدواج کند به دردسر شومی افتاد. روز شنبه ۱۶ آذر امسال خانواده‌ای با مراجعه به اداره پلیس از مرگ پدرشان در بیمارستان رسالت تهران خبر دادند و تیمی از ماموران برای تحقیقات پلیسی وارد عمل شدند. بدین ترتیب تیمی از ماموران به سراغ شوهر زن جوان رفتند و شامگاه شنبه او را در خانه‌اش دستگیر کردند. وی افزود: همسرم وقتی دید من برای زن جوان پول واریز کردم شروع به تهمت زدن کرد و می‌گفت که من با این زن در ارتباطم و یک روز به سراغ همکارم در بانک رفت و شروع به داد و فریاد کرد. بنا به این گزارش، داماد خانواده برای تحقیقات بیشتر دربازداشت پلیس قرار دارد و جسد پدرزن این مرد بانکی به پزشکی قانونی منتقل شده است تا علت مرگ مشخص شود.

تیرباران ۴ شیطان صفت که دختری را زنده زنده سوزاندند + فیلم و عکس / هند

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش گروه ترجمه رکنا، ۴ جوان هندوستانی که چندی پیش دختری جوان را ربودند، تسیم نیت شیطانی قرار دادند و او را زنده زنده در آتش سوزاندند توسط پلیس دستگیر و به قتل رسیدند. ویدیویی که از این پرونده منتشر شده است لحظه بردن ۴ متهم را به زیر پل نشان می‌دهد که ناگهان پا به فرار گذاشتند که ماموران پلیس به سمتشان آتش گشودند و آن‌ها را به رگبار بستند. گفتنی است که پس از قتل ۴ متهم خانواده آن‌ها ابراز ناراحتی کردند و مدعی شدند باید قبل از مرگ فرزندانشان آن‌ها را می‌دیدند و صحبت می‌کردند اما اکنون باید منتظر تحویل اجساد فرزندانشان باشند. همچنین جسد این چهار جوان پس از کالبدشکافی در تاریخ ۹ دسامبر به خانواده‌های آن‌ها تحویل داده شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

شرایط در شرکت نیشکر هفت تپه آرام است

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وی گفت: با کمک سازمان خصوصی سازی مشکلات سرمایه گذار و خریدار شرکت نیشکر هفت تپه حل شد، بنابراین اکنون شرایط در شرکت نیشکر هفت تپه آرام بوده و این شرکت آماده توسعه و بهره برداری است. البته اگر چه تسهیل امر خصوصی سازی و واگذاری مطرح است، اما نباید منتهی به چوب حراج به اموال دولت شود. این عضو کابینه دولت یادآور شد: خوشبختانه مشکل شرکت آلومینیوم المهدی کاملا حل شده است به طوری که مورد قدردانی دوستان نیز قرار گرفت. این درحالی است که سرمایه گذار و خریدار شرکت نیشکر هفت تپه مشکلاتی داشته‌اند، اما سازمان خصوصی سازی کمک‌هایی کرد که مشکلات پیش آمده برای سرمایه گذار و خریدار به جامعه کارگری تسری پیدا نکند؛ بنابراین اکنون در شرکت نیشکر هفت تپه شرایط آرام است و این شرکت آماده توسعه و بهره برداری است. همچنین نمایندگان هنوز مصمم به پیگیری طرح تحقیق و تفحص از روند واگذاری بنگاه‌های اقتصادی دولتی هستند.

نظرها

اخبار بیشتر