فعالیت‌های نشر ایران به شانگهای رسید
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. فرهنگ
فعالیت‌های نشر ایران به شانگهای رسید

فعالیت‌های نشر ایران به شانگهای رسید

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
با ادامه حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در نمایشگاه‌های کتاب خارج از کشور، نمایشگاه کتاب شانگهای مقصد بعدی برای معرفی ظرفیت‌های نشر جمهوری اسلامی ایران شد.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرگزاری تسنیم، ‌ به نقل از روابط عمومی موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی‌، هفتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک شانگهای روز گذشته (۲۴ آبان) با حضور موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران در مرکز نمایشگاهی و همایش‌های جهانی شانگهای (sweecc) افتتاح شد. این نمایشگاه در مساحتی معادل ۲۵ هزار مترمربع و با حضور نزدیک به ۴۰۰ ناشر از کشور چین و دیگر کشورها برگزار می‌شود.

در این دوره غرفه موسسه نمایشگاه‌های فرهنگی ایران، با نمایش بیش از ۲۴۰ عنوان کتاب تخصصی کودک و نوجوان برگزیده در جشنواره‌های گوناگون همراه با ارائه آثار نویسندگان برتر حوزه کودک و نوجوان که توسط دفتر مطالعات و برنامه‌ریزی فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی‌شده‌اند و با حضور فعال انجمن فرهنگی ناشران کتاب کودک شروع به کار کرد.

نمایندگان موسسه‌های انتشاراتی فاطمی (کتاب طوطی)، برف و کمال اندیشه نیز در غرفه ایران حضور و فعالیت دارند.

این نمایشگاه تحت نظارت اداره مطبوعات و انتشارات چین و با سازمان‌دهی توسط این اداره و همکاری گروه انتشارات و رسانه‌های آموزشی چین، شرکت مطبوعات و انتشارات یونیورسال چین برگزار می‌شود و با بهره‌گیری از تجربیات نمایشگاه کتاب کودک بلونیا از سال ۲۰۱۳ کار خود را آغاز کرده و اکنون پس از شش سال به رویدادی مهم در صنعت نشر جهانی تبدیل‌شده و بزرگ‌ترین نمایشگاه بین‌المللی کتاب کودک و نوجوان در آسیا است.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی هنری جهان

برنامه‌ریزی‌های ستاد نمایشگاه به‌طور تخصصی تکیه‌بر تصویرگران، نویسندگان و ناشران حوزه کتاب کودک دارد. از آثار تصویرگران شرکت‌کننده در این دوره، اثر خانم پروین حیدری زاده به‌عنوان اثر راه‌یافته به نمایشگاه در بخش ویژه به نمایش گذاشته‌شده است. همچنین کتاب‌های طوطی (بخش کودک انتشارات فاطمی) یکی از دوازده ناشر برتر کودک مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه است. از نکات جالب این نمایشگاه، اختصاص فضای قابل‌توجهی از نمایشگاه به آژانس‌های ادبی، ناشران منتخب نمایشگاه بلونیا و کارگاه‌ها و نشست‌های تخصصی تصویرگری است.

بازدید مقامات نمایشگاه کتاب شانگهای، حضور رئیس نمایشگاه بین‌المللی کتاب بلونیا، حضور و نشست مسئولین و آژانس‌های ادبی بین‌المللی از برنامه‌های پیش‌بینی‌شده برای روز دوم فعالیت غرفه ایران در نمایشگاه بین‌المللی کتاب شانگهای است.

این نمایشگاه ۲۶ آبان ماه به کار خود پایان می‌دهد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.

نظرها

اخبار بیشتر