وعده‌های غیرقابل تحقق فارغ‌التحصیلان مکتب خانه بریتانیا/ نتیجه اقتصاد نوبختی و سرمایه‌داری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سیاسی
وعده‌های غیرقابل تحقق فارغ‌التحصیلان مکتب خانه بریتانیا/ نتیجه اقتصاد نوبختی و سرمایه‌داری

وعده‌های غیرقابل تحقق فارغ‌التحصیلان مکتب خانه بریتانیا/ نتیجه اقتصاد نوبختی و سرمایه‌داری

آناجخبرگزاری آناج |
کنزی‌های فارغ التحصیل از مکتب خانه‌های بریتانیا بیش از آنکه عمل کنند، با ادبیات فریبنده و وعده‌های غیرقابل تحقق و در انتظار رویت خورشید « برجام »، اقتصاد ایران را هر روز بیشتر از دیروز ضعیف و وابسته به نفت و وابسته به بیگانه کردند.

گروه سیاسی آناج/ علی جعفری آذر: در خبرها به نقل از مسئولان دولت آمده بود که دولت بودجه سال ۱۳۹۹ را بدون تکیه بر درآمدهای نفتی تنظیم می‌کند و این افتخار بعد از دهها سال بودجه ریزی در ایران، بنام دولت تدبیر ثبت می‌گردد. اما اقتصادی که جریان فکری حاکم بر دولت، با نفوذ در ارکان مختلف جمهوری اسلامی ایران در طول سه دهه گذشته بر ایران ساخته، هرگز چنین پیام و گذاره‌ای را تایید نمی‌کرد و نمی‌کند که «اقتصاد ایران بدون نفت» اداره می‌شود و ملت ایران می‌توانند بدون نفت زندگی آرام داشته باشند.

تکنوکراتهای یقه بسته، در ادوار مختلف با نفوذ در ارکان مختلف تصمیم سازی و سیاست گذاری جمهوری اسلامی ایران با لطایف الحیلی، مراکز تولید و اموال و ثروتهای ملی را به «ثمن ناوصولی» به «یکدیگر» واگذار و برنامه‌های توسعه و سیاستهای مترقی اقتصاد مقاومتی را در پیچ و خمهای اداری و اجرایی و همایشهای نمایشی، بی هیچ دستاوردی مشمول مرور زمان کردند.

کنزی‌های فارغ التحصیل از مکتب خانه‌های بریتانیا بیش از آنکه عمل کنند، با ادبیات فریبنده و وعده‌های غیرقابل تحقق و در انتظار رویت خورشید «برجام»، اقتصاد ایران را هر روز بیشتر از دیروز ضعیف و وابسته به نفت و وابسته به بیگانه کردند. خودکفایی را مسخره نمودند، سهمیه بندی را مارکسیستی خواندند، ۲۴ میلیون کارت سوخت فعال کشور را یک شبه از کار انداختند و حال ۴۸ میلیون کارت برای ۲۴ میلیون خودرو به هزینه بیت المال تولید و یک شبه قیمت سوخت را ۳۰۰ درصد افزایش دادند.

خبری: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

این اقتصاد که مبنای ایدئولوژیک آن سرمایه داری سکولار و سلطه پذیر در مواجه با مستکبران عالم است نمی‌تواند ملت بزرگ ایران را تامین، حمایت و بیمه کند. الگوی اقتصادی حاکم حتما"، انقلاب اسلامی و مردم ایران را تنها می‌گذارد و حداکثر توان آن، تحمیل هزینه‌های اداره کشور بر مردم است و آن یعنی افزایش قیمت بنزین – آب – برق – گاز – مخابرات – بهداشت – درمان- آموزش- حمل و نقل- مسافرت – ساخت و ساز و دهها مورد دیگر؛ البته آسیاب به نوبت!

خلاصه اقتصاد نوبختی هرچه قدر تداوم یابد و عمیق و گسترده شود، نه به رونق تولید منجر می‌شود و نه به افزایش نرخ اشتغال، نه به اقتصاد بدون نفت، نه به بسط عدالت می‌انجامد و نه به رفع تبعیض، و نه به خوشبختی و آرامش ملت و مملکت ایران؛ بلکه انقلاب اسلامی و ملت ایران را مجازات می‌کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اصلاحات بن سلمان شکاف جامعه سعودی را بر ملا کرد

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از شبکه تلویزیونی الاخباریه‎؛ روزنامه گاردین چاپ انگلیس در مقاله‌ای نوشت تغییراتی که محمد بن سلمان ولیعهد رژیم سعودی به بهانه اصلاحات و در پیش گرفتن سیاست باز در مقابل جهان اعمال کرده است, شکاف‌ها و تناقض‌های موجود در جامعه سعودی را بر ملا می‌کند. با بررسی تغییراتی که بن سلمان اعمال کرده است، تناقض‌ها و شکاف‌های بزرگی در جامعه سعودی آشکار می‌شود. این روزنامه نوشت پیشتر نیز برخی در جامعه سعودی خواستار تغییرات مشابهی بودند هرچند احتمال خشمگین شدن مردم آنان را نگران می‌کرد. گاردین در این مقاله به گزارش ماه گذشته سازمان دیده بان حقوق بشر درباره افزایش سرکوب و تجاوزات از زمان روی کار آمدن بن سلمان بر سر قدرت اشاره کرده است. دیده بان حقوق بشر اعلام کرده بود که اصلاحات واهی بن سلمان با گسترش بازداشت‌ها و شکنجه مخالفان سیاست‌های او، هزینه سنگینی داشته است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، هر ساله با تقدیم لایحه بودجه سال آینده کشور به مجلس، حقوق کارمندان و کارگران متناسب با شرایط اقتصادی کشور افزایش می‌یابد؛ بودجه ۹۹ هم از این قاعده مستثنی نیست. محمدباقر نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه کشور روز گذشته (شنبه) از افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان در سال آینده خبر داد و گفت: «برای جبران قدرت خرید مردم، افزایش ۱۵ درصدی حقوق را در بودجه سال ۹۹ پیش بینی کرده‌ایم». همچنین حجت‌الاسلام و المسلمین روحانی، رئیس جمهوری که امروز برای تقدیم لایحه بودجه ۹۹ در مجلس شورای اسلامی حضور یافته بود، با تایید افزایش ۱۵ درصدی حقوق کارمندان و کارگران گفت: حقوق ثابت کارمندان و کارگران در سال جاری ۲۰ درصد افزایش یافت و در سال ۹۹ هم ان‌شاءالله ۱۵ درصد افزایش حقوق داریم که در این دو سال حدود ۳۵ درصد به حقوق افزودیم. جزئیات افزایش حقوق کارمندان از زبان رئیس جمهوروی افزود: تلاش ما این است که سختی معیشت مردم را کاهش دهیم، بنابراین در سال جاری برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ هزار تومانی را اختصاص دادیم و برای سال ۹۹ باز هم برای کالاهای اساسی ارز ۴۲۰۰ در نظر داریم؛ برای کالاهای غیراساسی نیز ارز نیمایی که ۸۵۰۰ تومان است، در نظر گرفته‌ایم.

فیلم| دفاع روحانی از قطع اینترنت جهانی و راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات!

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
در جریان اعترضات بنزینی، دسترسی ایرانیان به اینترنت جهانی قطع شده بودرییس جمهور گفت: در زمینه این که بتوانیم شبکه ملی اطلاعات داخلی را آنچنان تقویت کنیم که مردم بتوانند برای نیازمندی‌های خود نیازی به خارج نداشته باشند و اخیرا هم رهبر معظم انقلاب در این زمینه دستوری دادند که در شورای عالی فضای مجاری آن را دنبال می‌کنیم مردم شرایط بهتری را لمس خواهند کرد. به گزارش آفتاب‌نیوز؛ در جریان اعترض مردم به گرانی بنزین، دسترسی کاربران ایرانی به اینترنت جهانی قطع و بعد از یک هفته به مرور اینترنت وصل شد؛ به گونه‌ای که اینترنت استان سیستان و بلوچستان در هفته اخیر وصل شده است.

بررسی بودجه سال آینده از ۴ اسفند

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
سخنگوی هیئت رئیسه مجلس ادامه داد: نهایتا چهارم اسفند ۹۸ بررسی لایحه بودجه در نشست علنی مجلس آغاز می‌شود؛ امیدواریم این لایحه بودجه مدنظر رهبر معظم انقلاب باشد، چرا که در سال گذشته و در جلسه با نمایندگان صحبت از حذف تدریجی نفت شده است. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس تصریح کرد: حذف یکصد ردیف هزینه‌ای تغییری در بودجه سنواتی محسوب می‌شود و همچنین مسائلی، چون طرح تحول سلامت نیز از جمله ویژگی‌های بودجه سال ۹۹ است. وی در خصوص بودجه شرکت‌های دولتی نیز گفت: ۲۰۰ هزار میلیارد تومان بودجه شرکت‌های دولتی برای بخش سرمایه گذاری است و همچنین ۷۰ هزار میلیارد تومان نیز برای بخش عمرانی دیده شده است که در مجموع به ۲۷۰ هزار میلیارد تومان می‌رسد. سخنگوی هیئت رئیسه مجلس افزود: در بخش کشاورزی، عمران، ارتباطات و اطلاعات، طرح ملی اطلاع رسانی و … بودجه یاد شده اختصاص یابد. بررسی مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیانسخنگوی هیئت رئیسه مجلس گفت: دستاورد‌ها و مشکلات اقتصادی شرکت‌های دانش بنیان در جلسه علنی سه شنبه با حضور دولتی‌ها بررسی می‌شود.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل

نحوه تعیین نرخ عوارض نوسازی مشخص شد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
همچنین در تبصره این ماده آمده است: مؤدیانی که از تاریخ لازم الاجرا شدن این قانون ظرف مدت یکسال نسبت به تعیین تکلیف نحوه پرداخت عوارض نوسازی معوق خود اقدام نمایند، مشمول بخشودگی جرایم عوارض می‌شوند. تصویب اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولتنمایندگان مجلس با یک فوریت طرح اصلاح قانون نظارت بر سفر‌های خارجی کارکنان دولت موافقت کردند. نماینده مردم اصفهان افزود: از آنجا که هزینه سفر‌های خارجی از محل بیت المال تهیه می‌شود، لازم است در شرایطی که بسیاری از مردم در تامین نیاز‌های اساسی خود دچار مشکل هستند تامین هزینه سفر‌های خارجی نظام‌مند و علت سفر نیز مشخص شود. رئیس جمهور یک ساعت فرصت خواهد داشت در خصوص بودجه و مسائل مختلف کشور سخنرانی کند و سپس لایحه بودجه را تقدیم رئیس مجلس خواهد کرد. به گفته آقای نوبخت بودجه امسال نسبت به بودجه سال گذشته بیش از ۵ درصد رشد داشته است.

نظرها

اخبار بیشتر