هرگونه افزایش قیمت کالا در کردستان ممنوع است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

هرگونه افزایش قیمت کالا در کردستان ممنوع است

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
هرگونه افزایش قیمت کالا در کردستان ممنوع است - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - سنندج - معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان به اجرای طرح سهمیه بندی سوخت در کشور اشاره کرد و گفت: این موضوع نباید بهانه‌ای برای افراد سودجو در بازار قرار گیرد، چراکه هر گونه افزایش نرخ کالا ممنوع بوده و با متخلفان برخورد می‌شود.

حسین فیروزی روز شنبه در بیستمین جلسه تنظیم بازار کردستان اظهار داشت: با توجه به اینکه خودروهای حمل و نقل کالا از سوخت گازوییل استفاده می‌کنند و در این بخش تغییر قیمتی رخ نداده است، بنابراین افزایش نرخ اجناس غیرقانونی است‌.

وی با بیان اینکه کالاهای اساسی در استان به وفور وجود دارد، تاکید کرد: با کسانی که بخواهند از فرصت افزایش نرخ بنزین استفاده کرده و اقدام به گرانفروشی کنند به شدت برخورد خواهد شد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان از اتحادیه‌های مختلف خواست نسبت به کنترل و نظارت بر بازار اهتمام جدی داشته باشند و اضافه کرد: نظارت اصناف بر اصناف و دیگر دستگاه‌های مرتبط بر بازار یک وظیفه ملی است و همه باید در این زمینه احساس مسئولیت کنند.

فیروزی طرح ملی سهمیه‌بندی قیمت بنزین را تضمینی برای پیشرفت کشور دانست و افزود: ملت باید متوجه باشند و اجازه سواستفاده از این موضوع را به دشمنان ندهند، زیرا کسانی هستند که می‌خواهند از این فرصت برای تشویش اذهان عمومی و ایجاد تقابل بین مردم و حاکمیت بهره‌ گیرند.

وی با بیان اینکه مردم باید مراقب توطئه‌های دشمن باشند، اظهار داشت: تمام تلاش دولت این است که سرمایه ملی به صورت حداکثری استفاده و این مهم به شکلی عادلانه بین اقشار مختلف مردم توزیع شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کردستان، افزایش قیمت بنزین را وسیله‌ای برای رفع فقر دانست و یادآور شد: مردم در جریان باشند که افزایش نرخ بنزین برای تزریق بودجه کشور نیست، بلکه منابع حاصل از آن به صورت یارانه به ۱۸ میلیون خانوار برمی‌گردد.

فیروزی با اشاره به اینکه پایین بودن قیمت بنزین بدترین ظلم به اقشار ضعیف جامعه است، افزود: با سهمیه‌بندی بنزین ثروت بین نسلی را می‌توان به شیوه‌ای مناسب‌تر در اختیار مردم قرار داد و تعلل در اجرای این طرح، به نفع توسعه کشور نیست.

وی به قابلیت تعدیل طرح سهمیه‌بندی بنزین اشاره و تاکید کرد: در صورت وجود مشکل در برخی از بخش‌های این طرح، موارد موجود طی چند روز آینده بررسی و مشکلات احتمالی برطرف خواهد شد، ضمن اینکه اطلاع رسانی به مردم بسیار ضروری است.

فیروزی بر ارائه خدمات توسط سرویس‌های مدارس و سواری‌های بین شهری تاکید کرد و گفت: سهمیه سواری‌های حمل و نقل عمومی بین شهری نیز به زودی مشخص خواهد شد، همچنانکه نخواهیم گذاشت سرویس‌های مدارس در بحث سهمیه‌بندی متضرر شوند.

انجام گشت‌های مشترک در بازار برای مقابله با گرانفروشی

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان نیز به افزایش نرخ بنزین در کشور اشاره کرد و افزود: این اتفاق نباید تاثیری بر نرخ اجناس داشته باشد و با هر گونه افزایش قیمت کالا برخورد خواهد شد.

محمد دره وزمی یادآور شد: با کسانی که از افزلسش قیمت بنزین سواستفاده کرده و اقدام به افزایش قیمت کالا کنند، به شدت برخورد خواهیم کرد، ضمن اینکه در این رابطه با اتحادیه‌های مختلف جلساتی برگزار و این تذکرات به آنان داده شده است و قول همکاری داده‌اند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی اضافه کرد: این دغدغه وجود دارد افرادی بهانه افزایش قیمت بنزین، دست به احتکار کالا بزنند که مقرر شد همه اتحادیه‌ها به صنوف منتقل کنند و بازرسان اصناف روی این موضوع حساسیت داشته و گشت‌های مشترکی انجام شود.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت کردستان با بیان اینکه تاکنون در سطح استان تعطیلی صنوف گزارش نشده است، افزود: تصمیم گرفتیم روزانه گشت‌های مشترک با همکاری تعزیرات برای رصد بازار در بحث افزایش قیمت و احتکار کالا اجرا کنیم.

دره وزمی اظهار داشت: در سامانه رصد قیمت کالا ۱۲۵ قلم پرمصرف وجود دارد که شهروندان می‌توانند از طریق آن نرخ کالا را بررسی و مقایسه کنند که اگر تغییری مشاهده شد به سازمان صمت اطلاع دهند تا نسبت به برخورد با اصناف متخلف برخورد شود.

۳۲۲ پرونده تخلف بازار تشکیل شد

مدیرکل تعزیرات حکومتی کردستان نیز گفت: امسال ۳۲۰ گشت مشترک از بازار با سازمان صمت انجام دادیم که در این رابطه ۶۷۶ بازرسی اجرا و ۳۲۲ پرونده تخلف تشکیل شد اما نباید به گشت مشترک اکتفا کنیم اتحادیه هم باید بازرسی فعال داشته باشند.

سیدنجیب حسینی اضافه کرد: افزایش قیمت بنزین روی کالا تاثیر نداشته است اما بر خدمات ناوگان حمل و تقل شهری و برون شهری تاثیر می‌گذارد و باید نسبت به این موضوع نظارت‌های جدی‌تری داشت.

وی با اشاره به اینکه امسال هفت هزار و ۵۳۵ پرونده قاچاق کالا و تخلفات صنفی و احتکار تشکیل شده است، گفت: هفت هزار و ۲۲۲ مورد از این پرونده‌ها بررسی شده و ۱۵۵ پرونده نیز باقی مانده است.

تصمیمی برای افزایش نرخ کرایه تاکسی گرفته نشده است

رئیس شورای شهر سنندج با بیان اینکه تصمیمی برای افزایش نرخ کرایه تاکسی گرفته نشده است، افزود: باید در این زمینه مشورت صورت گیرد و تا ۱۰ روز آینده تصمیم‌گیری نهایی را اطلاع رسانی خواهیم کرد.

جلال شریعتی به افزایش ۱۵ تا ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی در اسفند ۹۷ اشاره کرد و گفت: درخواست داریم با توجه به گران بودن قطعات خودرو، بسته‌های تشویقی سوخت برای تاکسی‌ها در نظر گرفته شود.

سهمیه بنزین سواری‌های برون شهری مشخص شود

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کردستان نیز اظهار داشت: تاکنون سهمیه بنزین خودروهای سواری حمل و نقل برون شهری مشخص نشده است و باید این مهم زودتر مشخص شود.

سیدالبرز حسینی یادآور شد: در کردستان به طور میانگین سالانه ۳، ۵ میلیون نفر مسافر با استفاده از وسایط حمل و نقل عمومی بین شهری تردد می‌کنند که ۶۰ درصد آن درون استانی است، ضمن اینکه ۴۰ درصد این مسافران معادل ۴۰۰ هزار نفر از سواری‌های بین شهری استفاده می‌کنند.

صالحی رییس اداره غله کردستان هم با اشاره به اینکه ۱۴ دستگاه نیسان در سنندج کار تحویل آرد مورد نیاز خبازی‌ها را انجام می‌دهند، گفت: باید سهمیه‌های مخصوص این خودروها در نطر گرفته شود تا با افرایش نرخ نان مواجه نشویم.

۷۰ هزار واحد صنفی در کردستان فعالیت دارند.

برچسب‌ها

کردستان وزارت صنعت معدن و تجارت بنزین سنندج استانداری کردستان

هرگونه افزایش قیمت کالا در کردستان ممنوع است - 36

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

کاهش قیمت گوجه فرنگی در میدان مرکزی میوه و تره بار

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ​ رئیس اتحادیه بارفروشان گفت: با افزایش کشت گوجه فرنگی در جنوب کشور امروز شاهد کاهش قیمت این محصول در میدان مرکزی هستیم. مصطفی دارایی نژاد افزود: امروز قیمت هر کیلو گوجه فرنگی در میدان مرکزی بین ۲ تا ۵ هزار تومان است. وی گفت: محصول گوجه کشاورزان بوشهری این روز‌ها برداشت می‌شود و در سراسر کشور در حال توزیع است. دارایی نژاد افزود: از حالا به بعد شاهد کاهش روزانه قیمت گوجه فرنگی هستیم و این روند تا پایان سال ادامه دار است. وی گفت: کشور عراق واردات ۱۷ قلم میوه و تره بار را از ایران ممنوع کرده که گوجه فرنگی هم جزء آن است و به این ترتیب گوجه فرنگی زیادی در کشور دپو خواهد شد. دارایی نژاد افزود: این روز‌ها دولت باید به فکر صادرات و تبدیل گوجه فرنگی باشد تا کشاورزان دچار ضرر و زیان نشوند.

تکذیب معافیت مالیاتی ستاد اجرایی فرمان امام (ره)

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
معاون هماهنگی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در گفتگوی اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این ستاد از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و همه مالیات‌های خود را وفق قانون پرداخت کرده است. سید مصطفی سیدهاشمی با بیان اینکه این روز‌ها بحث معافیت مالیاتی در رسانه‌ها و مجلس شورای اسلامی داغ شده است افزود: به همین دلیل برخی رسانه‌ها چه در داخل و چه در خارج از کشور به دنبال این هستند که اثبات کنند ستاد اجرایی معاف از مالیات است و مالیاتی پرداخت نمی‌کند. وی با اشاره به تأکید رئیس ستاد اجرایی فرمان امام مبنی بر پرداخت همه مالیات‌های قانونی گفت: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از هیچ معافیت مالیاتی برخوردار نبوده و در زمینه مالیات برعملکرد سود و زیان، مالیات بر حقوق و مزایای کارکنان، مالیات بر نقل و انتقال و املاک، مالیات بر ارزش افزوده و همچنین تمامی مالیات‌هایی که در قانون مالیات مستقیم به آن‌ها اشاره شده، ستاد اجرای فرمان حضرت امام جزو نهاد‌هایی است که هم به موقع و هم دقیق و کامل مالیات خودش را پرداخت کرده است. سیدهاشمی با تأکید بر اینکه رئیس سازمان امور مالیاتی نیز بار‌ها ستاد اجرایی فرمان امام را جزو مؤدیان خوش حساب کشور معرفی کرده است افزود: طبق قانون مصوب مجلس شورای اسلامی درخصوص معافیت مالیات‌ها، ستاد می‌توانست آن بخش از هزینه‌هایی که در رابطه با دانشگاه‌ها، بیمارستان‌ها، مراکز فرهنگی، کمک به درمان بیماران صعب العلاج، کتابخانه‌های عمومی و مسئولیت‌های اجتماعی انجام می‌دهد، جزء هزینه‌های دستگاه مربوطه خود محاسبه و از شمول مالیات خارج کند، اما ستاد از این قانون تاکنون استفاده نکرده است. وی با بیان اینکه ستاد اجرایی فرمان حضرت امام تاکنون از معافیت‌های قانونی نیز استفاده نکرده است گفت: تاکنون ستاد هزار و ۷۰۶ مدرسه و ۱۲ بیمارستان هزار و صد تختخوابی، ۲۱۰ مرکز بهداشتی و درمانی در سراسر کشور ساخته و همه هزینه‌های بیماران صعب العلاج را تقبل کرده با این حال مالیات اینگونه فعالیت‌ها نیز تمام و کمال پرداخت شده است.
همشهریهمشهری1 روز قبل
هر چند زنان آزاردیده در این پرونده جنجالی به پول می‌رسند اما تبرئه شدن واینستین و حتی عذرخواهی نکردن او از قربانیان می‌تواند لکه لنگ نظام قضایی آمریکا باشد. کاترین کندال، بازیگر ۵۰ ساله آمریکایی و یکی از زنان حاضر در پرونده واینستین است که در ۱۹۹۳ آزار جنسی دیده است. از جمله اتهام‌هایی که علیه واینستین مطرح شده می‌تواند به یک مورد تجاوز در سال ۲۰۱۳ و یک مورد آزار شدید جنسی در ۲۰۰۶ اشاره کرد. واینستین از زمان بازداشت در ماه می‌۲۰۱۸ با سپردن وثیقه آزاد است و البته دادگاه میزان وثیقه او را از یک میلیون دلار به پنج میلیون دلار افزایش داد. دلیل آن هم از کار انداختن عمدی ابزاری است که متهم‌ها را در زمان آزاد بودن با وثیقه ردیابی می‌کند.
ایلناایلنا1 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر