سمنان| افزایش کرایه‌ها بدون مصوبه پذیرفتنی نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اقتصادی
سمنان| افزایش کرایه‌ها بدون مصوبه پذیرفتنی نیست

سمنان| افزایش کرایه‌ها بدون مصوبه پذیرفتنی نیست

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان گفت: افزایش بی‌رویه قیمت بدون مصوبه پذیرفتنی نیست.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حشمت‌الله عسگری ظهر امروز در جلسه ستاد تنظیم بازار استان سمنان از دلایل برگزاری این جلسه را بررسی و کارشناسی پیرامون ابعاد سیاست جدید دولت در اصلاح قیمت سوخت عنوان کرد و اظهار داشت: لازم است کارشناسی و بررسی‌های لازم در موردبررسی تأثیر افزایش قیمت سوخت (بنزین) در سرجمع هزینه‌های جابه‌جایی جایی مسافر با تاکسی‌های درون و برون‌شهری انجام شود.

وی بر برگزاری جلسات ستاد تنظیم بازار از سوی فرمانداران همراه با جدیت لازم تأکید کرد و افزود: مباحث مرتبط با بازار باید به‌صورت مستمر رصد و رسیدگی شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استان سمنان با بیان اینکه باید شرکت پخش فرآورده‌های نفتی تمامی جایگاه‌های عرضه سوخت سی ان جی را فعال در دسترس مردم قرار دهد افزود: وسایل نقلیه شخصی مجاز به استفاده از گاز مایع نیستند؛ بنابراین این موضوع باید به‌صورت کپی در مراکز معاینه فنی رصد و بررسی شود.

عسگری اظهار داشت: اصلاح قیمت‌ها بحثی اختیاری نیست که بر اساس علاقه یا عدم علاقه اقدام به افزایش یا کاهش قیمت‌ها گرفته شود؛ بلکه این مهم در مقوله مدیریت کلان کشور امری اجتناب‌ناپذیر است.

وی تصریح کرد: منابع مالی درآمدی حاصل از اصلاح قیمت سوخت به‌صورت مستقیم به خود مردم بازگردانده می‌شود.

در خبری بخوانید: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با بیان اینکه طرح اصلاح قیمت سوخت طرح سران سه قوه نظام است و به دولت به‌طور خاص اختصاص ندارد گفت: عدم‌اصلاح قیمت‌ها رانت، فساد، قاچاق و مصرف بی‌رویه را به همراه دارد.

عسگری بیان داشت: در استان سمنان در بخش تولیدکنندگان حوزه‌ای که به‌طور مستقیم از اصلاح قیمت تا تأثیر پذیرفته باشد و نیازمند افزایش قیمت باشد، وجود ندارد؛ بنابراین باید در بحث حوزه‌هایی که غیرمستقیم از این موضوع تأثیر می‌پذیرند، موردبررسی قرار گیرد.

وی گفت: افزایش قیمت بدون مصوبه و به‌صورت بی‌رویه در هیچ بخش و قسمتی در پی افزایش قیمت سوخت در استان سمنان پذیرفتنی نیست و برخورد جدی با این‌گونه تخلفات انجام می‌شود.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استاندار سمنان با تأکید بر اینکه ابعاد مختلف اصلاح قیمت تا باید به‌صورت کارشناسی برای مردم تبیین شود افزود: مردم باید بدانند ضرر و زیان عدم‌اصلاح قیمت‌ها و آثار و تبعات انجام نشدن آن بسیار بیشتر است.

عسگری در مورد ذخیره‌سازی و موجودی کالاها در استان سمنان گفت: در استان سمنان از این حیث هیچ‌گونه مشکلی وجود ندارد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا3 روز قبل
دبیر شورای روابط خارجی با ببان اینکه کشور به این جمع‌بندی رسیده که سیاست همسایگی‌مان را توسعه دهیم، تاکید کرد: برای موفق بودن و داشتن روابط خوب با کشورها باید مناسبات اقتصادی داشت. تحریم‌ها به کشور فشار وارد کرده و در چنین شرایطی همسایگان کارگشا هستند. روس‌ها در شمال ایران عضو پیمان امنیتی شانگهای هستند یعنی همسایه ما عضو دو پیمان مهم امنیتی و نظامی است و این مساله موجب شده تا ما سیاست امنیتی را درباره همسایگان داشته باشیم. دیروز آقای انصاری معاون اقتصادی وزارت خارجه می‌گفت ما سومین صادرکننده سیب هستیم اما در صادرات آن مانده‌ایم. وی با تاکید بر اینکه ما نیازمند روش‌های جدید در پیشبرد دیپلماسی هستیم، ابراز داشت: بردن کشور به ویژه سیاست اقتصاد پایه در مناسبات همسایگی به سود ما است و باید زمینه و شرایط آن فراهم شود.

رمز پویا

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
استفاده از رمز پویا از تاریخ اول دی به منظور افزایش امنیت کاربران برای انجام تمام تراکنش‌ها اجباری است. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ با وجود اینکه پرداخت‌های اینترنتی اخیرا مورد استقبال قرار گرفته، اما مشکلات امنیتی را نیز برای کاربران ایجاد کرده است. در همین راستا بانک مرکزی برای جلوگیری از سودجویی‌ها و افزایش ضریب امنیت پرداخت‌های اینترنتی مدتی است اعلام کرده، بانک‌ها باتوجه به در نظر گرفتن شرایط بهره‌برداری مناسب از سامانه‌های پیامکی و موبایلی در تراکنش‌های خرید غیرحضوری و انتقال وجه شتابی، باید از رمز پویا استفاده کنند و کلیه رمز‌های دوم ثابت نیز از تاریخ ۱۵ دی ماه غیرقابل استفاده خواهند بود.

نظرها

اخبار بیشتر