(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری

فراروخبرگزاری فرارو |
با تمام شدن فصل برداشت محصول در مناطق عشایرنشین چهارمحال و بختیاری عروسی‌های پر از رنگ ایل بختیاری آغار می‌شود.

زن‌ها کل می‌کشند و در صف مرتب می‌ایستند، رنگ‌های تند و زیبا در زیر نور آفتاب می‌درخشند، لباس‌ها بلند و پوشیده و خوش رنگ روستا را فرا می‌گیرند دستمال‌ها در حرکت مواج تکان می‌خورند.با تمام شدن فصل برداشت محصول در مناطق عشایرنشین چهارمحال و بختیاری عروسی‌های پر از رنگ ایل بختیاری آغار می‌شود. زنان و مردان دوش به دوش هم تدارکات مجلس را فراهم کرده تا خانواده‌ی عروس و داماد با خیالی آسوده به استقبال جشن بروند.طایفه‌ی بزرگ شیخ رباط یکی از این اقوام است که جشن‌های چندهزار نفری‌شان را در منطقه بازفت برگزار می‌کنند. قوم بختیاری با حفظ آداب اصیل خود یکی از کهن‌ترین اقوام ایران است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

عکاس: رضا کامران سامانی/باشگاه خبرنگاران

(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 4(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 5(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 6(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 7(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 8(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 9(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 10(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 11(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 12(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 13(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 14(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 15(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 16(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 17(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 18(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 19(تصاویر) جشنواره رنگ‌ها در عروسی بختیاری - 20

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری3 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر