جزئیات اهداف عملیاتی ارتش سوریه در جنوب شرق ادلب
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. بین‌المللی
جزئیات اهداف عملیاتی ارتش سوریه در جنوب شرق ادلب

جزئیات اهداف عملیاتی ارتش سوریه در جنوب شرق ادلب

فارسخبرگزاری فارس |
یک منبع سوری از آغاز مرحله دوم عملیات ارتش سوریه در ادلب خبر داد و گفت که ارتش در پی محاصره تروریست‌ها در شهر راهبردی معرة النعمان است.

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش سوریه مرحله دوم عملیات خود در جنوب شرق استان ادلب واقع در شمال غرب این کشور را از دو روز پیش با حملات هوایی و توپخانه‌ای گسترده آغاز کرد.

یک منبع نظامی سوری به پایگاه خبری «العهد» گفت که نیروهای ارتش سوریه دو روز پیش موفق شدند شهرک «الویبده» واقع در شمال شهرک «ابودالی» و «تل خزنه» واقع در ریف جنوب شرقی ادلب را آزاد کنند.

وی تأکید کرد که ارتش سوریه پس از درگیری با عناصر تروریستی حاضر در این منطقه، مناطق مذکور را آزاد کرد. تروریست‌ها ضمن نفوذ به الویبده و استقرار سکوهای پرتاب موشک، مواضع ارتش سوریه را هدف قرار می‌دادند.

این منبع گفت که ارتش سوریه در پی بمباران‌های پیاپی تروریست‌ها، مجبور شد عملیاتی را آغاز کند و منطقه راهبردی تل خزنه را آزاد کند. اهمیت این منطقه به خاطر اشراف آن بر چند روستا و شهرک از جمله شهرک راهبردی «المشیرفه است که یکی از مهمترین مقرهای گروه تروریستی «اجناد القوقاز» است. با تسلط ارتش سوریه بر تل خزنه، المشیرفه از نظر نظامی، ساقط شده به شمار می‌رود.

اجناد القوقاز عناصر تروریستی چچنی هستند که بیشتر در مناطق کوهستانی شمال سوریه حضور دارند، ولی محل اصلی استقرار آنان، استان لاذقیه سوریه است.

این منبع نظامی سوری تصریح کرد که این عملیات با پوشش هوایی بسیار فشرده جنگنده‌های سوری و روس صورت گرفت؛ به گونه‌ای که مسیرهای امدادرسانی تروریست‌ها از جنوب شرق ادلب قطع، و بدین ترتیب، زمینه برای پیشروی زمینی ارتش سوریه فراهم شد.

وی خاطر نشان کرد که «این پیشروی در جبهه شرق شهر معره النعمان صورت گرفت. در نتیجه، ارتش تلاش خواهد کرد عرصه را بر گروه‌های تروریستی آن منطقه تنگ کند و دامنه مناطق تحت کنترل آنان را کاهش دهد».

سرهنگ «هیثم حسون» درباره اهمیت راهبردی الویبده تأکید کرد، هدف ارتش سوریه از این عملیات، محاصره شهر بسیار مهم معره النعمان از راه دور است تا این شهر را از ریف شرقی ادلب جدا کند. لذا پیشروی در این منطقه، مستلزم تسلط بر چند منطقه به ویژه مناطق مرتفع است که تل خزنه یکی از این ارتفاعات است.

حسون به العهد گفت که «آزادسازی این منطقه، هدف عملیات نظامی نیست، بلکه آغازی برای رسیده به جنوب و جنوب شرق معره النعمان و شکستن خط دفاعی گروه‌های تروریستی است که از جنوب و جنوب شق معره النعمان امتداد دارد».

وی بر این باور است که «ارتش سوریه عملیات خود را تکمیل خواهد کرد … این تسلط، فی نفسه، یک هدف برای نیروهای ارتش نیست، بلکه مقدمه‌ای برای عملیات مهمتری است که هدف آن، تکرار رخدادهای خان شیخون است. در آن زمان، نیروهای [ارتش] موفق شدند از راه دور، شهر را محاصره کنند و تنگتر کردن حلقه [محاصره] باعث شد که گروههای تروریستی از شهر فرار کنند و آزاد شود».

این کارشناس مسائل نظامی سوریه در پایان خاطر نشان کرد، در این مرحله از این عملیات نظامی، گروه‌های تروریستی به سمت شرق و غرب ادلب متفرق خواهند شد؛ به ویژه اینکه، عملیات به سمت شهرک «کبانی» در ریف لاذقیه کما کان ادامه دارد و ارتش سوریه، همزمان در این دو محور در حال عملیات است تا تمرکز تروریستها را بر هم بزند تا در هر دو جبهه بتواند پیشروی کند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری22 ساعت قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴8 ساعت قبل
ساعت ۲۴- شهرام همایون با اشاره به فعالیت مهناز افشار در شبکه‌ای وابسته به عربستان سعودی توصیه‌ای را خطاب به او مطرح کرد. چند وقتی است که ویدئویی از مهناز افشار در فضای مجازی منتشر شده است که او را در کنار خوانندگان لس‌آنجلسی در برنامه استعدادیابی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی که از سوی عربستان سعودی اداره می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از کسانی که نظر خود را درباره حضور مهناز افشار در این مسابقه‌ اعلام کرده است «شهرام همایون» مدیر شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب کانال یک است. همایون در بخشی از برنامه خود خطاب به مهناز افشار هنرپیشه ایرانی که چند ماهی است به اروپا مهاجرت کرده است از تصمیمش برای همکاری با این برنامه ابراز نگرانی کرد. مهناز افشار سلبریتی پرحاشیه چند هفته‌ای است که در کنار چند تن از خوانندگان لس‌آنجلسی مشغول ضبط برنامه‌ای با هدف به ظاهر استعدادیابی برای ایرانیان در خارج از کشور است که هزینه آن را عربستان سعودی بر عهده دارد.
تابناکتابناک20 ساعت قبل
این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. بورل در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست وزیران خارجه اروپا، حقوق بشر را «اولویت آشکار اروپایی‌ها … و تعهد خویش» توصیف کرده است. این اقدامی ملموس خواهد بود که مجددا بر رهبری جهانی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر تأکید می‌کند. " این موضوع میتواند چالش بسیار اساسی را در آینده روابط ایران و اتحادیه اروپا ایجاد کند.
نامه‌نیورنامه‌نیور19 ساعت قبل
خبرگزاری رویترز در مطلبی به علت به بن‌بست رسیدن مذاکرات میان مقامات آمریکا و کره شمالی پرداخت. به دنبال شکست گفت‌وگو‌های استکهلم، فرستاده کره شمالی مقامات آمریکا را متهم کرد که همچنان دیدگاه و رویکرد قدیمی خود را دنبال می‌کنند. کره شمالی درخواست‌ها از آمریکا را برای پایان دادن به رزمایش‌های نظامی مشترک با کره جنوبی افزایش داده است و همچنان از آمریکا می‌خواهد از سیاست‌های خصمانه خود در قبال این کشور از جمله انتقاد از پیشینه حقوق بشر کره شمالی دست بردارد. تحریم‌ها اساسا همه آن چیزی است که آن‌ها برای تحت فشار قرار دادن کره شمالی در اختیار دارند. همچنان که پایان مهلت زمانی که کره شمالی تعیین کرده است نزدیک می‌شود، پیونگ یانگ با شلیک ده‌ها موشک تنش‌ها را افزایش و هشدار داده است چنانچه دیپلماسی با آمریکا شکست بخورد، رهبر کره شمالی ممکن است مسیری متفاوت را در پیش گیرد.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو17 ساعت قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
ایسناایسنا19 ساعت قبل
این مصاحبه‌ها به عنوان بخشی از پروژه «پندهای گرفته شده» توسط بازرس ویژه آمریکا برای بازسازی افغانستان سیگار (SIGAR) طی چند سال اخیر گرفته شده‌اند. روزنامه واشنگتن پست براساس قانون آزادی اطلاعات به متن خام مصاحبه‌ها دست یافته است. این اسناد به نقل از مقامات آگاه از تلاش‌های مربوط به این جنگ ۱۸ ساله، از کمپین دولت آمریکا برای تحریف واقعیت تلخ جنگ افغانستان خبر می‌دهد. روزنامه واشنگتن پست در گزارشی نوشت: جان ساپکو، رئیس سیگار اذعان کرده که این اسناد نشان می‌دهند دائما به مردم آمریکا دروغ گفته شده است. سیگار در سال ۲۰۰۸ میلادی توسط کنگره تاسیس شد تا درباره هدر رفتن بودجه دولتی در جنگ افغانستان تحقیق کند.

نظرها

اخبار بیشتر