تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. آناج
  4. سیاسی
تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول

تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول

آناجخبرگزاری آناج |
علی‌رغم به پایان رسیدن اعتراضات به حق مردم تبریز علیه گرانی بنزین برخی از رسانه‌های معاند قوم گرا به تحریک مردم می‌پردازند.

گروه سیاسی آناج؛ با وجود اعتراضات مسالمت آمیز مردم تبریز به گرانی بنزین و تمام شدن آن از ساعاتی قبل، رسانه‌های معاند خصوصا قوم‌گرا که محل اصلی آن‌ها در کشورهای‌های همسابه بوده و با پول و بودجه معاندین و مخالفین جمهوری اسلامی به حیات خود ادامه می‌دهند در صدد تغییر این اعتراض به خشونت و ساختار شکنی هستند.

تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول - 2

هرچند از همان ابتدا معلوم بود که رسانه‌های معاند درصدد سو استفاده از اعتراضات به حق و مسالمت‌آمیز مردم هستند، برخی از این رسانه‌ها با خط دهی و تغییر اعتراض اصلی به مسائل سیاسی و تخریب اموال در حال تحریک و تشویق برای ایجاد اغتشاش هستند.

تحریک رسانه‌های قوم‌گراها برای اغتشاش در تبریز/ هوشیاری، شرط اول - 4

کانال‌های تلگرامی معاند قوم گرا با انتشار گسترده تصاویر از وجود آشوب‌های بیشمار در سطح شهر تبریز خبر می‌دهند در حالی که طبق مشاهدات عینی خبرنگار آناج، به جز چند نفر فرصت طلب و اغتشاشگر در منطقه رشدیه تبریز که به تخریب اموال عمومی و شخصی مردم مبادرت ورزیده‌اند، سایر نقاط شهر تبریز در حالت عادی به سر می‌برد.

در سایت خبری بخوانید: تازه ترین اخبار سیاسی ایران و جهان از سراسر وب

معلوم نیست هدف این کانال‌ها از موج سواری بر اعتراضات مسالمت آمیز چیست اما نکته اصلی و بسیار مهم در این موضوع، هوشیاری مردم تبریز برای جلوگیری از هرگونه سو استفاده در این زمینه است. رسانه‌های معاند قوم گرا سابقه و نیت خود را در حوادث گذشته آذربایجان بخوبی نشان داده‌اند اما این بار سو استفاده از اعتراض مسالمت آمیز و به حق مردم تبریز نسبت به گرانی بنزین فرصت خوبی را برای رسیدن به اهداف پیش رویشان قرار داده است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

پایان یک اتهام …

صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
گزارش سازمان ملل مشخص کرد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها درباره اتهام به ایران در زمینه حمله به آرامکو، فقط گمانه‌زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، ۲۳ شهریور امسال بود که برخی شهروندان سعودی در منطقه بقیق از شنیدن صدا‌هایی خبر دادند. اما بلافاصله جنبش انصارالله یمن، این حمله را تایید و آن را پاسخی به حمل ۱۵۰۰ روزه سعودی‌ها و شهادت بیش از ۴۰ هزار یمنی می‌داند. خبرگزاری رویترز در روز گذشته با انتشار گزارشی به نقل از دبیر کل سازمان ملل به صراحت می‌گوید این سازمان اعلام کرده است نمی‌تواند ایرانی بودن پهپاد‌ها و موشک‌های مورد استفاده در حمله به آرامکو را تایید کند. به نظر می‌رسد هر چند آمریکایی‌ها و سعودی‌ها تلاش کردند در این سه ماه با جعل سند و مدرک سازی بتوانند پرونده‌ای در این خصوص برای ایران باز کنند با گزارش سازمان ملل مشخص شد سخنان سعودی‌ها، اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها فقط گمانه زنی بوده و نه ارائه اطلاعات دقیق و درست.

تماشا کنید: ریاضت اقتصادی برای مردم، افزایش بودجه برای مصباح یزدی

انتخابانتخاب1 روز قبل
گزارش ویدیویی «انتخاب»؛ حسن روحانی، رئیس جمهور هنگام تقدیم لایحه بودجه به مجلس گفته بود: «بودجه سال آینده بودجه استقامت و مقابله با تحریم است»؛ با این حال نگاهی به ردیف‌های بودجه نشان می‌دهد که گویا برخی موسسات بودجه بگیر، سهم چندانی از این «استقامت» ندارند.

:: استانبول - همایش اقتصادی ایران و ترکیه

صدا و سیماصدا و سیما23 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از استانبول، فعالان اقتصادی دو کشور در این نشست، زمینه‌های توسعه مبادلات تجاری و رفع موانع موجود را بررسی کردند.

دستور کار امروز مجلس شورای اسلامی

مهرمهر1 روز قبل
امروز در مجلس شورای اسلامی به بررسی دستاوردها و مشکلات حوزه اقتصاد شرکت‌های دانش بنیان و بررسی لایحه دو فوریتی درآمد پایدار شهرداری‌ها و دهیاری‌ها می‌پردازند.
تسنیمتسنیم17 ساعت قبل
قرارداد صادرات گاز ایران به این کشور در سال ۱۹۹۶ به امضای دو طرف رسید و بر طبق این قرارداد ایران تا سال ۲۰۲۶ باید روزانه ۲۷ میلیون متر مکعب گاز به این کشور صادر کند. در بخش LNG نیز قطر، الجزایر و آمریکا مهم‌ترین صادرکنندگان گاز به کشور ترکیه طی چند سال گذشته بوده‌اند. صادرات گاز ایران به ترکیه همواره با مشکلات عدیده ­ای روبه­ رو بوده؛ قیمت و کیفیت گاز وارداتی بارها مورد مناقشه طرفین بوده است. اما با وجود همه این مسائل و فشار‌های آمریکا درطول مدت تحریم، هیچ­گاه گاز صادراتی ایران به ترکیه قطع نشده و همواره صادرات گاز ایران به ترکیه ادامه داشته است. به طوری که در مقاطعی که صادرات نفت کشور با چالش‌های جدی مواجه بوده است صادرات گاز ایران اما درآمدی پایدار و تحریم ناپذیر برای کشور تامین نموده است.

نظرها

اخبار بیشتر