خرید کتاب باید در سبد زندگی مردم قرار گیرد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
خرید کتاب باید در سبد زندگی مردم قرار گیرد

خرید کتاب باید در سبد زندگی مردم قرار گیرد

مهرخبرگزاری مهر |
اردستان-امام جمعه اردستان گفت: امیدواریم جامعه به سمتی حرکت کند تا کتابخوانی در آن رایج شود و به گفته رهبرمعظم انقلاب باید روزی فرا برسد که خرید کتاب جزو سبد زندگی همه قرار گیرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام حسن دهشیری عصر شنبه در جلسه افتتاحیه نمایشگاه کتاب در اردستان اظهار داشت: روز رحلت علامه طباطبایی که آغاز هفته کتاب و کتاب خوانی نام گذاری شده است، فرصت خوبی است تا بتوانیم بین تحصیل کرده‌ها و کتاب یک آشتی به وجود بیاوریم که خود می‌تواند کار موفقی باشد.

وی افزود: هر چند برخی به مطالعه کتاب در فضای مجازی می‌پردازند اما انس با کتاب و لمس آن خودش لذت بخش است.

امام جمعه اردستان گفت: امیدواریم جامعه به سمتی حرکت کند تا کتابخوانی در آن رایج شود و به گفته رهبرمعظم انقلاب باید روزی فرا برسد که خرید کتاب جزو سبد زندگی همه قرار گرفته شود.

ارزش نگهداری کتاب به خواندن آن است

وی ابراز داشت: ارزش نگهداری کتاب به خواندن آن است، بر این اساس خرید و بایگانی و زینت قفسه کتابخانه اهمیتی ندارد و باید با مراجعه به کتابخانه‌ها از این گنجینه‌های بزرگ استفاده کنیم و حتی وقف و نذر آن را در دستور کارهایمان قرار دهیم.

چاپ کتابهای تربیتی بیشتر مد نظر است

در ادامه این جلسه محسن شاه آبادی اظهار داشت: با توجه به عرصه حساس خانواده که نسل جدید در آن تربیت می‌شوند و هر آنچه در خانواده اتفاق بیافتد برای کشور مهم خواهد بود چاپ کتابهای تربیتی بیشتر مد نظر است.

وی افزود: تمرکز برای نشر کتاب را بیشتر بر روی موضوعات خانواده قرار داده‌ایم و چاپ کتابهای مهارتی و پاسخ به مسائل آموزشی در دستور کار قرار دارد.

ناشر تخصصی حوزه خانواده و تربیت نشر مهرستان گفت: تولید رمان و داستانهایی با رویکرد تربیتی و آموزشی توانسته کمبود کتابهایی که مورد نیاز جوانان است را برطرف کند.

شاه آبادی تصریح کرد: نشر مهرستان با توجه به توافقاتی که با آموزش و پرورش استان دارد نسبت به افتتاح نمایشگاه کتاب در هفته کتاب در اردستان اقدام کرده است که در این نمایشگاه معرفی حرفه‌ای کتاب انجام خواهد شدو کتابها با ۳۰ درصد تخفیف به فروش خواهد رسید.

ناشر تخصصی حوزه خانواده و تربیت نشر مهرستان تاکید داشت: کتابهای این نمایشگاه با موضوعاتی همچون خانواده، همسرداری، کنترل احساسات و خشم، مدیریت ازدواج، فرزند آوری، کتابهای حوزه کودک و نوجوان و رمان که نزدیک به ۵۰۰ عنوان کتاب انتخابی و گزینش شده است در این نمایشگاه عرضه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

باران پاییزی و هوای پاک

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، باران، هدیه امروز ابر‌های آسمان به مردم شهر بود. امروز بعضی‌ها به رسم مهربانی، کنار هم زیر باران رفتند. امروز هوای باران خورده شهر حسابی صاف بود. البته ترافیک سنگین در خیابان‌ها هم سریال تکراری روز‌های بارانی پایتخت بود. خلاصه اینکه پس از چند روز آلودگی هوا، مردم شهر یک روز پاییزی خوب را پشت سر گذاشتند.

چگونه از سرایت آنفولاآنزا در خانه پیشگیری کنیم (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فرو ریختن استیج به محض خواندن خواننده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، یک کنسرت در هند با حادثه‌ای غیرمترقبه‌ای مواجه شد. یک خواننده که در کنار جمعیت زیادی از مردم بر روی استیج ایستاده بود به محض خواندن با فرو ریختن استیج مواجه شد. بیشتر بخوانید: حادثه غیرمترقبه برای خواننده معروف در کنسرت + فیلمانتهای پیام/

درددل کریم پدر عروس نگون بخت سقزی / مرگ ۱۱ میهمان عروسی چگونه رقم خورد! + عکس

رکنارکنا1 روز قبل
عروس سقزی از همان شب در خانه پدرش ماندگار شده و هنوز هم باور ندارد چه بر سرشان آمده است. حالا عروس ٢٧ساله در خانه پدر غصه می‌خورد و لحظات مرگ میهمانانش را مرور می‌کند. عروس نگون بخت در خانه پدری مانده استاز همان شب دخترم به خانه ما آمد و دامادم با پای شکسته پیگیر حادثه. غیر از این نیست که مالک تالار این بلا را سر ما آورده. حالا مالک تالار فراری است.

نظرها

اخبار بیشتر