افزایش قیمت بنزین موجب افزایش سایر قیمت‌ها نمی‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کرد آنلاین
  4. اقتصادی

افزایش قیمت بنزین موجب افزایش سایر قیمت‌ها نمی‌شود

کرد آنلاینخبرگزاری کرد آنلاین |
افزایش قیمت بنزین موجب افزایش سایر قیمت‌ها نمی‌شود - 0

بزرگنمایی:

عصر کرد - ایسنا/کردستان رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان گفت: افزایش قیمت بنزین بە هیچ وجە نباید باعث افزایش سایر کالاها شود.

محمد درە وزمی در بیستمین جلسە کارگروە تنظیم بازار کە امروز ۲٥ آبان در استانداری کردستان برگزار شد اظهار کرد: بە دنبال افزایش قیمت بنزین، جلسەهایی بە صورت فوق‌العادە با حضور اصناف و اتحادیەهای صنفی برگزار شد.

وی افزود: تغییر قیمت بنزین بە هیچ وجه سبب افزایش قیمت سایر کالاها نخواهد شد.

بە گفتە رییس سازمان صمت کردستان، افزایش گازوئیل در افزایش قیمت کالاها موثر است اما حال کە هیچ گونە تغییری در قیمت گازوئیل صورت نگرفتە باید از افزایش نادرست قیمت سایر کالاها جلوگیری کنیم.

درە وزمی همچنین افزود: وضعیت موجود کشور و افزایش قیمت بنزین، فضا را برای سودجویی محتکران بازتر خواهد کرد، کە در جلسە‌ای کە با حضور اتحادیەهای صنفی ایجاد شد بر این امر تاکید شد کە سودجویی محتکران در سطح بازار جلوگیری شود و در صورت بروز با آن برخورد جدی شود.

وی همچنین ادامە داد: با عدم همکاری با فراخوان‌های موجود مبنی بر تعطیلی بازار و تحصن‌ها از بەوجود آمدن آشوب و نابسامانی در سطح شهر جلوگیری کنیم.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کردستان اعلام کرد: تا بە امروز هیچ گونە تعطیلی اصناف و بازاریان و همچنین افزایش قیمت کالا گزارش دادە نشدە است.

در خبری بخوانید: بروز ترین اخبار اقتصادی و بازرگانی از سراسر وب

وی اقدامات انجام شدە برای جلوگیری از به وجود آمدن مشکلات ناشی از افزایش قیمت بنزین را اینگونە برشمرد و گفت: برای جلوگیری از سودجویی محتکران از امروز گشت‌هایی روزانە بە صورت مشترک با اتحادیەها و اصناف بە منظور جلوگیری از هرگونە هرج و مرج در سطح بازار در نظر گرفتە شدە‌است.

درە وزمی تصریح کرد: حدود ۱۲٥ کالای پر مصرف در سامانە موجود است کە شهروندان با مراجعە بە این سامانە می‌توانند با تطبیق قیمت اصلی کالا با قیمت کالای خریداری شدە خود در صورت مشاهدە هر گونە تخلفی آن را گزارش دهند.

وی خاطرنشان کرد: سهمیە بنزین آژانس‌ها و تاکسی‌های درون شهری مشخص شدە و تا پایان امروز نیز سهمیە تاکسی‌های برون شهری نیز در سامانە اعلام خواهد شد.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان کردستان در پایان یادآور شد: تا بە امروز هیچگونە افزایش قیمتی در سایر کالاها مشاهدە نشدە و در صورت هرگونە گزارش گران فروشی با آن بە شدت برخورد خواهد شد.

انتهای پیام

افزایش قیمت بنزین موجب افزایش سایر قیمت‌ها نمی‌شود - 18

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر‌های خوش برای بازنشستگان

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کانون بازنشستگی تامین اجتماعی با بیمه آتیه سازان حافظ برای افزایش چتر حمایت بیمه‌ای قرارداد بستند. بر اساس این قرارداد شرکت بیمه‌گر موظف شده با کلیه بیمارستان‌های خصوصی و دولتی قرارداد داشته باشد.
فارسفارس10 ساعت قبل
مقایسه قیمت کالاهای اساسی در مهر ۹۸ نسبت به مهر ۹۷ نشان می‌دهد که قیمت برخی محصولات مانند برنج افزایشی و قیمت برخی کالاها مانند تخم‌مرغ و سیب‌زمینی اندکی کاهشی بوده است. قیمت کالای اساسی در مهر ۹۸ نسبت به مهر ۹۷ چقدر تغییر کرد + جدولبه گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس قیمت هر کیلوگرم شکر سفید در مهر سال گذشته ۳۶۹۳۲ ریال بوده که قیمت این کالا در مهر امسال به ۵۱۹۷۸ ریال افزایش یافته است. بر این اساس قیمت این محصول در مهر امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۴۰٫۷ درصد افزایشی بوده است. این گزارش می‌افزاید قیمت هر کیلوگرم پیاز در مهرماه ۹۸ در مقایسه با مهرماه سال گذشته هم ۲۷٫۹ درصد افزایش یافته است. قیمت گوشت گوساله هم در مهرماه ۹۸ نسبت به مهرماه سال گذشته ۵۱ درصد افزایش یافته است اما قیمت هر کیلوگرم گوجه فرنگی در این دو بازه زمانی ۴۴٫۵ - درصد و کاهشی بوده است.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴1 روز قبل
روسیه انحصار صادرات گاز به اروپا رادر اختیار دارد و حالا با یک طرح ۵۵ میلیارددلاری گاز خود را به چین رسانده است و آمریکا نیز در راه انحصار کردن گاز به هند است. صادرات گاز روسیه به چین نه تنها راه احتمالی صادرات گاز ایران به این کشوررا منتفی کرد بلکه باافزایش سهم گاز درسبد انرژی چین مصرف نفت این کشوررنیز کاهش می‌یابد که این نیز به زیان ایران است. درحالی که گاز روسیه به اروپا و چین می‌رود متاسفانه گاز ایران دردریاها و در اعماق زمین‌های ایرانی بدون استفاده مانده است. گاز سیبری د رچینکرملین همزمان با هرچه ‌شکننده‌تر شدن روابطش با غرب، مسیر رویکرد به شرق را در دیپلماسی اقتصادی پیش‌ گرفت. از این رو اغراق نیست اگر «قدرت سیبری» روسیه را از این پس رقیب اصلی ترکمنستان و استرالیا در چین بدانیم.
تسنیمتسنیم1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری تسنیم از سمنان، حشمت‌الله عسگری عصر امروز در جلسه کارگروه بخش کشاورزی شهرستان‌های گرمسار و‌ آرادان به عملکرد مطلوب اتحادیه‌ها و تعاونی‌های مختلف استان سمنان به‌ویژه در بخش کشاورزی اشاره کرد و اظهار داشت: وجود تعاونی‌ها محلی برای حل‌وفصل مشکلات کشاورزان به‌صورت جمعی است. وی بیان داشت: پیش از تشکیل اتحادیه‌ها و تعاونی‌های کشاورزان به‌صورت فردی مشکلات خود را حل می‌کردند که مسلما رسیدن به نتیجه و حل مشکلات زمان‌بر بود و اما با تشکیل تعاونی‌ها مشکلات اکنون در غالب تعاونی پیگیری و حل‌وفصل می‌شود. وی خاطرنشان کرد: متأسفانه ایرادی که در نظام برنامه‌ریزی کشور وجود دارد این است که نسخه شفابخش و برنامه مشخص و خاصی برای حل مشکلات وجود ندارد. معاون هماهنگی امور اقتصادی استان سمنان با اشاره به اینکه استان سمنان نخستین استان کشور در پاسخگویی به استعلامات بانکی بوده است گفت: سازوکاری که در راستای بیمه ارائه‌شده این باید عملیاتی شود. عسگری افزود: تعاونی‌ها باید نسبت به پوشش بیمه‌ای توجه خاصی داشته باشند و آن را متقبل شود تا این طرح در استان به‌صورت پایلوت انجام شود.
صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
عادلانه نیست چیزی را که ما در محاسبات و معادلات اوپک نداریم از روسیه بخواهیم آن را رعایت کند. وی افزود: هرچند روسیه عضو اوپک نیست، اما باید به گونه‌ای با این کشور رفتار کرد که با اعضای اوپک رفتار می‌شود. وزیر نفت تصریح کرد: هیچ‌وقت میعانات در محاسبات اوپک نبوده و نخواهد بود. مساله اوپک نفت خام است. زنگنه درباره اینکه وزارت نفت چه تسهیلاتی را برای شرکت‌های اروپایی مایل به تجارت نفتی با ایران در نظر گرفته که از تحریم‌های آمریکا ترس دارند، گفت: ما کاری انجام نمی‌دهیم. اگر آن‌ها ترس دارند خودشان راهش را بلد هستند، اما ما کاری برای آن‌ها نمی‌توانیم انجام دهیم. پیش بینی می‌شود در سه ماهه اول و دوم سال آینده عرضه نسبت به تقاضا افزایش پیدا کند که در این صورت به قیمت نفت فشار وارد می‌شود. بیژن زنگنه، در واکنش به موضوع استیضاحش در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: چرا باید نگران استیضاح باشم؟ مگر تا حالا فشاری به ما وارد نکرده‌اند؛ ما همواره تحت فشار زندگی می‌کنیم. استیضاح حق مجلس است و وزیر هم موظف است جواب دهد.
عصر ایرانعصر ایران9 ساعت قبل
گروه صنعتی ایران خودرو به منظور تعیین تکلیف تعهدات معوق مشتریان سوزوکی گرندویتارا طرح تبدیل ویژه این مشتریان را اعلام کرد. به گزارش عصر ایران، بر اساس اعلام ایران خودرو در طرح تبدیل خودروی غیرقابل تحویل سوزوکی گرندویتارا پیشنهادی در دو ماده به خریداران گرند ویتارا ارائه شده است. خریداران خودروی سوزوکی گرندویتارا می‌توانند یک دستگاه هایما اس۷ با تحویل ۹۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس تیپ۱ با موعد تحویل ۳۰ روزه از ایران خودرو دریافت کنند. پیشنهاد دوم ایران خودرو به خریداران سوزوکی گرند ویتارا شامل یک دستگاه هایما اس۵ با تحویل ۱۰ روزه و یک دستگاه دنا پلاس با موعد تحویل ۳۰ روزه می‌شود. ______________بیشتر بخوانید: _______________قیمت خودروهای ارائه شده در طرح تبدیل سوزوکی گرندویتارا با نرخ مصوب مهر و آبان سال ۹۷ محاسبه خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر