بازگشت به گذشته ممکن نیست/ رفتار ارتش با معترضان قابل تمجید است
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
بازگشت به گذشته ممکن نیست/ رفتار ارتش با معترضان قابل تمجید است

بازگشت به گذشته ممکن نیست/ رفتار ارتش با معترضان قابل تمجید است

مهرخبرگزاری مهر |
یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. ممکن نیست که اوضاع به قبل بازگردد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، علی بن فلیس از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: تحرکاتی برای نسخه برداری از رژیم سابق در الجزایر در جریان است. ممکن نیست که اوضاع به قبل بازگردد.

بن فلیس از عملکرد ارتش الجزایر که از اعتراضات مردمی حمایت کرده و یک تیر هم به سوی آنها شلیک نکرده است، تمجید کرد.

وی افزود: هیچ راهی برای برون رفت از بحرانی که هم اکنون الجزایر با آن دست و پنجه نرم می‌کند غیر از حرکت به سوی انتخابات و تحقق دموکراسی وجود ندارد.

یکی از نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری الجزایر اعلام کرد: الجزایر در آستانه فروپاشی است و از بحران اقتصادی و اجتماعی رنج می‌برد.

این در حالی است که هزاران الجزایری روز جمعه باوجود شرایط نامساعد جوی به خیابانها آمدند و در مخالفت با برگزاری انتخابات ریاست جمهوری در تاریخ ۱۲ دسامبر آینده شعار سر دادند.

تظاهرات کنندگان شعار می‌دادند: دولت مدنی می‌خواهیم نه نظامی.

در این اعتراضات روزنامه نگارانی که به محدودیت‌های رسانه‌ای اعتراض داشتند هم حضور داشتند و شعار می‌دادند: ما رسانه آزاد می‌خواهیم. آنها محدودیت‌ها علیه خود را محکوم کردند و خواستار فراهم شدن شرایط آزادانه فعالیت شدند.

در شهرهای بسکره، البلیده، وهران، خنشله و عنابه و نیز شهر البویره نیز تظاهرات برگزار شد و تظاهرات کنندگان خواستار کنار رفتن شخصیت‌های وابسته به نظام سابق و آزادی فعالان و بازداشت شدگان شدند.

این تظاهرات در فاصله کمتر از یکماه مانده به انتخابات ریاست جمهوری این کشور برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

پربحث‌ترین خبرها