۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نهاد کتاب‌خانه‌های عمومی کشور
  4. فرهنگ
۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود

۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر از برگزاری ۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه های عمومی این استان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر، نشست خبری مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر به مناسبت هفته کتاب با حضور خبرنگاران و اصحاب رسانه در اداره کل کتابخانه‌های استان برگزار شد.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر با اشاره به برگزاری ۴۴۰ برنامه طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر، بیان کرد: به مناسب هفته کتاب در استان بوشهر، برنامه‌هایی همچون زنگ کتاب در مدرسه سعادت، دیدار با خانواده شهید احمدی جوان، کارگاه قصه گویی با حضور مصطفی رحماندوست، نویسنده مطرح کشور در روستای چهار روستایی، نشست تخصصی کتاب با موضوعات مهدویت و ولایت، دیدار کتابداران با ائمه جمعه، رونمایی، نقد و بررسی کتاب، تور کتابخانه گردی، اهدای کتاب، شاهنامه خوانی، مراسم تجلیل از خادمان عرصه کتاب و ۸۵ نشست تخصصی کتاب خوان برگزار خواهد شد.

وی بابیان اینکه بانوان ۵۵ درصد اعضای کتابخانه‌های استان بوشهر را تشکیل می‌دهند، گفت: در حال حاضر تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی استان بیش از ۳۹ هزار نفر است و فضای کتابخانه‌ای نیز به بیش از ۲۴ هزار مترمربع ارتقا یافته است.

مدیرکل کتابخانه‌های استان گفت: ۲۹ روستا در استان فاقد کتابخانه است که امید می‌رود با تأمین اعتبار از محل تملک دارایی‌ها و استفاده از ظرفیت خیرین شاهد احداث کتابخانه باشیم.

هاشمی از وجود ۷۷ کتابخانه عمومی نهادی و مشارکتی در استان بوشهر خبر داد و گفت: شهرهای بوشکان، بادوله و دوراهک تنها شهرهای فاقد کتابخانه هستند که امید است پروژ‌های کتابخانه شهر بادوله و دوراهک که حدود ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته‌اند، با تأمین اعتبار لازم به اتمام برسند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی با بیان اینکه در شش ماه اخیر بالغ‌ بر ۱۱ هزار جلد کتاب به کتابخانه‌ها اهدا شده است، عنوان کرد: بالغ‌ بر ۹۰۰ هزار جلد کتاب در قفسه‌های کتابخانه‌های استان موجود است.

هاشمی با اشاره به عوامل ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی، تصریح کرد: خانواده می‌تواند با استفاده از خلاقیت، مؤثرتر از هر سیستم دیگری در ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی نقش ایفا کند.

هاشمی بیان کرد: در سال جاری مبلغ ۷ میلیارد و دویست میلیون ریال از محل تملک دارایی‌های دولت برای کتابخانه‌های عمومی لحاظ شده است، که از این مبلغ ۴ میلیارد و هفتصد میلیون ریال هزینه تعمیرات و و دومیلیارد و پانصد میلیون ریال برای خرید تجهیزات هزینه خواهد شد.

وی با بیان اینکه ۱۳۵ کتابدار در استان بوشهر فعالیت دارند، اظهار داشت: کتاب‌های رمان و ادبیات بیشترین استقبال را در میان کتاب‌خوان‌ها داشته و کتاب‌های حوزه دین و روانشناسی و تاریخ در رده‌های بعدی قرار دارند.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان بوشهر در خصوص سهم نیم درصدی کتابخانه‌ها از درآمد شهرداری‌ها، گفت: تعدادی از شهرداری‌ها سهم نیم درصد را پرداخت می‌کنند اما اکثر شهرداری‌ها این سهم را به طور کامل پرداخت نمی‌کنند و در این رابطه با مشکلاتی روبه رو هستیم.

وی خاطرنشان کرد: در شهرهایی که کتابخانه‌ها از حمایت کامل شهرداری‌ها برخوردار هستند شاهد اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی توسط کتابخانه‌های عمومی هستیم.

۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود - 13۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود - 14۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود - 15۴۴۰ برنامه فرهنگی طی هفته کتاب در کتابخانه‌های عمومی بوشهر اجرا می‌شود - 16

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

دستاورد دارویی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران17 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

رویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گاز

صدا و سیماصدا و سیما17 ساعت قبل
گزارش اختصاصیرویداد توسعه فناوری ایرانی در صنعت گازنخستین رویداد توسعه فناوری ویژه اقلام پرمصرف گاز با حضور وزیر نفت، معاون علمی و فناوری رییس جمهور و رئیس صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شد.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
نمایش «دکتر نون زنش را بیشتر از مصدق دوست دارد» با کارگردانی هادی مرزبان از اوایل اسفندماه در تالار وحدت به صحنه می‌رود. یک باب چاپخانه و صحافی دارای کتاب قاچاق کشف شد. همچنین کتاب‌های این چاپخانه و صحافی با حکم قضایی ضبط، صورت‌جلسه و به انبار ویژه کتاب‌های قاچاق منتقل شده است. این چاپخانه و صحافی پلمب و صاحب آن به ضابطان قضایی تحویل داده شده است. با اقامه شکایت ناشران متضرر از متهم، وکیل اتحادیه به وکالت از شاکیان به اقامه دعوی در مراجع ذی‌صلاح مبادرت خواهد کرد.
مهرمهر17 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با هفته پژوهش، مراسم رونمایی از کتاب گرانسنگ «سلونی قبل ان تفقدونی» تحریر نهج البلاغه؛ تالیف حضرت آیت الله العظمی جوادی آملی در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی ایران برگزار می‌گردد. این مراسم یکشنبه ۲۴ آذرماه از ساعت ۱۴ تا ۱۶ در محل سازمان اسناد و کتابخانه ملی به آدرس تهران، خیابان بزرگراه حقانی (غرب به شرق)، بعد از ایستگاه مترو حقانی، بلوار کتابخانه ملی، سالن قلم برگزار خواهد شد. در این مراسم آیت الله مقتدایی، سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و آیت الله محقق داماد سخنرانی خواهند کرد.
خبر فوریخبر فوری8 ساعت قبل
میرزاده سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس با اشاره به بررسی طرح ممنوعیت حیوان‌آزاری در این کمیسیون گفت: مقرر شد آموزش‌های لازم در این باره در دوره ابتدایی به دانش‌آموزان ارائه شود. وی افزود: بر اساس گزارش مذکور، تمام برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در این سازمان برای افزایش آمار اشتغال است. سخنگوی کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس گفت: بسیاری از افرادی که به سازمان آموزش فنی و حرفه‌ای مراجعه می‌کنند، افرادی هستند که پس از اخذ مدرک لیسانس، فوق لیسانس و حتی دکتری به این سازمان برای کسب مهارت مراجعه می‌کنند که این زنگ خطری برای آموزش عالی کشور به شمار می‌‎آید. سخنگوی کمیسیون آموزش مجلس خاطرنشان کرد: بررسی طرح ممنوعیت حیوان آزاری نیز دستور کار بعدی کمیسیون آموزش بود که به عنوان کمیسیون فرعی این طرح مورد بررسی قرار گرفت و با تصویب ماده ۶ این طرح مقرر شد آموزش‌های لازم در خصوص ممنوعیت حیوان آزاری در دوره ابتدایی به دانش آموزان صورت گیرد. وی افزود: بررسی طرح تحقیق و تفحص از دانشگاه آزاد اسلامی و بررسی طرح یک فوریتی شفافیت آرای نظام تقنینی نیز به نشست آتی کمیسیون منتقل شد.

نظرها

اخبار بیشتر