:: مرادوردی-جشن میلاد حضرت محمد (ص) در باکو
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. سیاسی

:: مرادوردی-جشن میلاد حضرت محمد (ص) در باکو

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان در این مراسم، ویژگی‌های اخلاقی و کرامت بی نظیر پیامبر اکرم (ص) را برشمرد

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما از باکو؛ به مناسبت میلاد باسعادت حضرت محمد مصطفی (ص) و حضرت امام جعفر صادق (ع)، آیین‌های جشن و سرور در مساجد و اماکن مذهبی جمهوری آذربایجان برپا شد.

کد ویدیو دانلودفیلم اصلی

به این مناسبت، محبان اهل بیت علیهم السلام، عصر امروز با حضور در خانه شهریار رایزنی فرهنگی کشورمان در باکو به جشن و سرور پرداختند و ضمن تاکید بر وحدت اسلامی مسلمانان، جلوه‌های زیبایی از عشق به پیامبر مهربانی‌ها حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفر صادق (ع) را به نمایش گذاشتند.

«ابوذر ابراهیمی ترکمان» رئیس سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی کشورمان در این مراسم، با استناد به آیات قرآن کریم و روایات اسلامی در خصوص اهمیت پیروی از اهل بیت علیهم السلام و اطاعت از رسول خدا سخن گفت و سعادت انسان‌ها را در گرو دلبستگی به ائمه اطهار علیهم السلام و پیروی از سیره خاندان عصمت و طهارت (ع) دانست.

در سایت خبری بخوانید: پربازدیدترین خبر های سیاسی در ایران و جهان

حجت السلام والمسلمین «سید علی اکبر اجاق نژاد» نماینده ولی فقیه در جمهوری آذربایجان هم در این مراسم، درخصوص ویژگی‌های اخلاقی و کرامت بی نظیر پیامبر اکرم (ص) و توصیه‌های ایشان به مسلمانان در زمینه رفتار فردی و اجتماعی، مطالبی بیان و حاضران را به تاسی از سیره حضرت محمد مصطفی (ص) سفارش کرد.

این مراسم معنوی با قرائت سروده‌های شاعران درباره پیامبر مکرم اسلام و وحدت مسلمانان و همچنین مداحی مداحان برجسته اهل بیت علیهم السلام در جمهوری آذربایجان پایان یافت.

خواندن خبر در سایت منبع

موضوع‌های مشابه

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

نظرها

اخبار بیشتر