پاسخ رد به دوستی بهانه‌ای برای انتشار تصاویر خصوصی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فرارو
  4. اجتماعی

پاسخ رد به دوستی بهانه‌ای برای انتشار تصاویر خصوصی

فراروخبرگزاری فرارو |
رئیس پلیس فتا ادامه داد: تیمی از کارآگاهان پلیس فتا شناسایی هویت و مخفیگاه متهم را در دستور کار قرار دادند و در تحقیقات مقدماتی به دست آوردند که مردی ۳۸ ساله ساکن رباط کریم تصاویر شاکی را در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی منتشر کرده است.

رئیس پلیس فتا پایتخت از دستگیری مردی ۲۸ ساله مدیر کانال فروش دمنوش خبرداد که با انتشار تصاویر خصوصی یکی از مشتریانش موجب هتک حرمت وی شده بود.

به گزارش مهر، سرهنگ تورج کاظمی در توضیح این خبر، بیان داشت: خانمی ۲۷ ساله ساکن محله افسریه تهران با طرح شکایتی در پلیس فتا، اظهار داشت: در شبکه اجتماعی تلگرام عضو کانالی که دمنوش‌های آرامش بخش می‌فروخت، شدم. در فضای گفت و گو از وی درباره خواص دمنوش و مزایا و مضرات آن سئوال کردم و مدیر کانال نیز پاسخ‌های من را می‌داد. بعد از گذشت چند روز، متوجه شدم که مدیر کانال مردی جوان است و دنبال آن به من پیشنهاد دوستی داد.

این مقام انتظامی عنوان کرد: شاکی اظهار داشت، با پیشنهاد دوستی وی مخالفت کردم ولی بعد از گذشت مدتی متوجه شدم این فرد عکس هایم را که در پروفایلم در شبکه اجتماعی تلگرام بارگذاری کرده بودم، برداشته و با تصاویرم صفحه‌ای در شبکه اجتمای اینستاگرام درست کرده و حتی تصاویرم را در این فضا پخش کرده است. و بدین ترتیب موجب هتک حرمت و حیثیت ام شده است.

رئیس پلیس فتا ادامه داد: تیمی از کارآگاهان پلیس فتا شناسایی هویت و مخفیگاه متهم را در دستور کار قرار دادند و در تحقیقات مقدماتی به دست آوردند که مردی ۳۸ ساله ساکن رباط کریم تصاویر شاکی را در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی منتشر کرده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

کاظمی اظهار داشت: نتیجه تحقیقات انجام شده در اختیار مرجع قضائی دادسرای مبارزه با جرایم رایانه‌ای قرار گرفت و دستور دستگیری و انجام تحقیقات اولیه متهم، اخذ شد.

رئیس پلیس فتا پایتخت با اشاره به اینکه متهم پس از تحقیقات تخصصی به جرم ارتکابی اعتراف کرد، ابراز داشت: وقتی فهمیدم شاکی خانمی جوان است با او در فضای گفت و گو (اتاق چت) ارتباط گرفتم و این گفت و گو به مدت چند روز ادامه داشت. تصور کردم که می‌توانم با ایشان دوست شوم و طرح دوستی و ارتباط را پیشنهاد دادم تا پیام‌های عاشقانه برایش بفرستم. ولی زمانی که متوجه شدم ایشان تمایلی به دوستی ندارد و دست رد به درخواست‌های من می‌زند شروع به مزاحمت و انتشار تصاویرش کردم.

کاظمی با اشاره به اینکه متهم برای سیر مراحل قانونی در اختیار مرجع قضائی دارد، اضافه کرد: استفاده از عکس‌های شخصی به عنوان پروفایل و یا به اشتراک گذاشتن آن‌ها در فضای مجازی می‌تواند شما را به دردسر بیاندازد. اکثر بانوانی که برای شکایت به پلیس فتا مراجعه می‌کنند از انتشار عکس و یا در اختیار قرار گرفتن عکس هایشان در فضای مجازی اعلام شکایت می‌کنند و اظهار می‌دارند که دچار مشکلات خانوادگی و روحی شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
یک استارتاپ آمریکایی می‌خواهد تا سال ۲۰۲۱ یک سایت کمپوست انسانی افتتاح کند تا جنازه مردگان را به روش سازگارتری با محیط زیست به خاک تبدیل کند. اما این شرکت می‌گوید با تبدیل جسم انسان به خاک، با به حداقل رساندن ضایعات، از آلوده شدن آب‌های زیرزمینی جلوگیری می‌کند و مانع انتشار CO۲ می‌شود. این قانون از بهار سال آینده به مرحله اجرا در خواهد آمد و به برگزارکنندگان مراسم تشییع جنازه اجازه می‌دهد تا کمپوست جنازه انسان را انجام دهند. منیزیم و فسفات موجود در این کود سبب آبرفتی شدن خاک‌های کشاورزی و جذب سریع‌تر مواد مغذی درون خاک می‌شود. کمپوست، خاک بسیار غنی و مورد استفاده است که در مکان‌هایی همچون در باغ‌ها، محوطه سازی، باغداری، و کشاورزی به عنوان کود بکار می‌روند.

نظرها

اخبار بیشتر