درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. سرگرمی

درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
سرپرست معاونت گردشگری اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه از درجه‌بندی اقامتگاه‌های بوم‌گردی این استان برای ایجاد رقابت، توسعه و پیشرفت خبر داد. به گزارش میراث آریا به نقل از روابط‌عمومی اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان کرمانشاه، علی صابر در نشست با اعضای هیات‌مدیره اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان که صبح روز شنبه ۲۵ آبان برگزار شد، گفت: «با توجه به نزدیکی زمان برگزاری کنفرانس بین‌المللی اکوتوریسم روستایی در سال ۲۰۲۰ میلادی، در نظر داریم با شاغلان و افرادی که به هر شکلی با صنعت خدمات گردشگری در داخل و خارج از استان فعالیت می‌کنند، ارتباط علمی و تجربی برقرار کنیم و برای تحقق این هدف باید نشست‌های مستمری برگزار شود.» او افزود: «باید تلاش کنیم تا با همکاری بخش خصوصی و مدیران اقامتگاه‌ها شرایط لازم را برای برخورداری بهینه از ظرفیت‌های موجود در روستاها و معرفی آن به گردشگران فراهم کنیم.»

صابر تصریح کرد: «بررسی نقاط ضعف و قوت، بیان مشکلات و تسریع در انجام امور اداری از مرحله درخواست تا صدور مجوز بهره‌‌برداری اقامتگاه بوم‌گردی در سطح استان در دستور کار ما قرار دارد.» فرامرز رشیدی، رئیس هیات‌مدیره اقامتگاه‌‌های بوم‌گردی استان کرمانشاه در این نشست گفت: «در جلسه مشترکی که با سایر مدیران اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان و اداره کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه داشتیم مشکلات اقامتگاه‌ها بررسی و نبود زیرساخت‌های لازم به اطلاع استاندار رسید و او با صدور دستورات لازم، بر رفع این موانع تاکید کرده است.» او افزود: «مشکلات و چالش‌های پیش‌روی اقامتگاه‌های بوم‌گردی استان شامل نبود خدمات عمرانی، جاده دسترسی به روستا، نیاز به سوخت‌رسانی، نبود آنتن و دسترسی به شبکه‌های مخابراتی تلفن‌همراه، نبود اینترنت پرسرعت که درخواست گردشگران بوده، مشکلات آب‌رسانی و درجه‌بندی نکردن اقامتگاه‌هاست.» در پایان این نشست سرپرست معاونت گردشگری، اقدامات لازم به‌منظور نظارت بر کیفیت و رعایت استانداردهای موردنظر اداره‌کل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی کرمانشاه را با توجه به اساسنامه روند صدور مجوز و بهره‌برداری از اقامتگاه‌های بوم‌گردی را اعلام، پیگیری کرد. همچنین مکاتبات انجام شده برای بهبود شرایط و درجه‌بندی اقامتگاه‌ها با وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی و دیگر دستگاه‌های مرتبط با این امر را از اهداف این معاونت اعلام کرد.»

در سایت خبری بخوانید: اخبار داغ و سرگرمی دنیا

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

کلکسیون‌های عجیب سلبریتی‌ها | از خنجرهای آنجلینا جولی تا اسباب‌بازی‌های دی‌کاپریو

4+
همشهریهمشهری1 روز قبل
همشهریهمشهری17 ساعت قبل
دو کوهنورد مراسم عروسی خود را بر فراز قله برف‌انبار قم جشن گرفتند. به گزارش همشهری آنلاین به نقل از برنا، این زوج ورزشکار جشن ازدواج خود را بر فراز قله ۳۲۰۰ متری برف‌انبار قم برگزار کردند. نکته جالب این است که در این مراسم جمعی از خانواده و دوستان داماد و عروس نیز حضور داشتند.
ایسناایسنا6 ساعت قبل
باستان‌شناسان موزه «‌پن» دانشگاه «پنسیلوانیا» ‌ ۳۸۷ تکه از کتیبه‌های سفالی باستانی را به سفارت عراق در «واشنگتن» تحویل دادند. «ویلیام هافورد» یکی از محققان موزه «پن» بیان کرد: «این کتیبه‌های سفالی تنها بخشی از مجموعه آثاری هستند که در جریان کاوش‌های سال‌ها پیش از «اور» خارج شده‌اند. حدود ۷,۵۰۰ تکه از این کتیبه‌های سفالی تحت توافقی برای مرمت شدن از دولت عراق به فیلادلفیا امانت داده شدند تا پس از انجام مراحل مرمت به عراق بازگردانده شوند. محققان موزه «‌پن» نتایج تحقیقات خود درباره بخشی از این کتیبه‌ها را در سال ۱۹۳۷ و بخش دیگری را در سال ۱۹۷۶ منتشر کردند. این یعنی هنوز ۳۵۰۰ کتیبه در موزه «‌پن» ‌باقی خواهد ماند.
انتخابانتخاب23 ساعت قبل
در حقیقت در این مطلب می‌خواهیم ببینیم چرا نباید با شریک عاطفی سابق خود دوست معمولی بمانیم. اما اگر دائما با شریک عاطفی قبلی خود در ارتباط باشند، این کار بسیار سخت‌تر خواهد شد. ۵- معاشرت با یکدیگر به عنوان دوست معمولی برایتان دردناک خواهد بودبیایید قبول کنیم که هیچ کسی دوست ندارد ببیند که شریک عاطفی قبلی اش به دنبال عشق جدیدی می‌گردد و رابطه عاشقانه‌ی جدیدی را شروع می‌کند. تصور کنید که مجبور شوید برای شریک عاطفی جدیدتان توضیح دهید که شما مدت زمان زیادی را با شریک عاطفی سابق تان سپری می‌کنید. رابطه‌ی شما با شریک عاطفی قبلی تان به طور قطع از نظر شریک‌های عاطفی احتمالی شما یک نشانه‌ی هشداردهنده تلقی خواهد شد.

عکس/ زندگی در سردترین نقطه جهان

19+
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 ساعت قبل
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد14 ساعت قبل
اما با افزایش ۲۳ درصدی هزینه‌ها در لایحه بودجه ۹۹ نه‌تنها هزینه‌ها کاهش نمی‌یابد؛ بلکه مانع افزایش موثر اعتبار سرمایه‌گذاری می‌شود و این کمبود اعتبارات در بخش سرمایه‌گذاری زیرساخت‌ها و توسعه گردشگری اثرگذار خواهد بود. بررسی‌های «دنیای‌اقتصاد» از لایحه بوجه ۹۹ نشان می‌دهد: بیشترین سهم بودجه وزارت گردشگری در لایحه بودجه ۹۹ در بخش اعتبارات سرمایه‌گذاری به حوزه «میراث‌فرهنگی» به دلایلی همچون بالا بودن هزینه‌های مرمت، احیا و نگهداری آثار تاریخی و فرهنگی تعلق دارد. بودجه حوزه گردشگری در لایحه ۹۹ نیز با ۱۴ درصد رشد بیشترین افزایش در حوزه اعتبارات سرمایه‌گذاری را به خود اختصاص داد. به این ترتیب، اعتبار مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری حوزه گردشگری در سال آینده افزایش پیدا کرده اما در مقابل، اعتبار مالی پروژه‌های سرمایه‌گذاری حوزه صنایع‌دستی با کاهش مواجه شده است. آنچه «شفافیت» اقدامات و هزینه‌کردهای دولت در حوزه گردشگری طی سال آینده را می‌تواند رقم بزند، اعلام «گزارش کار یا گزارش اقدامات سیاستی و سرمایه‌ای» در این حوزه از سوی وزارت گردشگری است.

نظرها

اخبار بیشتر