تشریح جزئیات ساماندهی شرکت‌های تابعه شستا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. دنیای اقتصاد
  4. اجتماعی

تشریح جزئیات ساماندهی شرکت‌های تابعه شستا

دنیای اقتصادخبرگزاری دنیای اقتصاد |
گروه بنگاه‌ها : مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی از بورسی شدن برخی زیرمجموعه‌های شستا در آینده نزدیک خبر داد. محمد رضوانی‌فر با بیان این مطلب درباره ساماندهی بنگاه‌های زیرمجموعه شستا، گفت: در راستای تکمیل فرآیند و پیگیری ویژه دستور رئیس‌جمهور برای واگذاری سهام شرکت‌های شستا، بورسی شدن ۲۷ شرکت و سه هلدینگ درحال انجام است و به تدریج در ماه‌های پیش‌ رو و تا پایان سال نهایی خواهد شد.

به گزارش «شستا رسانه» وی ادامه داد: از ابتدای سال‌جاری و با اقدامات مدیریتی در شستا، هلدینگ سرمایه‌گذاری صدر تامین به همراه شرکت‌های توزیع داروپخش، پخش هجرت، ژلاتین کپسول و رهاورد تامین در بورس و فرابورس عرضه شدند و سهام آنها با استقبال قابل‌توجه سهامداران عام مواجه شد. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی با اعلام اینکه امسال قریب یک سوم عرضه اولیه‌ بورس توسط شستا انجام شد، افزود: رویکرد کنونی شستا حرکت به سوی سهامداری است تا بتوانیم در کنار بازدهی بیشتر شرکت‌ها، شاهد تحقق واقعی شفافیت در این حوزه باشیم. وی در مجمع سالانه شستا تاکید کرد: سند چشم‌انداز ۵ ساله شستا درحال به‌روزرسانی است تا با بررسی دقیق در میزان سرمایه‌گذاری‌ها و حوزه‌های فعالیت این مجموعه اصلاحات مورد نیاز انجام شود. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین‌اجتماعی با بیان اینکه سهامداران اصلی شستا ۴۲ میلیون نفر بیمه شده سازمان تامین اجتماعی هستند، گفت: اقدامات انجام شده در شستا برای افزایش میزان بازدهی برای سهامداران است و در سال مالی اخیر بخشی از اصلاح پرتفوی شستا با انحلال ۳۷ شرکت، واگذاری ۱۵ شرکت و برنامه‌ریزی برای ادغام ۱۲ شرکت صورت گرفته است. رضوانی‌فر با اشاره به افزایش سرمایه شستا تصریح کرد: از سال ۹۰ تا سال ۹۸ افزایش سرمایه‌ای نداشتیم و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده در تابستان امسال سرمایه شستا از ۳ هزار و ۹۰۰ میلیارد تومان به ۸ هزارمیلیارد تومان مصوب شد. وی ادامه داد: شستا ۱۳۱ شرکت بورسی دارد و ارزش دارایی غیربورسی شستا از ۹۵۰۰ میلیارد تومان به ۱۶ هزار میلیارد تومان رسیده است و در مجموع ارزش روز سرمایه‌گذاری‌های شستا از ۳۰ هزارمیلیاردتومان در پایان خرداد ۹۷ به ۵۵ هزار میلیارد تومان در ۳۱ خرداد ماه ۹۸ رسیده است. این درحالی است که ارزش دارایی‌های شستا در تاریخ ۳۰ مهر ماه با ۱۴ هزار میلیارد تومان به ۶۸ هزار میلیارد تومان رسیده است و در کمتر از ۵ ماه رشد قابل‌توجهی را شاهد بودیم. مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری تامین اجتماعی در ادامه با اشاره به سود عملیاتی این شرکت گفت: سود عملیاتی شرکت اصلی از ۱۸۰۰ میلیارد تومان در خرداد ماه سال ۹۷ به ۵ هزار میلیارد تومان در پایان سال مالی منتهی به خرداد ماه امسال رسیده است. این درحالی است که ۸۳ درصد از این سود عملیاتی ۵ هزار میلیاردتومانی ناشی از تقسیم سود شرکت‌های زیرمجموعه (DPS) بوده و تنها ۱۷درصد ناشی از فروش سرمایه‌گذاری‌ها بوده است. رضوانی فر در ادامه تاکید کرد: سود خالص شستا از ۱۲۰۰میلیارد تومان در پایان خرداد ماه ۹۷ به ۴۵۰۰ میلیارد تومان در پایان خرداد امسال رسیده و بازده دارایی شستا نیز در پایان سال مالی منتهی به خرداد به ۲۰ درصد افزایش یافته است. در همین حال رضوانی فر درخصوص عملکرد شستا گفت: در ۶ ماه اخیر فروش تجمیعی شستا از ۱۶ هزار میلیارد تومان به ۲۷ هزار میلیارد تومان رسیده و سود تجمیعی نیز از ۳۱۰۰ میلیارد تومان به ۹ هزار میلیاردتومان رسیده که نشان‌دهنده افزایش ۳ برابری در این بخش است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

فیلم/ محرومیت زدایی در دل استان پایتخت

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز2 روز قبل

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر