ازدواج تلخ پیرمرد ۷۰ ساله
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مشرق‌نیوز
  4. اجتماعی
ازدواج تلخ پیرمرد ۷۰ ساله

ازدواج تلخ پیرمرد ۷۰ ساله

مشرق‌نیوزخبرگزاری مشرق‌نیوز |
مرد ۷۰ ساله‌ای که برای فرار از تنهایی اقدام به ازدواج مجدد کرده بود، از دست زن نافرمانش به دادگاه خانواده پناه برد.

به گزارش مشرق، مرد ۷۰ ساله رو به روی قاضی دادگاه ایستاد و گفت: آقای قاضی مرا نجات دهید. آبرویم در خطر است. وی ادامه داد: دو سال قبل بود که همسرم پس از سال‌ها زندگی مشترک در کنارم بر اثر بیماری، چشم از جهان فرو بست و مرا تنها گذاشت. با این که صاحب یک پسر وعروس و دو دختر و داماد بودم، ولی آن‌ها گرفتار مشکلات زندگی خودشان بودند و کمتر فرصتی برای دیدن من پیدا می‌کردند.

وی گفت: زندگی‌ام به تنهایی و به سختی می‌گذشت. خودم به تنهایی نمی‌توانستم از پس زندگی‌ام برآیم و از طرفی گلایه‌ام به بچه‌هایم بی‌فایده بود این طور بود که تصمیم گرفتم دوباره ازدواج کنم. وی افزود: از طریق یکی از همسایه‌ها با زن ۵۴ ساله‌ای که سال‌ها قبل شوهرش را از دست داده بود و به تنهایی زندگی می‌کرد، آشنا شدم و پس از مدت کوتاهی از این آشنایی بدون این که در این باره با بچه‌هایم حرفی بزنم، به صورت پنهانی با او ازدواج کردم. وی گفت:، اما بعد از دو روز از آغاز زندگی مشترکم او بدون توجه به سن و سال من هر روز به بیرون از خانه برای تفریح می‌رفت و من را تا آخر شب تنها می‌گذاشت وقتی به او اعتراض کردم او با تندی با من برخورد کرد و گفت این مسئله اصلا به من ربطی ندارد.

وی ادامه داد: از او خواهش کردم در کنار توجه به تفریحات اش حداقل کارهای خانه را سر و سامان دهد و برای من غذا درست کند، ولی او سیلی محکمی به من زد و گفت هیچ وظیفه‌ای در این باره ندارد. باورم نمی‌شد که او این گونه رفتار کند، ولی وقتی گوشی تلفن را برداشت و بچه‌هایم را به خانه کشاند و با سر و صدا اهل محل را خبردار کرد تازه متوجه شدم که چه اشتباه بزرگی کرده‌ام. وساطت همسایگان و درخواست‌های فرزندانم هم فایده‌ای نداشت.

او انتظار داشت تمام کارها را من انجام دهم و او پس از برگشتن از بیرون در خانه همه چیز را برای خودش مهیا ببیند. وی افزود: به تازگی نیز بدون اطلاع من با دوستانش به سفرهای چند روزه می‌رود و وقتی به او اعتراض می‌کنم داد و فریاد راه می‌اندازد و آبروریزی می‌کند. پیرمرد در پایان گفت: تمام آبروی چندین و چند ساله مرا در محل برده است حالا برای این که از این فشارها سکته نکنم از دادگاه تقاضای طلاق و نجات جانم را دارم. با این دادخواست طلاق، قاضی دادگاه خانواده احضاریه‌ای برای زن سرکش و نافرمان فرستاد تا پس از حضور او در دادگاه سرنوشت پیرمرد و همسرش را روشن کند.

آسیب‌های تنهایی دوران سالمندی

دکتر قربانعلی ابراهیمی

جامعه شناس و استاد دانشگاه

سالمندی یا پیر شدن یک فرایند تدریجی است که برخی از خصلت‌های جسمانی، روانی و اجتماعی فرد را تحت تاثیر قرار می‌دهد و معمولا با دگرگونی‌های جسمانی و زیستی آشکار بروز پیدا می‌کند. فراهم ساختن امکان تداوم حضور سالمند در جامعه، حفظ موقعیت و جایگاه سالمندان در خانواده، تامین حداقل نیازهای سالمندان، حفظ احترام و حرمت، زمینه سازی برای ارتقا و توسعه مشارکت مردم و انجمن‌های مرتبط با سالمندان بسیار مهم است، زیرا پیری یک پدیده طبیعی است و به تنهایی باعث بروز بیماری نمی‌شود، اما ارتباط بین پیری و بیماری شناخته شده است.

خبری: اخبار اجتماعی این هفته در ایران و سایر نقاط جهان

برای شناخت پدیده سالمندی لازم است از جنبه‌های جسمانی، روانی، اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی به مفهوم سالمندی توجه کرد. دوران سالمندی را می‌توان از چهار نقطه سن زمانی، سن جسمی و زیستی، سن روانی و عاطفی و سن اجتماعی بررسی کرد. برای حمایت ازسالمندان و پیشگیری از رخ دادن قریب الوقوع بحران پیرشدگی ومشکلات ناشی ازآن بهتر است در سطوح مختلف از جمله در حیطه قانون گذاری، زیرساخت‌های مبلمان شهری، قوانین تامین اجتماعی و سرمایه اجتماعی و مناسبات فردی و اجتماعی اصلاحات لازم را به عمل آوریم چرا که با قوانین و شرایط حاضرهیچ گونه امیدی به بهبود وضعیت و سامان دهی پدیده مدرن سالخوردگی وجود ندارد.

جامعه به دلیل حضور فراگیر فضای مجازی وحاکمیت بلامنازع آن برحیات اجتماعی نوع بشر دچار فقرگرایی افراطی شده و از سوی دیگر انسجام اجتماعی سنتی نیز به شدت سست و شکننده شده که این خود می‌تواند سالخوردگی را به یک بحران جدی تبدیل کند. افراد بنابر دلایل مختلفی تنها می‌شوند از جمله پیر شدن یا ضعیف شدن، از محل کار خارج شدن، فوت همسر و دوستان یا از طریق معلولیت یا بیماری، اما سالمندان در جامعه به خاطر تنهایی رو به انزوا می‌آورند و همین انزواطلبی سبب بروز پدیده‌های اجتماعی هولناکی می‌شود که میزان جرایم خرد و کلان را در جامعه افزایش می‌دهد. دلیل تنهایی هر چیزی که باشد، احساس تنهایی و آسیب پذیر بودن به راحتی تکان دهنده است، که می‌تواند به افسردگی و کاهش جدی سلامت جسمانی و روحی منجر شود. تنهایی در دوران سالمندی عامل بروز بسیاری از بیماری‌های روحی و روانی است که در جای خود خطرناک‌ترین آسیب‌ها را پدید می‌آورد.

ناامیدی در سالمندی زمانی روی می‌دهد که فرد سالمند احساس کند تصمیمات نادرست زیادی گرفته است و زمان به قدری کوتاه است که نمی‌تواند مسیر دیگری را به سمت انسجام هدایت کند، اما افرادی که از فرصت‌های خود به خوبی استفاده کرده‌اند از دستاوردهای خود احساس کامل بودن و رضایت می‌کنند. پر کردن اوقات فراغت و داشتن برنامه مشخص به سالمندان کمک می‌کند که این دوران را به خوبی سپری کنند و از بهداشت روانی خوبی برخوردار شوند.

منبع: روزنامه خراسان

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران18 ساعت قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما8 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین1 روز قبل
خبرگزاری میزان- مصطفی سالاری اجرای نظرات ریاست جمهوری درباره خروج این سازمان از بنگاه‌داری را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امر قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی است و پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: خروج از بنگاه داری قطعا به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و البته این کار با حفظ اموال کارگران انجام می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی در چند حوزه درآمدزای مشخص و به صورت غیر مدیریتی سرمایه گذاری خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اظهار خوش‌بینی نسبت به تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است و منابع نقدی حق بیمه دریافتی این سازمان نیز ماهیانه به حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. سالاری درباره هلدینگ درمان تأمین اجتماعی نیز گفت: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سراسر کشور تحت نظر معاونت درمان سازمان و مدیران درمان استانی مدیریت می‌شوند و هیأت مدیره‌ای بودن بیمارستان به معنای عدم پاسخگویی به مدیران درمان نیست. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی آماده هر نوع همکاری و حتی مشارکت در تأمین منابع برای اجرای برنامه پرونده الکترونیک در وزارت بهداشت است.

کابوس کثیف زباله‌های بیمارستانی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما به همراه بازرسان محیط زیست به چند بیمارستان تهران رفته تا از وضعیت بازیافت زباله‌های بیمارستانی گزارشی تهیه کند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، روزانه بیش از ۱۰۰ تن زباله بیمارستانی در پایتخت تولید می‌شود که اگر از مبدا درست تفکیک نشود مشکلات مخربی به دنبال خواهد داشت.

سالروز شهادت شهید کشوری

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
شهید کشوری در ۱۵ آذر سال ۵۹ در غرب کشور به شهادت رسید و این روز به نام روز هوانیروز نام‌گذاری شد. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما؛ به مناسبت سی و نهمین سالگرد شهادت سرلشکر کشوری جمعی از خلبانان ستاد هوانیروز ارتش دور هم گرد آمدند و این روز را گرامی داشتند.
خوزستان آنلاینخوزستان آنلاین1 روز قبل
فرمانده انتظامی اهواز خبر داد: پیام خوزستان - اهواز- فرمانده انتظامی اهواز و دستگیری ۴۳ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار با ۱۲۳ فقره انواع سرقت ظرف سه روز گذشته در این شهرستان خبر داد. این مقام انتظامی تصریح کرد: مأموران انتظامی با اقدامات تخصصی و اطلاعاتی ۴۳ سارق حرفه‌ای و سابقه‌دار، ۶ خرده‌فروش مواد مخدر و ۲ عامل تیراندازی را شناسایی و پس از هماهنگی مرجع قضایی، طی چند عملیات ضربتی و هماهنگ در مخفیگاهشان دستگیر کردند. سرهنگ دالوند بیان داشت: مأموران انتظامی در راستای اجرای این طرح مقدار ۲۵۰۶ گرم انواع مواد مخدر، تعدادی اموال سرقتی و تعداد یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز نیز کشف کردند. وی افزود: متهمان دستگیر شده در تحقیقات پلیس به ۱۲۳ فقره انواع سرقت در سطح شهرستان اهواز اعتراف و پس از تشکیل پرونده تحویل مراجع قضایی شدند. فرمانده انتظامی شهرستان اهواز با بیان اینکه در این راستا ۲۳ معتاد نیز دستگیر و به مراکز ترک اعتیاد تحویل داده شد، عنوان کرد: نیروی انتظامی به صورت شبانه‌روزی با سارقان و مخلان امنیت و آرامش به شدت برخورد می‌کند و اجازه جولان به آنها نخواهد داد.

نظرها

اخبار بیشتر