هشدار وقوع سیلاب در برخی استان‌ها
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. اجتماعی

هشدار وقوع سیلاب در برخی استان‌ها

الفخبرگزاری الف |
ضییان گفت: باتوجه به شدت بارش در برخی استان ها، احتمال وقوع سیلاب وجود دارد.

صادق ضیاییان مدیر پیش بینی و هشدار سازمان هواشناسی در گفت وگو با خبرنگار راه و شهرسازی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان، درباره آخرین وضعیت آب و هوای کشور اظهار کرد: طی ۲۴ ساعت گذشته در برخی نقاط استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، قزوین، البرز وتهران بارش برف داشتیم و بنابرگزارش‌های اخیر از ایستگاه نطنز استان اصفهان بارش برف گزارش شده است.

وی افزود: بنابر نفوذ هوای سرد و اطلاعیه و اخباری که از هفته گذشته صادر شده است، دمای هوا از روز گذشته از نیمه شمالی کشور کاهش و بتدریج به استان‌های مرکزی و جنوب غرب کشیده شده است.

ضیاییان از استمرار بارش باران طی روز‌های آینده در اغلب استان‌ها خبر داد و گفت: عمده بارش‌ها طی روز‌های آتی در استان‌های واقع در مرکز کشور به سمت جنوب غرب و بخش‌هایی از نیمه غربی و مرکزی خواهد بود، اما شدت بارش برای روز یکشنبه به استان‌های کهگیلویه و بویر احمد، چهار محال و بختیاری، فارس، بوشهر و بخش‌هایی از استان خوزستان محدود می‌شود.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه طی روز‌های آتی در استان‌های اصفهان، مرکزی، همدان و سمنان شاهد بارش برف خواهیم بود، بیان کرد: براساس نقشه‌های هواشناسی، طی روز سه شنبه کماکان بارش در تهران، البرز، سمنان، اصفهان، فارس، بوشهر، بخش‌هایی از استان کرمان، بسیاری از استان‌های واقع در مرکز و سواحل دریای خزر شاهد خواهیم بود و بتدریج روز چهارشنبه کل نیمه غربی کشور همچون استان‌های هرمزگان، سیستان و بلوچستان و گلستان درگیر بارش هستند.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار کوتاه اجتماعی در ایران و جهان

وی با بیان اینکه روز پنج شنبه سامانه بارشی از کشور خارج می‌شوند، گفت: روز پنج شنبه بارش خفیف در استان خراسان‌ها و بارش شدید در استان هایساحلی دریای خزر خواهیم داشت و از مابقی استان‌ها بتدریج خارج می‌شود.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از احتمال وقوع سیلاب در برخی استان‌ها خبر داد و گفت: روز‌های یکشنبه و سه شنبه به سبب بارش باران در استان‌های چهار محال و بختیاری، فارس، بوشهر و بخشی از خوزستان به سبب بالاآمدن آب رودخانه‌ها احتمال آب گرفتگی معابر و وقوع سیلاب وجود دارد.

ضیاییان در پایان درباره آخرین وضعیت آب و هوای تهران تصریح کرد: فردا بارش در استان تهران به صورت پراکنده ادامه خواهد داشت و روز دوشنبه بارش در سطح تهران به صورت برف خواهد بود، ضمن آنکه دمای تهران نسبت به روز پنج شنبه و جمعه ۱۰ درجه کاهش داشته است به طوریکه انتظار می‌رود دمای حداقل تهران در روز‌های آتی به منفی ۲ و حداکثر ۴ تا ۶ درجه سانتی گراد برسد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

یه سوال از بچه‌های بالاشهر و پایین‌شهر: آرزوتون چیه؟

مهرمهر2 روز قبل

بارندگی‌ها تا پایان امشب ادامه دارد

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آقای مرتضی ضرابی در گفتگو با خبرگزاری صدا و سیما گفت: در آخرین ساعات دیشب یک سامانه بارشی از نوار غربی وارد کشور شد و نخستین بارش‌ها به شکل برف از ارومیه، سردشت آذربایجان غربی و سقز کردستان گزارش شد. وی افزود: همچنین از دیشب تا صبح امروز در بندر ماهشهر، ایلام، آبادان، بوشهر، شیراز و بروجرد گزارش بارندگی شده است. کارشناس سازمان هواشناسی ادامه داد: در مناطق مرتفع و سردسیر، چون مراغه، سردشت، پیرانشهر، ارومیه و زنجان بارش برف گزارش شده است. آقای ضرابی گفت: مناطق مرکزی کشور و بخش‌هایی از استان‌های مرکزی و همدان در دامنه‌های زاگرس نیز تحت تأثیر این بارندگی‌ها قرار گرفتند. آقای ضرابی گفت: از بعدازظهر دوشنبه هفته آینده یک سامانه بارشی از سمت غرب و جنوب غربی وارد کشور می‌شود و از نیمه دوم هفته آینده شاهد فعالیت بارشی این سامانه خواهیم بود.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری2 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر