آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی/ چه محصولات و برندهایی به بازار آمدند؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. خبرآنلاین
  4. اقتصادی
آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی/ چه محصولات و برندهایی به بازار آمدند؟

آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی/ چه محصولات و برندهایی به بازار آمدند؟

خبرآنلاینخبرگزاری خبرآنلاین |
ایرنا نوشت: بازار لوازم خانگی برخلاف ماه های گذشته که التهابات زیادی را شاهد بود، این روزها در آرامش نسبی به سر می برد و از نظر کارشناسان با ورود محصولات و برندهای جدید به بازار، این آرامش تداوم خواهد داشت.

رئیس هیات مدیره انجمن لوازم صوتی و تصویری ایران در این زمینه، می گوید: اکنون بازار آرام و باثباتی را در لوازم خانگی شاهد هستیم، قیمت‌ها به تعادل رسیده و عرضه و تقاضا در مقایسه با ماه‌های گذشته، خود را بهتر در بازار پیدا کرده است.

«علیرضا موسوی‌مجد» در گفت وگویی افزود: اکنون مشکلی بابت عرضه کالاها وجود ندارد و تولیدکنندگان هر آنچه تولید می‌شود را به بازار عرضه می‌کنند.

وی بیان داشت: ‌ در مقایسه با ماه‌های گذشته تقاضای کاذب کمتری را در بازار شاهد هستیم و افرادی که مصرف کننده واقعی هستند برای خرید یا تامین جهیزیه مراجعه می‌کنند.

آخرین وضعیت بازار لوازم خانگی/ چه محصولات و برندهایی به بازار آمدند؟ - 5

این مقام صنفی در عین حال گفت: کالاهای قاچاق و لوازم خانگی با نام بانه همچنان در بازار موجود است و در سایت‌ها و فضای مجازی تبلیغات وسیعی در مورد آنها انجام می‌شود، هرچند سهم این دسته از کالاها در بازار رو به کاهش است.

وی پیش بینی کرد تا چند ماه آینده و حتی برای ایام پایانی سال به‌ویژه با ورود محصولات و برندهای جدید نیز شرایط خوبی را در بازار شاهد باشیم.

موسوی مجد ادامه داد: قیمت لوازم خانگی تولیدی شرکت‌ها در سامانه ۱۲۴. ir وزارت صنعت، معدن و تجارت موجود است و استقبال خوبی نیز از سوی مردم از کالاها وجود دارد.

بازگشت برندهای کره‌ای و گرم شدن تنور رقابت تولید

«مرتضی میری» ‌ رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی نیز ضمن تایید ثبات بازار لوازم خانگی، خاطرنشان کرد: ‌ قیمت‌ها از حدود اردیبهشت و خرداد ماه امسال تغییری نداشته است.

این مقام صنفی گفت: برخی تولیدکنندگان بزرگ تخفیف‌های خوبی برای محصولات خود قرار داده‌اند و بطور نمونه تلویزیون‌های ۵۰ اینچی با متوسط قیمت چهار میلیون تومان، این روزها با ۲۰ درصد تخفیف عرضه می‌شود.

وی یادآور شد: ‌ با توجه به اینکه دولت بابت واردات پنل‌های تلویزیون، ارز نیمایی در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌دهد، قیمت تلویزیون به حد مطلوب و قابل قبولی رسیده است.

میری بیان داشت: ‌ برندهای کره‌ای ال. جی، سامسونگ و دوو که در ماه‌های گذشته از بازار کشورمان خارج شده بودند، در حال بازگشت هستند، به طوری که دوو تولید خود را از سر گرفته و دو برند دیگر با شعار «دوباره برمی گردیم» به زودی قرار است تحت نام و برند جدید به تولید بپردازند.

خبری: اخبار زنده اقتصاد ایران و جهان

وی خاطرنشان کرد: ‌ اکنون تولید لباسشویی در شرکت‌های یاد شده به حد انبوه رسیده، به زودی تولید یخچال و ساید را آغاز می‌کنند و تا آخر سال ظرفشویی‌های تولیدی آنها نیز وارد بازار می‌شود.

رئیس اتحادیه صنف توزیع‌کنندگان لوازم خانگی ادامه داد: ‌با توجه به ثبات قیمت ارز نیمایی، کمترین حباب را در قیمت این کالاها شاهدیم و رقابت بین تولیدکنندگان به‌ویژه با بازگشت برندهای کره‌ای می‌تواند اندک حباب موجود را تخلیه کند.

وی گفت: ‌ اکنون کالا به اندازه کافی در فروشگاه‌ها موجود است و کمبودی وجود ندارد و با افزایش رقابت شرکت‌ها در هفته‌ها و ماه‌های آینده، حتی کاهش قیمت‌ها را در ایام پایانی سال و شب عید شاهد باشیم.

بررسی آمارهای منتشره وزارت صنعت، معدن و تجارت حاکی از تولید ۵۹۵ هزار و ۵۰۰ دستگاه یخچال و فریزر در نیمه نخست امسال و رشد ۱۳٫۶ درصدی آن در مقایسه با مدت مشابه پارسال است.

برپایه آمارهای یادشده، از ابتدای امسال تا پایان شهریورماه ۲۹۱ هزار و ۴۰۰ دستگاه ماشین لباسشویی تولید شد. این آمار در مقایسه با ۲۵۶ هزار و ۹۰۰ دستگاه تولید نیمه نخست پارسال ۱۳٫۴ درصد رشد را نشان می‌دهد.

در این مدت ۵۶۴ هزار و ۲۰۰ دستگاه کولر آبی نیز تولید شد که حاکی از رشد ۲٫۱ درصدی آن در مقایسه با دوره ۶ ماه نخست پارسال است.

در مدت یاد شده اما تولید تلویزیون رشد منفی را تجربه کرد و با افت ۹ درصدی در مقایسه با نیمه نخست پارسال به ۳۱۸ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید. ۲۳۲۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم| زره‌‌پوش‌شدن بانک‌ها بعد از اعتراضات بنزینی

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

برابری دیه مرد و زن در تصادف‌های غیرفوتی

صدا و سیماصدا و سیما9 ساعت قبل
محمد بارانی در مصاحبه اختصاصی با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما گفت: این رای از این پس در همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و بیمه‌ها هم باید مطابق آن عمل کنند. وی گفت: پس از مذاکرات قضات دیوان عالی کشور، با اکثریت قاطع این تصمیم گرفته شد که نه تنها در مورد صدماتی که منتهی به مرگ می‌شود باید این برابری دیه زن و مرد رعایت شود، بلکه درباره سایر صدمات هم باید این برابری رعایت و دیه زن هم جبران شود، یعنی برابری به میزان دیه مرد جبران شود و این حکم الزام آور است و دادگاه‌ها در موارد مشابه باید به همین نحو عمل کنند. عضو معاون دیوان عالی کشور افزود: این موضوع به عنوان رای وحدت رویه و به منزله تفسیر از قانون برای همه دادگاه‌ها لازم الاجراست و دادگاه‌ها وقتی بر این اساس رای دهند، بیمه‌ها هم باید دیه را پرداخت کنند. بارانی افزود: این اختلاف رویه وجود داشت که به جهت استنباط متفاوت دادگاه‌ها از قانون بود، اما در نهایت موضوع در هیئت عمومی دیوان عالی کشور برای صدور رای وحدت رویه مطرح شد. علیزاده، رئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشورراننده در تصادفات، شخص ثالث محسوب می‌شودرئیس شعبه ۴۲ دیوان عالی کشور گفت: با تصمیم هیئت عمومی دیوان، راننده متخلف در تصادفات هم به عنوان شخص ثالث محاسبه می‌شود و در صورت فوت به خانواده او دیه تعلق می‌گیرد و اگر هم آسیب دیده باشد، به خود شخص دیه داده می‌شود.
الفالف15 ساعت قبل
این در حالی ­است­ که مطابق با تبصره (۳) ماده (۲۴) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی (قانون حاکم در زمان واگذاری و انعقاد قرارداد مذکور) مدیران شرکت هایی که مورد واگذاری قرار می‌گیرند نمی‌توانند به صورت مستقیم و غیر مستقیم در خرید سهام شرکت مورد واگذاری مشارکت نمایند. از آنجائی­که مؤسسین شرکت کارکنان بین المللی مهندسی ایرانیان ایستا توان تک (خریدار سهام) اعضاء هیأت مدیره و مدیران شرکت ایریتک می­باشند؛ لذا تخلف مسئولین وقت سازمان خصوصی سازی و مسئولین شرکت ایریتک در انجام معامله مذکور محرز و مستند به تبصره (۱) ماده (۲۴) قانون اجرای سیاست­های کلی اصل (۴۴) قانون اساسی، معامله مذکور فاقد وجاهت قانونی می­باشد. حال این سوال مطرح می‌شود که باید چه تخلفات دیگری در واگذاری سهام شرکت‌ها صورت بگیرد که موجب ابطال آنان گردد. در واگذاری مذکور هم قانون نقض گردیده و هم تخلفات گسترده مالی صورت گرفته است که متاسفانه علیرغم ورود دستگاههای نظارتی به واگذاری مذکور و اثبات تخلفات گسترده، کماکان مدیران شرکت ایریتک با لابی‌های گسترده مانع از ابطال قرارداد می‌شوند. سازمان خصوصی سازی، هیات داوری و دستگاههای نظارتی باید هر چه سریعتر تکلیف شرکت ایریتک را مشخص و با خاطیان برخورد لازم صورت دهند و گزارش ان را به عموم مردم ارائه نمایند.
فردا نیوزفردا نیوز8 ساعت قبل
وی افزود: امروز برکات بیمه و آثار آن در بروز هر حادثه‌ طبیعی یا سانحه‌ غیرارادی بر کسی پوشیده نیست. مدیرعامل ستاد دیه کشور بیان کرد: با عنایت به افزایش نرخ دیه و به خصوص تغلیظ آن در ماه‌های حرام انتظاری از کاهش نرخ‌های مصوب نداریم. حال با عنایت به مشکلات معیشتی ضروت توجه به این ظرفیت بیش از پیش احساس می‌شود. سلیمانی با اشاره به نقش رسانه در کاهش جرایم غیرعمد گفت: شایسته است در کنار تبلیغات محصولات خوراکی در قاب رسانه ملی دردهای عمومی و مصالح جمعی را هم لحاظ کنیم. اگر کشته‌های حوادث جاده‌ای ما امروز در مرز ۱۷ هزار نفر نبود و افزایش آمار عددی نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه نبودیم درخواستی هم از اصحاب رسانه‌ نداشتیم.

فعالسازی رمز دوم پویا

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما، فعالسازی رمز دوم پویا، ضریب امنیت تراکنش‌های اینترنتی را افزایش می‌دهد و از کلاهبرداری‌های اینترنتی و سوءاستفاده از حساب‌های بانکی جلوگیری می‌کند. چنانچه فقط از کارتخوان یا خودپرداز استفاده می‌کنید نیازی به فعالسازی رمز دوم پویا نیست برای آشنایی بیشتر با نحوه فعالسازی رمز دوم، گزارش آذری بقا را مشاهده نمایید.
دنیای اقتصاددنیای اقتصاد1 روز قبل
استفاده از این فناوری که صنعت مالی را دستخوش تغییرات کرده کاهش هزینه‌ها و بهبود کیفیت خدمات مالی را به‌دنبال دارد. شرکت فناوری‌های هوشمند مالی امین (فهما) یک شرکت فعال در حوزه سامانه‌های مالی و فین‌تک بوده و تمرکز اصلی آن نیز بیشتر بر سرویس‌های جدید مالی با رویکرد مبتنی بر فناوری بلاک‌چین از طریق توزیع ارز دیجیتال است. وی یکی از دغدغه‌های اصلی این حوزه را نداشتن امنیت مالی و اقتصادی سرمایه‌گذاران خارجی برشمرد و گفت: مساله اصلی نداشتن استقلال پولی و مالی و ثبات قوانین حقوقی برای سرمایه‌گذاران است. وی با تاکید بر اینکه تنها راه جذب سرمایه‌گذار خارجی ایجاد ثبات سرمایه‌گذاری است، گفت: به‌دنبال معرفی مکران به‌عنوان «پیشران اقتصاد ایران» هستیم و این ایده توسط اقتصاددانان و فعالان گروه‌های مالی تایید شده است. وی تصریح کرد: شرکت فناوری‌های هوشمند مالی امین به‌عنوان یک بخش‌خصوصی بی‌وقفه به‌دنبال این پروژه است و با اضافه شدن قوای حاکمیتی زودتر به سرانجام و ثبات می‌رسد.

نظرها

اخبار بیشتر