اعلام شیوه‌های جایگزین تنبیه بدنی در مدارس/ ممنوعیت اهانت به دانش‌آموزان
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. اجتماعی

اعلام شیوه‌های جایگزین تنبیه بدنی در مدارس/ ممنوعیت اهانت به دانش‌آموزان

ایلناخبرگزاری ایلنا |
مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش گفت: افرادی که دانش‌آموزان را مورد تنبیه بدنی قرار می‌دهند، در هر جایگاهی که باشند اعم از مدیر مدرسه، معاون، معلم و یا دانش‌آموزانِ دیگر حتما مجازات خواهند شد.

اعلام شیوه‌های جایگزین تنبیه بدنی در مدارس/ ممنوعیت اهانت به دانش‌آموزان - 1

«زهرا مظفر» مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره تنبیه‌بدنی در مدارس گفت: تنبیه بدنی و روانی کودکان تحت هیچ شرایطی نه تنها پذیرفته نیست، بلکه بعنوان عملی است که در قوانین و مقررات داخلی و بین‌المللی تخلف و جرم محسوب می‌شود و از این رو به شدت مورد نکوهش قرار خواهد گرفت. تنبیه‌بدنی همچنین از سوی مراجع نظارتی و هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری و مراجع قضایی قابل پیگرد است.

مدیر کل ارزیابی و عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش با اشاره به مجازات افرادی که دانش‌آموزان را مورد تنبیه قرار می‌دهند، توضیح داد: مرتکب این عمل در هر جایگاهی که باشد اعم از مدیر مدرسه، معاون، معلم و یا دانش‌آموزان دیگر حتما مورد مؤاخذه و مجازات قرارخواهد گرفت.

مظفر تنبیه دانش‌آموزان (نه تنبیه بدنی) را در شرایطی لازم دانست که دانش‌آموز در انجام وظایف خود کوتاهی کرده باشد و در این زمینه توضیح داد: ‌ در نظام آموزش و پرورش ایران در مواردی که قصور و سهل انگاری از سوی دانش‌آموز نسبت به انجام وظایف خود صورت بگیرد، تخلف محسوب می‌شود و تنبیه را تحت شرایطی مجاز شمرده است، اما این نوع تنبیه به هیچ عنوان بدنی یا روانی نیست.

وی اضافه کرد: در آیین نامه اجرایی مدارس، بخشی تحت عنوان تنبیه ذکر شده که اولیای مدرسه قبل از انجام آن می‌بایست از موضوع و موقیعت محصل آگاهی یابند و در جستجوی انگیزه وعلت تخلف برآیند. همچنین تنبیه باید توجه دانش‌آموز را به اشتباه خود جلب و زمینه مناسب برای ایجاد رفتار مطلوب در وی را فراهم کند.

در خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران | بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

مظفر در خصوص روش‌های مختلف تنبیه که در مدارس می‌تواند به جای تنبیه‌ بدنی مورد استفاده قرار بگیرد، گفت: تذکر و اخطار شفاهی به طور خصوصی، تذکر و اخطار شفاهی در حضور دانش‌آموزان کلاس مربوطه، تغییر کلاس، اخطار کتبی و اطلاع به ولی دانش‌آموز، اخراج موقت از مدرسه با اطلاع قبلی ولی دانش آموز حداکثر برای مدت ۳روز، انتقال به مدرسه دیگر از جمله تنبیه‌هایی است که می‌تواند جایگزین تنبیه بدنی شود. لازم به ذکر است اعمال هر گونه تنبیه دیگر از قبیل اهانت، تنبیه بدنی و تعیین تکالیف درسی ممنوع است.

مدیرکل ارزیابی عملکرد و پاسخگویی به شکایات وزارت آموزش و پرورش درباره شکایت‌هایی که والدین در سال جاری در این زمینه داشته‌اند، گفت: گزارش‌های رسیده از اقصی نقاط کشور حاکی از این امر است که در سال تحصیلی جدید نسبت به مدت مشابه در سال قبل آمار شکایات ناشی از تنبیه بدنی کاهش یافته است.

مظفر در خصوص برخورد قانونی با هر شخصی که در این زمینه مرتکب تخلف شود، اظهار داشت: با مرتکبان تنبیه بدنی در هر مقامی که بوده‌اند به صورت قانونی برخورد شده و به هیات‌های رسیدگی به تخلفات اداری جهت رسیدگی به موضوع معرفی شده‌اند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خودکشی همزمان ۲ دختر در ایستگاه متروی شهرری / ظهر امروز رخ داد+ فیلم

رکنارکنا15 ساعت قبل
به گزارش رکنا، رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: با بررسی‌های بیشتر مشاهده می‌شود که هنگامی که این دو خانم خودشان را به سمت ریل پرت می‌کنند قطار با آنها برخورد کرده و بر اثر شدت ضربه وارده درجا فوت می‌کنند. وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص می‌شود که این دو خانم با هم نسبت فامیلی دارند و دختر عمه، دختر دایی هستند، شب گذشته دعوایی بین این دختران و خانواده انها حاصل می‌شود که صبح امروز ساعت ۱۰ دختر عمه، از منزل خارج و به خانه دختر دایی اش مراجعه می‌کند. رئیس پلیس مترو پایتخت گفت: حدود ساعت ۱۰ این دو دختر از خانه خارج می‌شوند و بعد در ایستگاه مترو شهرری چنین اتفاقی برایشان رخ می‌دهد. وی در پایان گفت: تحقیقات پلیس برای روشن شدن ابعاد بیشتری از این ماجرا ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فارس ویدئویی از آتش زدن‌ها و تخریب‌ها منتشر کرد | لیدرهای عملیاتی

همشهریهمشهری20 ساعت قبل

حرف تا عمل ایمن سازی معابر

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ همکارمان خانم جعفری از وضعیت مناسب سازی و ایمن سازی معابر، پارک‌ها و بوستان ها‌ی پایتخت گزارشی تهیه نموده است و این موضوع را پیگیری نموده است ضمن آنکه امسال بودجه مناسب سازی اماکن و معابر از ۱۹٫۸ به ۷۱٫۶ میلیارد ارتقا یافته است.

آخرین وضعیت پل گیشا ۱۷۰ روز پس از آغاز ساخت پروژه

رکنارکنا19 ساعت قبل
در سال ۱۳۵۳ غلامرضا نیک پی شهردار وقت تهران تصمیم گرفت به مناسبت برگزاری این بازی‌ها چند پل فلزی (پل‌های گیشا، پل چوبی، حافظ، کریمخان) به صورت موقت در تهران ساخته شود. اما این پل‌ها ۴۵سال ترافیک تهران را بر کمر خود تحمل کردند. پل گیشا با داشتن راه‌های فرعی، از بلندترین پل‌های فلزی سواره‌رو تهران محسوب می‌شد که در نهایت عمر پل گیشا برای سواره راه بودن به پایان رسید و از بامداد ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ پل گیشا بسته و عملیات جمع‌آوری پل شروع شد. زیرگذر گیشا تا اسفندماه افتتاح خواهد شد. آخرین وضعیت پروژه پل گیشا را در فیلم بشنوید و ببینیدبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نانو شیشه زیست فعال

صدا و سیماصدا و سیما15 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما‏، محققان دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر‏ نانو مواد شیشه زیست فعالی را به دست آوردند که خواص بیولوژیک دارد.

ورود موج بارش از فردا شب

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
آقای محمد اصغری افزود: این موج بارشی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های شمالی استان فارس و اصفهان رخ می‌دهد و این استان‌ها شاهد آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها خواهند بود. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارشناس سازمان هواشناسی گفت: فردا شب موج بارشی در مناطق شمال غرب کشور در استان‌های ایلام، لرستان، کردستان و کرمانشاه آغاز و بارندگی‌های خوبی پیش بینی می‌شود. آقای محمد اصغری افزود: این موج بارشی در استان‌های لرستان، چهارمحال و بختیاری، ایلام، کهگیلویه و بویراحمد بخش‌های شمالی استان فارس و اصفهان رخ می‌دهد و این استان‌ها شاهد آبگرفتگی معابر و طغیان رودخانه‌ها خواهند بود. وی ادامه داد: این موج بارش‌ها در استان اردبیل به شکل برف و کاهش دما پیش بینی می‌شود. آقای اصغری همچنین برای تهران از شنبه تا یکشنبه بارش پیش بینی کرد و گفت: ​این موج بارشی به نیمه شرقی خواهد رسید. وی با اشاره به بارش باران و کاهش دما در شهر مشهد افزود: هموطنان در استان‌های اصفهان، البرز، مرکزی و تهران حتی المقدور از تردد‌های غیر ضروری خودداری کنند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

انفجار در یک تالار عروسی / در کردستان عزای عمومی اعلام شد + فیلم

خبر فوری47 دقیقه قبل

قیمت جهانی نفت امروز جمعه ۱۵ آذر

رکنا49 دقیقه قبل

صهیونیست‌ها در مرز لبنان حصار آهنی نصب می‌کنند

مشرق‌نیوز51 دقیقه قبل

بودجه سالانه حوزه فرهنگ تنها یک درصد بودجه کشور است/ بودجه فرهنگی در بودجه ۹۹، کاهش ۱۰ درصدی داشته است/ هرگز توسعه متوازن دغدغه دولت‌ها نبوده است/ هنرمندان در مقابل حاکمیت بلاتکلیف هستند/ حاکمیت موسیقی را قبول دارد ولی نمایش سازهایش را قبول ندارد

اعتمادآنلاین51 دقیقه قبل

شاهکار یگان پدافندی انصارالله در یمن / شکار ۴ فروند هواگرد سعودی در کمتر از ۱ هفته / احتمال رونمایی سامانه‌های جدید پدافندی در آینده نزدیک +عکس

مشرق‌نیوز51 دقیقه قبل

شهرداری بندرعباس بر مهرام تهران غلبه کرد

ایسنا53 دقیقه قبل

تولید نفت روسیه به رکورد ۱۱٫۲۵ میلیون بشکه در روز می‌رسد

رکنا53 دقیقه قبل