تحقق ۲۰ درصدی بومی‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل کشور
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
تحقق ۲۰ درصدی بومی‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل کشور

تحقق ۲۰ درصدی بومی‌سازی در حوزه پدافند غیرعامل کشور

مهرخبرگزاری مهر |
شاهرود - جانشین سازمان پدافند غیرعامل افزایش آگاهی و مدیریت بحران را در کاهش نسبی حوادث موثر دانست و گفت: پدافند غیرعامل ۲۰ درصد به سمت بومی‌سازی پیش رفته است.

علی‌اصغر زارعی در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه حوزه پدافند غیرعامل موضوعی نوپا در کشور به شمار می‌رود، ابراز داشت: در بحث بسترسازی، زمینه‌سازی، گفتمان‌سازی و آموزش‌های تخصصی اقدامات خوبی صورت گرفته است لذا اگر به اخبار و حوادث نگاه کنیم به طور نسبی نسبت به گذشته حوادث کاهش پیداکرده و این به خاطر افزایش ارتباط، دانش، آگاهی و مدیریت حادثه است.

وی در پاسخ به این پرسش که چقدر از دستگاه‌ها در برابر حوادث مصون‌سازی شده‌اند، افزود: از حیث تجهیزات به این سمت پیش خواهیم رفت که قسمت‌های موردنیاز را در داخل کشور به صورت بومی تولید و آن‌ها را فعال کنیم که تنها ۲۰ درصد توانستیم در این حوزه گام برداریم اما اگر دانشگاه‌ها و شرکت‌های دانش بنیان کمک کنند بیش از این می‌توان در این زمینه توسعه بیشتر را شاهد باشیم.

جانشین سازمان پدافند غیرعامل بابیان اینکه طی سنوات اخیر برخی تجهیزات نظیر آمبولانس‌های ویژه به مراکز استان‌ها تحویل داده‌شد، ابراز داشت: شهرداری شاهرود نیز این تجهیزات را از سازمان پدافند غیرعامل درخواست کردند که امیدواریم بتوان اختصاص آن را در اولویت قرار دهیم.

زارعی ضمن ابراز امیدواری از اینکه پدافند غیرعامل بتواند به شهرستان‌ها نیز کمک کند، در ادامه تصریح کرد: در وزارت دفاع غیر از موضوع آمبولانس تجهیزات خاصی را نیز برای آتش‌نشانی‌ها در حال تهیه هستیم که بتوان با بهره‌گیری از آن در مقابل تهدیدهای شیمیایی اقدامات بهتری صورت گیرد که امیدواریم اختصاص این موارد نیز برای شاهرود نیز در اولویت پدافند غیرعامل قرار گیرد.

وی افزود: راه‌حل مقابله با تهدیدهای زیستی در وهله نخست آگاه‌سازی عمومی و مشارکت مردم در کاهش تهدیدات است راهکار دوم دستگاه‌های اجرایی هستند که هر کدام به میزان سهم خودشان در مدیریت واردات تولید بتوانند نقش درستی ایفا کنند لذا اگر به این دو مقوله بپردازیم تهدیدها به شدت کاهش پیدا می‌کند و امیدواریم تا مصون‌سازی بتوانیم گام‌های بیشتری برداریم.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر23 ساعت قبل

انباشت زباله‌های بیمارستانی سرکوچه‌های شهر + فیلم

رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش خبرنگار اجتماعی رکنا، زباله‌های بیمارستانی به زباله‌های شهر بازگشتند. مدتی می‌شود که دوباره شاهد دور ریخت زباله‌های بیمارستانی در مخزن‌های زباله شهری هستیم که در دسترس کودکان کار و زباله گردان قرار می‌گیرد. براساس آمارهای جهانی بین ۱۰ تا ۵۲ درصد زباله‌های بیمارستانی عفونی هستند و حتی در صورت بازیافت نیز ممکن است باعث انتقال بیماریهای واگیردار شوند. چرا که این زباله‌های بیمارستانی می‌تواند به آنها آسیب‌های گاه جبران ناپذیر وارد کند. وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پس از این جبهه گیری اعلام کرده است مردم می‌توانند با دیدن زباله‌های بیمارستانی در مخازن زباله با وزارت بهداشت تماس گرفته و مراکز بهداشتی متخلف را معرفی کنند.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو1 روز قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.

شب عجیب و غریب طارمی در پرتغال با گل و پاس گل + فیلم

رکنارکنا2 روز قبل
به گزارش گروه ورزشی رکنا، بازی پایانی هفته سیزدهم لیگ برتر پرتغال بامداد امروز (سه‌شنبه) میان تیم‌های ریوآوه و ویسنته برگزار شد که ریوآوه با گل دقیقه ۶۳ مهدی طارمی از روی نقطه پنالتی به برتری یک بر صفر رسید. مهدی طارمی در دقیقه ۸۷ این بازی با دریافت کارت قرمز از زمین اخراج شد. در جدول رده‌بندی لیگ برتر پرتغال تیم ریوآوه با ‍‍۱۸ امتیاز ششم است. یاران مهرداد محمدی در تیم آوس نیز با اندوخته ۶ امتیازی قعرنشین هستند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

نظرها

اخبار بیشتر