اعلام حمایت سفارت آمریکا در لبنان از تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایلنا
  4. بین‌المللی

اعلام حمایت سفارت آمریکا در لبنان از تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم

ایلناخبرگزاری ایلنا |
سفارت آمریکا در بیروت روز گذشته- شنبه- اعلام کرد که از تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم علیه قدرت حاکم متهم به فساد حمایت می‌کند.

اعلام حمایت سفارت آمریکا در لبنان از تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم - 1

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، سفارت آمریکا در بیروت اعلام کرد که از تظاهرات اعتراض‌آمیز مردم علیه حاکمیت و فساد آن حمایت می‌کند.

در توئیت سفارت آمریکا در لبنان آمده است: «از تظاهرات صلح‌آمیز مردم لبنان و بیان وحدت ملی حمایت می‌کنیم».

لبنان از تاریخ ۱۷ اکتبر شاهد اعتراض‌های مردمی بی‌سابقه علیه تشکیلات سیاسی حاکم بوده و این جنبش به استعفای «سعد الحریری»، نخست‌وزیر این کشور در تاریخ ۲۹ اکتبر منجر شد اما رایزنی‌های سیاسی تا کنون به تشکیل دولتی جدید نیانجامیده است.

پیش‌بینی می‌شود که تظاهرات گسترده‌ای امروز- یکشنبه- در شهرهای مختلف لبنان به منظور اعمال فشار بیشتر بر سیاستمداران برگزار شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
الفالف1 روز قبل
البته طبق همین قانون اساسی یک مهلت ۱۵ روزه به او داده شد تا گزینه جدید نخست وزیری را به پارلمان عراق معرفی کند. نکته بعدی در روند انتخاب نخست وزیر عراق٬ پیشنهاد گزینه برای تصدی این سمت است. همچنین «نسیم عبدالله»، عضو این ائتلاف در پارلمان عراق دیشب اعلام کرد که فراکسیون‌های پارلمانی عراق بر سر نامزدی دو فرد جهت تصدی منصب نخست‌وزیری عراق به توافق رسیده‌اند؛ البته او از افشای نام دو فرد مذکور خودداری کرد. در صورت شناسایی و معرفی نامزد یا نامزدهای نخست‌وزیری، پارلمان عراق در اسرع وقت برای رأی‌گیری در این خصوص، تشکیل جلسه خواهد داد. البته نباید نقش مرجعیت عراق را در مدیریت این بحران نادیده گرفت.
الفالف2 روز قبل
گزینه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی از میز مذاکره حذف شده است". پیونگ یانگ فقط و فقط از خلع سلاح هسته‌ای خود دورتر شده است. با این همه، اظهارات اخیر سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، می‌تواند حتی همین دستاورد حداقلی را هم به خطر بیندازد. اضافه بر این، در شرایط فعلی، بازگشت آمریکا به اعمال فشار حداکثری به کره شمالی تا حد زیادی غیرممکن است. همه ما به شنیدن این گزاره که در بخش نتیجه گیری تمامی گزارش‌های کارگروه کارشناسان سازمان ملل متحد در موضوع کره شمالی می‌آید عادت کرده‌ایم: اقدامات کره شمالی در نقض تحریم‌های بین المللی، شاهدی بر ناکارآمدی تحریم‌های سازمان ملل متحد است.

نظرها

اخبار بیشتر