زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برترین‌ها
  4. سرگرمی

زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا

برترین‌هاخبرگزاری برترین‌ها |
دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده اند.

برترین‌ها: دوقلو‌های به هم چسبیده، ابیگیل و بریتانی هنسل، با وجود همه محدودیت‌های جسمی، پیش‌بینی‌های منفی برای زنده ماندن آن‌ها و چهره‌های شگفت‌زده مردم، ۲۹ سال زندگی کرده‌اند. این دختران ثابت کردند که غلبه بر همه مشکلات و تحقق بخشیدن به رویا‌ها، اگر واقعا بخواهید ممکن است.

در این مطلب با زندگی این دوقلو‌های به هم چسبیده بیشتر آشنا می‌شوید.

والدین آن‌ها در انتظار یک بچه بودند

زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا - 4

ابیگیل و بریتانی در ۷ مارس ۱۹۹۰ به دنیا آمدند. تولد دوقلو‌ها هم برای پزشکان و هم برای والدین آن‌ها که انتظار یک دختر را می‌کشیدند، یک شگفتی بزرگ بود. سونوگرافی دوقلو بودن یا هیچ اختلالی در رشد بدن جنین را نشان نداده بود.

مادر دوقلو‌ها بعد از زایمان متوجه شد که اتفاقی افتاده است: پزشکان وحشت زده بودند و تا مدتی بچه را به او نشان نمی‌دادند. اما به محض اینکه والدین آن‌ها بالاخره دوقلو‌ها را دیدند، عاشق آن‌ها شدند و ترس پزشکان از بین رفت.

جان این خواهران از همان دقایق اول تولد در معرض خطر قرار داشت. طبق آمار، از هر ۳۰ میلیون دوقلوی به هم چسبیده، فقط یکی زنده می‌ماند. اندام‌های داخلی بقیه در همان ۲۴ ساعت اول از کار می‌افتد. اما باوجود پیش بینی‌های منفی پزشکان، دوقلو‌ها زنده مانند و مثل یک کودک عادی تا یک سالگی رشد کردند.

آن‌ها حتی درباره جدا کردن دوقلو‌ها بحث نمی‌کردند: این کار یا یکی از دختران را می‌کشت یا به هر دوی آن‌ها آسیب می‌زد. دوقلو‌ها هم با این عمل جراحی مخالف بودند، آن‌ها به زندگی با یکدیگر عادت کرده بودند، چون کسی را داشتند که همیشه در کنارشان باشد، آن‌ها را درک کند و از آن‌ها حمایت کند.

والدینشان هم هر کاری می‌توانستند کردند تا خواهران دوقلو حس کنند مثل بچه‌های عادی هستند. آن‌ها یک مدرسه عادی برای دختران پیدا کردند، جایی که دوقلوها یاد گرفتند به ظاهر دیگران توجه نکنند و دوستان خوبی پیدا کردند. همچنین خانواده آن‌ها هرگز به کسی اجازه نداد روی دوقلو‌ها آزمایش کند، حتی اگر این آزمایش به پیش بینی رشد آینده و شرایط جسمی آن‌ها کمک می‌کرد.

بدن این دوقلو‌ها چطور کار می‌کند؟

زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا - 12

دو سر، دو پا، دو دست، دو ستون فقرات، سه ریه، دو قلب، یک کبد، دو معده، سه کلیه، یک سیستم گردش خون مشترک و اندام تناسلی مشترک؛ آناتومی دختران منحصر به فرد است و پزشکان هنوز کاملا درک نمی‌کنند که بدن آن‌ها چطور این قدر خوب کار می‌کند.

هر قل می‌تواند سمت بدن خودش را کنترل کند و نمی‌تواند بدن خواهرش را حس کند. مثلا، اگر بریتانی دستش را تکان دهد ابیگیل حس نمی‌کند و بالعکس. وقتی دوقلوها بچه بودند، یاد گرفتند حرکاتشان را هماهنگ کنند. آن‌ها آن قدر خوب خودشان را با هم هماهنگ کردند که به راحتی یاد گرفتند پیانو بزنند، شنا کنند، دوچرخه سوار شوند و ورزش کنند.

دانشمندان معتقدند که دختران ارتباط‌های عصبی مشترکی دارند که بدن هیچ انسان دیگری ندارد. به همین دلیل آن‌ها می‌توانند ذهن یکدیگر را بخوانند، بدون مشورت با خواهرشان ایمیل بنویسند، و حتی جمله‌های یکدیگر را تمام کنند. همچنین نیاز‌های بدنشان را هماهنگ کنند: وقتی ابیگیل آب می‌خواهد، بریتانی تشنه است و وقتی یکی از آن‌ها می‌خواهد آرایش کند یا موهایش را درست کند، دیگری به او کمک می‌کند.

این دوقلو‌ها چه تفاوت‌هایی دارند؟

زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا - 17

مشکلات رشد در چنین بدن پیچیده‌ای به مرور زمان خودشان را نشان می‌دهند. ابیگیل و بریتانی در ۱۲ سالگی با یکی از این مشکلات بزرگ روبرو شدند: رشد ابیگیل بسیار سرعت گرفت و ستون فقراتش کشیده شد که منجر به شکستگی قفسه سینه مشترک آن‌ها شد. پزشگان مجبور شدند سرعت رشد را کاهش دهند و جان دختران را نجات دهند، با این حال ابیگیل ۱۰ سانتیمتر دیگر رشد کرد، بنابراین بریتانی مجبور بود روی انگشتان پا راه برود.

مراجعه به جراح، متخصص اعصاب، متخصص اطفال و … کار عادی دوقلو‌ها در کودکی شده بود. اما با وجود معاینات دائمی، ابیگیل دچار ذات الریه شد و بریتانی مجبور شد چند هفته کنار خواهرش در بستر بماند.

در خبری بخوانید: مهم ترین اخبار تفریحی و سرگرمی

با وجود شباهت ظاهری آن‌ها، ابیگیل و بریتانی شخصیت و ویژگی‌های کاملا متفاوتی دارند، ابیگیل درونگرا است، او دوست دارد شب در خانه باشد، اما دوست دارد دستور بدهد و از ارتفاع می‌ترسد. اما بریتانی با وجود آرام بودنش، دوست دارد وقتش را با دوستانش بگذراند. حتی ذایقه غذایی آن‌ها هم با هم فرق دارد: ابیگیل از شیر متنفر است، اما بریتانی به راحتی شیر می‌خورد، ولی از گوشت یا ماهی متنفر است.

دختران اغلب در کودکی دعوا می‌کردند، اما اکنون راحت‌تر توافق می‌کنند. مثلا، ابیگیل رنگ بنفش را دوست دارد و بریتانی رنگ طلایی را، به همین دلیل دیوار‌های اتاق آن‌ها بنفش با قفسه‌های طلایی است.

هنگام انتخاب لباس هم مشکل دارند، برای آن‌ها سخت است که لباس راحتی پیدا کنند که هر دو دوست داشته باشند. همچنین، لباس‌هایی که انتخاب می‌کنند را بر اساس سلیقه و اندازه‌شان تغییر می‌دهند.

اما آن‌ها در این باره با هم توافق دارند که دوست ندارند کسی از آن‌ها عکس بگیرد یا به آن‌ها خیره شود. آن‌ها با جواب دادن به سوالات غریبه‌ها مشکلی ندارند، اما مردم به ندرت آن‌ها را درک می‌کنند، به همین دلیل خواهران اغلب ترجیح می‌دهند خودشان را پشت دوستان خود پنهان کنند.

دوقلو‌ها در مدرسه همیشه جداگانه امتحان می‌دادند، به آن‌ها سوالات متفاوتی می‌دادند و حواس مراقب به آن‌ها بود، بنابراین نمی‌توانستند تقلب کنند. آن‌ها همیشه نمرات متفاوتی می‌گرفتند، ابیگیل در علوم طبیعی و بریتانی در علوم انسانی خوب هستند.

این دختران در امتحان رانندگی هم دوران سختی داشتند: آن‌ها مجبور شدند دو بار امتحان بدهند چون می‌خواستند دو گواهینامه بگیرند. ابی پدال‌ها و دنده را کنترل می‌کرد و بریتانی مراقب تابلو‌ها و چراغ‌ها بود.

دوقلو‌ها اکنون چه می‌کنند؟

زندگی مشهورترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا - 28

دانشگاه چالش دیگری برای خواهران هنسل بود. آن‌ها نه تنها عملکرد بسیار خوبی داشتند بلکه به کل دنیا ثابت کردند که حتی با یک بدن برای دو نفر هم می‌توان یک زندگی فعال عادی داشت.

این دختران همیشه با بچه‌ها خوب بودند، آن‌ها در تعطیلات مدرسه به عنوان پرستار کودک کار می‌کردند بنابراین تعجبی ندارد که آموزگاری را به عنوان شغلشان انتخاب کنند.

وقتی آن‌ها نوجوان بودند، درباره آرزوهایشان که داشتن یک خانواده بزرگ در آینده بود صحبت می‌کردند. پزشکان به آن‌ها اطمینان دادند که می‌توانند بچه دار شوند، اما از نظر اخلاقی، این مشکل است، چون یک بدن مشترک دارند.

اکنون دختران تحصیلات متفاوتی دارند و در مدرسه ابتدایی کار می‌کنند و موضوعات مختلفی تدریس می‌کنند. ابیگیل ریاضی و فیزیک آموزش می‌دهد و بریتانی ادبیات و تاریخ. اما یک حقوق برای دو نفر دریافت می‌کنند که خوب نیست.

آن‌ها از سال ۲۰۰۲ مورد توجه رسانه‌ها بودند، اما چند سال پیش تصمیم گرفتند کار با مجله‌ها را متوقف کنند و حتی صفحات خود در رسانه‌های اجتماعی را به روز رسانی نکند. شاید این تصمیم را بعد از این شایعه گرفتند که بریتانی نامزد کرده است.

سایر دوقلو‌های به هم چسبیده

هرچند دوقلو‌های به هم چسبیده بسیار نادر هستند؛ از هر ۲۰۰هزار کودک یکی از آن‌ها به هم چسبیده هستند، اما خواهران هنسل تنها نمونه‌های دوقلو‌های به هم چسبیده نیستند که زندگی شادی دارند.

شیوانات و شیورام ساهو در سال ۲۰۰۲ در یک روستای کوچک در هند به دنیا آمدند. این دو برادر ۴ دست و ۲ پا دارند، اما بدنشان از ناحیه شکم به هم وصل است. در سال ۲۰۱۴ دوقلو‌ها پیشنهاد پزشک را برای جداسازی رد کردند.

والدین لوری و جورج شاپل، بعد از تولد و دیدن سر‌های به هم چسبیده بچه‌ها، آن‌ها را رها کردند. اما با این وجود، جورج خواننده مشهوری شد و لوری نامزد کرد و حتی بولینگ حرفه‌ای بازی می‌کرد.

رونی و دانی گالیون، پیرترین دوقلو‌های به هم چسبیده دنیا هستند (آن‌ها ۶۸ ساله هستند). متاسفانه هیچ مدرسه‌ای این دو برادر را نپذیرفت، بنابراین مجبور شدند با نمایش دادن بدن و صحبت کردن درباره زندگیشان در کارناوال‌ها امرارمعاش کنند.

منبع: brightside

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

:: پاریس - هشتمین روز اعتصاب‌ها در فرانسه

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از پاریس، گزارش روز گذشته ادوارد فیلیپ نخست وزیر فرانسه درباره جزئیات طرح اصلاح بازنشستگی برای اکثریت مردم قانع کننده نبود و نتوانست شعله‌های خشم معترضین را کاهش دهد. اکثر شهرهای فرانسه همچنان شاهد تظاهرات ضد سیاست‌های دولت فرانسه است و ضرر و زیان ناشی از اعتصاب‌ها در فرانسه برای بخش‌های تجاری و صنعت گردشگری این کشور نجومی و غیر قابل تصور است.

طرز تهیه کتلت عدس

تابناکتابناک1 روز قبل
کلوچه گوشت یکی از غذاهای خوشمزه است که برخلاف عنوانش، شبیه کوفته است و …رولت مرغ و گوشت یکی از غذاهای خوش طعم و مقوی است که ترکیبی از رولت گوشت …کشک محصولی از دوغ است که از خشک کردن ماست چکیده و محلی بدست می‌آید. کشک …سوهان عسلی کی از شیرینی‌های سنتی ایران است که با ترکیبی از بادام، شکر و … «سنبوسه» یا «سمبوسه» خوراکی است که از خمیر پهن‌شده درست می‌شود به همین …قیمه اردبیلی یکی از خورش‌های خوش‌طعم اردبیل است که در آن به جای سیب …کته کبابی یکی از غذاهای خوش طعم است که به طور خاص در شمال کشور با …سوپ پاستای پاستینا بسیار ساده و سریع آماده می‌شود و به دلیل پنیر …

طرز تهیه خورش کدو مسما

تابناکتابناک1 روز قبل
«کدو مسما به انگلیسی / Straightneck squash» گونه‌ای از خانواده کدوها می‌باشد که مصرف خوراکی داشته و گاه ارتفاع آن تا یک متر نیز می‌رسد. کدو مسما یک کدو به رنگ زرد و گوشت داخلی آن سفیدرنگ میباشد. کدو از جمله صیفی جات خوش طعم است که در خورش‌های مختلفی استفاده می‌شود. کدوی زرد یکی از واریته‌های کدو خورشتی می‌باشد که طعمی شیرین‌تر و ظاهری بسیار زیباتر از کدو سبز دارد. اکنون طرز تهیه خورش کدو مسما که پایه‌ اصلی‌اش همین کدو است را فرامی‌گیرید.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، سردار محمد مسعود زاهدیان، درباره انتشار تصاویری در فضای مجازی مبنی بر وجود قرص در کیک خوراکی اظهار کرد: بررسی‌ها حاکی از این است که قاچاقچیان با بهره‌مندی از جاسازی‌های مختلف، مواد مخدر را قاچاق می‌کنند. وی درباره کیک‌های کشف شده، گفت: بر اساس گزارش واصله از پلیس مبارزه با مواد مخدر هرمزگان از یک دستگاه خودرو نیسان چند عدد کیک که حاوی تعداد معدودی قرص بود، کشف شد که برای تعیین ماهیت به آزمایشگاه پلیس مبارزه با موادمخدر ارسال شده است و تحقیقات در این رابطه از سوی پلیس ادامه دارد. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.
رکنارکنا16 ساعت قبل
در همان ساعات ابتدایی کیانوش جهانپور، رئیس مرکز روابط عمومی وزارت بهداشت ضمن تکذیب ماجرای ابلاغ بخشنامه بیان کرد: احتمالا اشخاصی در فضاى مجازى به دنبال ایجاد هرج‌ و مرج و پیگیری اهداف خاص هستند. این موضوع ربطی به تولید کیک، ویفر و کارخانجات و صنایع غذایی ندارد. جمشید مغازه‌ای رئیس انجمن بیسکوئیت، شیرینی و شکلات پیرامون عکس‌های منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر توزیع قرص در بیسکوئیت، تیتاپ و شکلات اظهار کرد: توزیع قرص در بین تیتاپ، پچ‌ پچ، بیسکوئیت واقعت دارد و مربوط به یک تا ۲ شرکت نیست و ده‌ها شرکت دچار این مشکل شده‌اند. در بخش تولید، وزارت صمت تا زمانی که مورد خاصی در میان نباشد وارد عمل نخواهد شد. سکوت اصناف در قبال وجود قرص در کیک‌های توزیع شده در سراسر کشور!
صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر