برگزاری مراسم تشییع رضا عبدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. صدا و سیما
  4. فرهنگ

برگزاری مراسم تشییع رضا عبدی

صدا و سیماخبرگزاری صدا و سیما |
مراسم تشییع پیکر رضا عبدی گوینده و بازیگر نمایش‌های رادیویی از جمله صبح جمعه با شما و جمعه ایرانی برگزار شد.
برگزاری مراسم تشییع رضا عبدی - 0

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، در مراسم تشییع این هنرمند فقید جمعی از مسئولان صدا و سیما بویژه معاونت صدای رسانه ملی و هنرمندان و همکارانش در برنامه‌های پرطرفدار جمعه ایرانی حضور داشتند.

معاون صدای رسانه ملی در این مراسم گفت: سخت است در فراغ کسی حرف زدن که نامش و کار و آثارش لبخند را بر لبان مخاطبان می‌نشاند، او اثار نیک و ارجمندی بر جای گذاشت.

آقای حمید شاه آبادی ادامه داد: همه همکاران در رادیو تلاش می‌کنند، اما آن‌ها که کار طنز می‌سازند سختی بیشتری تحمل می‌کنند. مرحوم عبدی چند دهه برای مردم و همه مخاطبانی که با او ارتباط برقرار کرده بودند آثاری خلق کرد و امروز او را در میان همه کسانیکه از او به نیکی یاد دارند بدرقه می‌کنیم. هنرمندان رادیو همیشه به فکر مردم هستند تا غمی از غم‌های مردم بزدایند و مشکلی از مردم را رفع کنند.

خبری: مهم ترین اخبار فرهنگی و هنری جهان

وی گفت:: همه آن‌ها که از او خاطره دارند خاطرات نیکی در دلشان است و این لحظه سختی است که او را بدرقه می‌کنیم. امیدوارم برای رادیو این هنرمندان پیشکسوت و این چهره‌های فرهیخته سبک زندگیش و همه کارهایش الگو باشد نسل جدید بداند این‌ها با چه مشکلاتی دست و پنجه نرم کردند. هنرمندان صبح جمعه و دیگر هنرمندان در روز‌های سخت دهه ۶۰ و در دوران دفاع مقدس کار کردند.

معاون صدا افزود: نسلی از پیشکسوتان رادیو را ترک می‌کند و این برای اصحاب رادیو سخت است.

در این مراسم تعدادی از هنرمندان رادیو نیز در خصوص مرحوم عبدی سخنرانی کردند.

مرحوم رضا عبدی، که ایفای نقش او در شخصیت «آمیزعبدالطمع» برای بسیاری از علاقه‌مندان رادیو شناخته شده بود، به دلیل کهولت سن و بیماری ۲۳ آبان ماه درگذشت.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما7 ساعت قبل

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
ایلناایلنا1 روز قبل
در دومین روز از سفر فرمانده نیروی دریایی ارتش ایران به پاکستان، امیرخانزادی و هیئت همراه از دانشگاه مهندسی جوهر، پایگاه دریایی قاسم و تحقیقاتی نیروی دریایی پاکستان در شهر کراچی بازدیدکردند. به گزارش ایلنا، امیر دریادار حسین خانزادی فرمانده نیروی دریایی ارتش در این بازدید با اشاره به اینکه در زمان صلح، آموزش بهترین و موثرترین مولفه در راستای یادگیری و افزایش تجربه است، خاطرنشان کرد: در این تعاملات و ارتباطات آموزشی تمام ظرفیت‌ها و توانمندی‌های دو نیروی دریایی می‌تواند در همه ابعاد به اشتراک گذاشته شود و آموزش می‌تواند شروع همکاری دریایی در سطح دو نیروی دریایی باشد. ادمیرال زاهد الیاس فرمانده ناوگان کراچی تعاملات آموزشی و بازدید از ظرفیت‌های نیروی دریایی ایران و پاکستان را عامل بهبود و توسعه آموزش عنوان کرد و گفت: دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی نیروی دریایی پاکستان ظرفیت‌های بالایی دارند و ما از دانشجویان خلاق و به روز نیروی دریایی ایران برای ادامه آموزش در کشور پاکستان استقبال می‌کنیم. بر اساس این گزارش، دانشگاه مهندسی دریایی کراچی دارای رشته‌های مکانیک الکترونیک و صنایع دریایی و همچنین مدیریت سلاح و سیستم است که از ۱۴ کشور دنیا دانشجو می‌پذیرد. حضور بر سر مقبره قائد اعظم، رهبر وبنیانگذار پاکستان و همچنین ادای احترام، اهدای گل و قرائت فاتحه پایان بخش برنامه‌های فرمانده نیروی دریایی ارتش در دومین روز از سفر خود به کشور پاکستان بود.
صدا و سیماصدا و سیما13 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.
کرد آنلاینکرد آنلاین23 ساعت قبل
عصر کرد - رضا رشیدپور مجری سابق «حالا خورشید» با یک برنامه ویژه شب یلدا به تلویزیون برمی‌گرددمجری «حالا خورشید» پس از ماه‌ها در شب یلدا برمیگردد «شب‌آرام» نام برنامه‌ ویژه شبکه سه برای شب یلدا است. برنامه‌ای که قرار است اجرای آن را رضا رشیدپور برعهده داشته باشد و با همکاری تیم «حالا خورشید» ساخته می‌شود. برنامه رضا رشیدپور در شب یلداپس از آن رشیدپور تصمیم گرفت از تلویزیون به سینما برود و یک فیلم سینمایی با موضوع مورد علاقه‌اش یعنی پرواز تهیه‌ کند. رضا رشیدپور سال گذشته هم «شب‌آرام» را به عنوان برنامه ویژه شب یلدا در دو شب متوالی روی آنتن برد. بیشتر بدانید: چهره جدید رضا رشیدپور که باعث تعجب مخاطبانش شد + عکسبیشتر بدانید: آیا تیپ جدید رضا رشیدپور و چاق شدنش ربطی به فیلم ساختنش دارد؟؟ بیشتر بدانید: خداحافظی رشیدپور با تلویزیون؟ / آغاز روزهای سخت رشیدپورمنبع: khabaronline. ir

نظرها

اخبار بیشتر