پیکر «رضا عبدی» به خانه ابدی بدرقه شد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. افکارنیوز
  4. فرهنگ
پیکر «رضا عبدی» به خانه ابدی بدرقه شد

پیکر «رضا عبدی» به خانه ابدی بدرقه شد

افکارنیوزخبرگزاری افکارنیوز |
مراسم تشییع پیکر رضا عبدی هنرمند پیشکسوت رادیو برگزار شد.

به گزارش افکارنیوز،

مراسم تشییع پیکر رضا عبدی هنرمند پیشکسوت رادیو، صبح امروز از مقابل ساختمان شهدای رادیو به سمت قطعه هنرمندان بهشت زهرا (س) برگزار شد.

اخبار چهره ها - منوچهر آذری، مهران امامیه، رضا جاویدنیا، بیوک میرزایی، محمدحسین صوفی، حمیدرضا خزایی، الهام صفوی‌زاده، حسین هاشمی (نویسنده صبح جمعه با شما) از جمله هنرمندان حاضر در این مراسم بودند.

همچنین حمیدرضا شاه‌آبادی (معاون صدا)، محمد صادق رحمانیان (مدیر رادیو فرهنگ)، حمیدرضا افتخاری (مدیر رادیو نمایش)، شهرام ملازاده (مدیر رادیو پیام و آوا)، پیمان طالبی (گوینده رادیو) و منوچهر والی زاده (گوینده و دوبلور) در این آیین حضور یافتند.

علیرضا جاویدنیا گوینده رادیو و از دوستان آن مرحوم، در ابتدای این مراسم گفت: هرکسی با رضا عبدی ارتباط داشت، از او جز صفا و صمیمیت ندید. ما همه از او زندگی کردن را یاد گرفتیم. امروز این هدیه الهی را به خاک می‌سپاریم و تقدیم خداوند می‌کنیم. ایشان همواره متانت زیادی به خرج می‌دادند؛ آخرین کارمان را با هم ضبط کردیم که احتمالا جمعه این هفته پخش خواهد شد. باید از همسر این هنرمند هم قدردانی ویژه کرد که هشت سال از ایشان مراقبت کردند.

در ادامه، شاه آبادی معاون صدای رسانه ملی گفت: سخت است درباره کسی صحبت کنیم که سالها شادی را به خانه مردم آورد؛ سالهای سال کارهای بزرگی را انجام داد و آثار زیادی از خود به یادگار گذاشت. در میان هنرمندان عرصه رادیو بچه‌های طنز زحمت و سختی بیشتری را تحمل می‌کنند تا خنده به لب مردم بیاورند. رضا عبدی چند دهه برای مردم اثر خلق کرد و خیلی سخت است که او را به خانه ابدی بدرقه کنیم.

خبری: اخبار فرهنگی روز جهان

وی افزود: بچه‌های رادیو یاد گرفتند که در هر شرایطی حتی وقتی حالشان خوب نیست؛ حال مردم را بهتر و خوبتر کنند. امیدوارم نسل‌های جدید از اخلاق و شیوه زندگی کردن رضا عبدی الگو بگیرند؛ چون زندگی‌شان سراسر درس برای همکاران و شاگردانشان بود. امیدوارم جای خالی ایشان را شاگردان و همکارانشان پر کنند.

سعید توکل از تهیه‌کنندگان رادیو هم گفت: در این سال‌ها تلاش زیادی برای رسانه ملی شده؛ امیدواریم مدیران قدردان زحمات تمامی هنرمندان باشند. ما عزیزان زیادی را از دست دادیم؛ وقتی وارد قطعه هنرمندان می‌شوم می‌بینم که بسیاری از دوستانم را از دست داده‌ام. احتمالا تا مدتی دیگر هم خودم به آنها می‌پیوندم.

در پایان حاضران بر پیکر آن مرحوم نماز خوانده شد. قابل ذکر است عبدی از جمله‌ اهالی رادیو بود که بیش از نیم قرن سابقه فعالیت در عرصه تئاتر، تلویزیون و رادیو را داشت. شنوندگان رادیو به‎ویژه طرفداران برنامه «جمعه ایرانی» صدای او را در قالب نقش «آمیز عبدالطمع» در برنامه «صبح جمعه با شما» سابق و «عبدل بیزینس» در «جمعه ایرانی» امروز می‌شناسند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر