احوالات بیمار سرمایه گذاری در خراسان شمالی؛ چرا سرمایه‌گذار یک زمین میلیاردی را در بجنورد «رها» کرد و رفت؟
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
احوالات بیمار سرمایه گذاری در خراسان شمالی؛ چرا سرمایه‌گذار یک زمین میلیاردی را در بجنورد «رها» کرد و رفت؟

احوالات بیمار سرمایه گذاری در خراسان شمالی؛ چرا سرمایه‌گذار یک زمین میلیاردی را در بجنورد «رها» کرد و رفت؟

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
سرمایه‌گذاری در استان خراسان شمالی شعار زیبایی است که تا کنون راه حل مناسبی برای آن اندیشیده نشده و فقط سرمایه گذاران می‌آیند و می‌روند.

- اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد سرمایه‌گذاری در استان خراسان شمالی شعار زیبایی است که تا کنون راه حل مناسبی برای آن اندیشیده نشده و فقط سرمایه گذاران می‌آیند و می‌روند. تالار سرمایه‌گذاری شهرداری بجنورد که با سر و صدای فراوان راه‌اندازی و تبلیغاتی شد نیز دردری از دردهای توسعه شهری استان را دوا نکرد.

هم‌اینک بسیاری از پروژه‌های شهری در مرکز استان خراسان شمالی علی‌ر غم نیمه‌ساز بودن به تنیجه نرسیده است. مجتمع طلای سفید و هماک نمونه‌ای از این مجموعه‌ها هستند که سرمایه‌گذاران توان ادامه دادن کار را ندارند و این نشان از عدم همت مسئولان برای پایان دادن به مقوله سرمایه‌گذاری در استان دارد.

بیش از یک سال و چندین ماه از برگزاری تالار سرمایه گذاری در بجنورد که با تبلیغات فراوان و آمدن گروه‌های خارجی به استان همراه بود٬ می‌گذرد. قرار بود در این تالار در بخش مدیریت شهری، پسماند، زیرساخت‌های گردشگری، ساخت شهربازی، تله کابین، موزه حیات وحش، رستوان، فست فود و مجموعه آبی طرح‌های مهمی مطالعه و اجرایی شود.

از تالار سرمایه گذاری بجنورد چه خبر؟

بهمن جباری دبیر تالار مذاکرات بین المللی اقتصاد شهری در همان ایام و در گفت وگو با خبرنگار ما اظهار داشت: بیش از ۵۰شرکت دعوت به این نشست شده بودند که ۱۱شرکت آماده حضور در ایران شدند. جوسازی‌های منفی بین المللی در این زمینه بی تاثیر نبوده است.

عضو شورای اسلامی شهر بجنورد گفت: فرصت‌های فراوانی در حوزه اقتصاد شهری داریم که متاسفانه تاکنون از آن استفاده نشده٬ درصورتی که می‌تواند در حوزه اشتغال و درآمد تاثیر بسیاری در استان داشته باشد. طرح توجیهی ۳۰فرصت سرمایه گذاری در بجنورد آماده شده و در اختیار سرمایه گذاران قرار خواهد گرفت.

وی در خصوص تلاش‌های انجام گرفته در زمینه دعوت این سرمایه گذاران افزود: ۴ماه است در حال مذاکره و دعوت از شرکت‌های مختلف هستیم که ابتدا ۵۰شرکت اعلام آمادگی کردند که متاسفانه برخی جوسازی‌های منفی و دلایل نامشخص باعث شد تا تنها ۱۱شرکت از ۵ کشور در بجنورد حضور پیدا کنند.

جباری به تشریح بسترهای کاری این شرکت‌ها پرداخت و افزود: سرمایه گذاری تفریحی در شهربازی‌ها، احداث تله کابین در بابا امان، بش قارداش، پلنگ دره و دوبرار و ساخت و سازهای مرتفع شهری مانند پارکینگ طبقاتی در سطح شهر بجنورد٬ از برنامه‌های این شرکت‌ها است.

دبیر همایش سرمایه گذاری خارجی بجنورد٬ در ادامه تصریح کرد: تمام تلاش ما این است تا شرکت‌های سرمایه گذار راغب به این امر در بجنورد شوند. با شرکت ترکیه‌ای توافقات اولیه شکل گرفته است.

وی افزود: ما تلاش مان را باید انجام بدهیم. اینکه بگوییم جوسازی و نگاه‌ها نسبت به ایران بد است و ما باید کاری نکنیم اشتباه و دامن زدن به خواسته‌های آمریکا است. اگر این سرمایه گذاری‌ها در بجنورد تحقق یابد٬ باعث تحولات بیشتری در کشور خواهد شد.

جباری درپایان خاطرنشان کرد: دو شرکت از مشهد و ۲ شرکت از تهران و تبریز نیز در این همایش حضور داشته و برای عقد قرارداد و تفاهم نامه وارد مذاکره خواهند شد.

خبری: برترین اخبار اجتماعی در ایران

خروجی همایش سرمایه گذاری شهرداری بجنورد صفر بوده است

مجید درخشانی مدیرکل دفتر جذب و حمایت از سرمایه گذاری استانداری خراسان شمالی در خصوص همایش سرمایه گذاری شهرداری بجنورد اظهارداشت: تالار مذاکرات بین المللی اقتصاد شهری در بجنورد اثری برای استان به همراه نداشت و تاکنون نتوانسته هیچ سرمایه گذاری را جذب کند.

وی در ادامه افزود: در سال جاری هیچگونه جذب سرمایه گذار خارجی در شهرداری بجنورد نداشته‌ایم. مشکل اصلی سرمایه گذاران خارجی عدم اعطای وام بانک‌های اروپایی به این شرکت‌ها است.

وی افزود: عدم توانایی در نقل و انتقالات ارزی توسط سرمایه گذاران خارجی یکی دیگر از مهم‌ترین چالش هایی است که بر سر راه این بخش قرار گرفته است.

چرا سرمایه‌گذاران از بجنورد فرار می‌کنند؟

رضا رجب زاده، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان شمالی با انتقاد از وضعیت پروژه‌های شهری در استان٬ اظهار داشت: مسئولیت مدیریت شهری یکی از خطرترین مسئولیت‌ها به شمار می‌رود به ویژه در این ایام که با محدودیت‌های مالی در شهرداری‌ها هم روبرو هستیم. شهردار باید مدیریت واحد شهری بوده و سایر مدیریت‌های شهری با وی هماهنگ و متحد باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌شمالی با اشاره به وضعیت شهر بجنورد به لحاظ همسطح‌سازی پیاده‌روهای شهری تصریح کرد: شهر بجنورد از لحاظ همسطح سازی پیاده رو‌های شهری وضعیت مناسب‌تری نسبت به سایر شهرهای کشور دارد.

رجب زاده با انتقاد از دستگاه‌های اجرایی و خدمات رسان در بحث مدیریت شهری خاطرنشان کرد: دستگاه خدمات رسانی در یک روز اقدام به حفاری می‌کند اما متاسفانه دستگاه دیگری بدون هماهنگی با مقام بالا دست اقدام به پر کردن آن می‌نماید که این مهم در نوع خود بی‌نظیر است که سبب اتلاف وقت و هزینه‌های بسیار می‌شود.

معاون استاندار در ادامه با تاکید بر اینکه باید برای سرمایه‌گذار به معنای واقعی فرش قرمز پهن کنیم٬ گفت: سرمایه گذار می‌خواهد در فضای ایمن، آرام و هماهنگ سرمایه‌گذاری کند لذا اولویت کار شهردار باید با پروژه‌های فعلی سرمایه‌گذاری در شهر باشد که همچنان ناتمام مانده است. چنانچه شاهد آن بودیم که سرمایه‌گذاری به دلیل ناهماهنگی در دستگاه‌های اجرایی زمینی که میلیاردها تومان ارزش آن بود را رها کرد و از استان خارج شد.

وی با بیان اینکه در حال حاضر رقم تفکیک پسماند از مبدا کمتر از ۲ درصد است٬ تصریح کرد: در حال حاضر میزان تفکیک پسماند از مبدا کمتر از ۲ درصد می‌باشد و به راحتی این ثروت زیر خروارها خاک دفن می‌شود چراکه مردم در این بین با شهرداری همراه نیستند لذا شهرداری موظف است پایه‌گذار آموزش و ترویج فرهنگ تفکیک زباله از مبدا باشد.

به گزارش تسنیم٬ در حالی که شهر بجنورد در این روزها با مشکلات زیادی از جمله عدم رسیدگی مناسب به وضعیت معابر عمومی٬ ترافیک و حاشیه نشینی٬ دست و پنجه نرم می‌کند٬ باید دید شو آف رسانه‌ای تالار سرمایه گذاری در بجنورد آیا در دوره شهردار جدید به نتیجه می‌رسد و آیا مدیران شهری بجنورد حاضرند در این زمینه پاسخی داشته باشند؟

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

همشهری TV | احتمال وقوع سونامی در دریای‌خزر

همشهریهمشهری1 روز قبل

طرح بازدید از وسایل گرمایشی در پایتخت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
آتش‌نشانان پایتخت داوطلبانه با حضور در سطح شهر، ایمنی وسایل گرمایشی منازل، مهدکودک‌ها و خانه‌های سالمندان را کنترل کردند. به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، پارسال میزان تلفات ناشی از استنشاق گاز منواکسیدکربن حدود ۳۸ نفر بود که امسال به ۵۰ نفر رسیده است و ۲۵ افزایش داشته است، پس می‌توانیم با رعایت موارد ایمنی و استانداردسازی از وقوع حادثه جلوگیری کنیم.
خبر فوریخبر فوری21 ساعت قبل
مردی که زن همسایه را هدف نیت شوم خود قرار داده بود، نامه عجیبی برای قضات نوشت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. رسیدگی به این پرونده از سال ۹۷ به دنبال شکایت یک زن ۲۶ساله به نام فائزه در دستور کار پلیس قرار گرفت. به دنبال شکایت این زن، مرد همسایه ردیابی و بازداشت شد و جرم سیاهش را گردن گرفت. در پایان جلسه قضات وارد شور شدند و وی را به ۱۲ سال زندان و ۹۹ ضربه شلاق محکوم کردند.

قهرمان امانت دار ملی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، کارگر شهرداری یک کیف پر از پول، چک و اسناد به ارزش ۵۰۰ میلیون تومان را که پیدا کرده بود، به صاحبش برگرداند.

نظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغ

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش اختصاصینظارت تعزیرات بر بهداشت عرضه گوشت و مرغتعزیرات امروز، در شرق تهران سراغ قصابی‌ها و فروشندگان مرغ رفت، اما متخلفان که شستشان خبردار شده بود، خواستند ردی از خودشان به جا نگذارند.
افکارنیوزافکارنیوز1 روز قبل
افکارنیوز، به گزارشچندی قبل دختر جوانی با مراجعه به پلیس از یک مرد شیاد شکایت کرد و گفت: من تازه نامزد کرده بودم و برای خرید جهیزیه‌ام نیاز به پول داشتم. در یکی از سایت‌های آگهی در فضای مجازی تبلیغ فروش وام ۱۵ میلیون تومانی دیدم و با شماره‌ای که داده بودند تماس گرفتم. مرد جوانی تلفن را جواب داد و بعد از چند دقیقه که با هم گفتگو کردیم به من گفت می‌تواند برایم وام بیشتری هم بگیرد. اما گفت این شرط من برای پرداخت وام بود حالا وام را برایت جور می‌کنم. اما مأموران در بررسی گوشی تلفن همراه متهم چند عکس خصوصی از دختر جوان پیدا کردند.

نظرها

اخبار بیشتر

پربازدیدترین خبرها

همه

خودشیرینی بس است آقای برزای؛ بازیکنی که می‌خواهد بدون پیراهن استقلال محبوب آنها باشد!

ایلنا12 ساعت قبل

نیروی هوایی آمریکا جنگنده‌های فروخته‌شده به ترکیه را بازخرید می‌کند

فارس13 ساعت قبل

حکم عجیب مشاور وزیر بهداشت برای پسرش + سند

الف13 ساعت قبل

رد صلاحیت من پیشکش، فرمانده جنگ را چرا رد صلاحیت کردید؟

فرارو14 ساعت قبل

بازی و سرگرمی؛ تریلر بازی Babylons Fall

طرفداری6 ساعت قبل

پادکست حقوقی (۱) / آیا پول به پارکبان بدهیم یا نه؟

میزان‌آنلاین16 ساعت قبل

برد پیت اعلام کرد: ماه هاست که با هیچ زنی رابطه عاشقانه ندارم / از سال ۲۰۰۴ تا کنون اخبار را دنبال نمی‌کنم

انتخاب8 ساعت قبل

توصیه دادستان نظامی تهران به سربازان غایب

میزان‌آنلاین1 روز قبل

علت ازدحام جمعیت در خط یک مترو مشخص شد

اعتمادآنلاین14 ساعت قبل

انتقاد از سخنان عزیزجعفری/مردم انتخاب می‌کنند حتی اگر قرار باشد بین رئیسی و جلیلی رقابت شود

خبرآنلاین16 ساعت قبل