فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. کجارو
  4. سرگرمی
فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران

کجاروخبرگزاری کجارو |

فرودگاه بین المللی اهواز یکی از مهم‌ترین فرودگاه‌های جنوب ایران است و نقش عمده‌ای در انجام پروازهای داخلی و خارجی ایفا می‌کند. راهنمای خرید بلیط هواپیمای کجاروبلیط چارتر چیست؟بلیط Open Jaw چیست؟چگونه بلیط هواپیما را کنسل کنیم؟چگونه به‌راحتی بلیط هواپیما تهیه کنیم؟چگونه بلیط هواپیما ارزان به اروپا رزرو کنیم؟بهترین زمان برای خرید بلیط ارزان هواپیما چه زمانی است؟

اهواز مرکز استان خوزستان است؛ بزرگترین رود ایران از میان آن عبور می‌کند و می‌توان آن را شهر پل‌ها نیز نامید. شهر اهواز در فاصله ‌۸۷۴ کیلومتری تهران واقع‌ شده‌ و به خاطر وجود منابع عظیم نفتی مسیر توسعه را به سرعت پیمود و به یکی از کلان‌شهرهای مهم ایران تبدیل شده است.

فرودگاه بین‌المللی اهواز

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران - 4

فرودگاه بین المللی اهواز در اطراف شهر اهواز در جنوب غربی ایران واقع شده است. این فرودگاه یکی از مهم‌‌ترین فرودگاه جنوب ایران است و پروازهای داخلی و خارجی از طریق شرکت‌‌های هوایی مختلف شامل ایران­ ایر، آسمان، ماهان، کاسپین، ایرتور، آتا، نفت، کیش ­ایر، اترک، قشم ­ایر، تابان و زاگرس از طریق آن انجام می‌شوند. فرودگاه اهواز به عنوان مرز هوایی شناخته می‌شود و پروازهای خارجی به کشورهای همسایه نیز در این فرودگاه انجام می‌گیرد.

تاریخچه و امکانات فرودگاه اهواز

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران - 7

این فرودگاه تا قبل از سال ۱۳۳۹ در منطقه باغات شاه اهواز مستقر بود و شرکت ملی نفت ایران مسئولیت اداره و نگهداری آن را به عهده داشت. محدوده جامع فرودگاه اهواز و اراضی واقع در آن بالغ‌ بر ۲۸۴ هکتار است. در سال ۱۳۴۲ شرکت ملی نفت به دلیل نیاز و تردد کارشناسان خود مبادرت به ساخت باندی به طول ۱۳۷۰ متر و عرض ۳۰ متر کرد. فرودگاه اهواز یک باند دارد؛ باند پروازی دارای ۳۴۰۰ متر طول است که فاصله بین دو خط درگاه ۳۱۰۰ متر و عرض ۴۵ متر و ۵/۷ متر شانه، در طرفین است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار سرگرمی و تفریحی

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران - 10

فرودگاه اهواز طی صورت‌جلسه‌ای به صورت بلاعوض به سازمان هواپیمایی کشوری واگذار و تبدیل به فرودگاهی عملیاتی شد. ارتفاع فرودگاه بین‌المللی اهواز از سطح دریا ۱۹ متر و هواپیمای طرح آن ایرباس است. میانگین پروازهای داخلی و خارجی فرودگاه بین‌المللی اهواز روزانه ۸۵ پرواز است. هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران هما کلیه روزهای هفته از تهران به مقصد اهواز پرواز دارد و از فرودگاه بین‌المللی اهواز به مقاصد داخلی تهران، اصفهان، مشهد مقدس، شیراز، بندرعباس، تبریز، رشت، ساری و مسیر بین‌المللی کویت پرواز دارد. فرودگاه اهواز به سیستم ILS مجهز است که این سیستم به صورت ۲۴ ساعته فعال می‌شود. این دستگاه در مواقع دیدکم، وقوع طوفان و دیگر مواقع نامساعد جوی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشخصات فرودگاه

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران - 13

نوع فرودگاه: همگانی (عمومی)کد یاتا: AWZکد ایکائو: OIAW ارتفاع از سطح دریا: ۲۰ مترقطب اصلی خط هوایی: هواپیمایی نفت ایران

موقعیت جغرافیایی و شماره ‌های تماس فرودگاه

موقعیت فرودگاه در گوگل‌مپنشانی: اهواز، بلوار پاسداران فرودگاه بین المللی اهوازصندوق پستی: ۹۲۴-۶۱۶۳۵تلفن: ۴-۳۴۴۳۴۶۰۱تلفن گویا: ۹۹سامانه پیامکی: ۱۰۰۰۲۱۹۹پست الکترونیک: ahwazairport@airport. ir

ساخت فرودگاه جدید اهواز

فرودگاه اهواز؛ معرفی فرودگاه‌های ایران - 18

مدیرکل فرودگاه‌های خوزستان گفت: فرودگاه جدید اهواز با سرمایه گذاری خارجی در جاده اهواز-ماهشهر ساخته می‌شود. زمین در نظر گرفته‌ شده برای این فرودگاه در انتظار تأیید سازمان هوا و فضا است و پس از تأیید آن و برنامه‌ریزی شرکت سازنده، عملیات اجرایی آغاز می‌شود. وی با اشاره به انتخاب سرمایه‌گذار برای ساخت فرودگاه جدید اهواز عنوان کرد: مذاکرات خوبی انجام گرفته است تا بتوانیم فرودگاه جدید اهواز را با سرمایه‌گذاری کشورهای خارجی احداث کنیم.

با استفاده از موتور جستجوی پرواز کجارو، می‌توانید در هر زمان بلیط هواپیما داخلی مورد نظر خود را از فروشنده‌های معتبر با پایین‌ترین قیمت خریداری کنید.

شرکت‌های هواپیمایی و مقصدهای پروازی

هواپیمایی آتافرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز
هواپیمایی اترکچارتر: فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد
هواپیمایی کاسپین مشهد، تهران، اصفهان
فلای‌دبیفرودگاه بین‌المللی دبی
ایران ایرفرودگاه بین‌المللی بندرعباس، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین‌المللی کویت، فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد، فرودگاه بین‌المللی شهید مدنی تبریز، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، فرودگاه دبی، فرودگاه رشت، فرودگاه بین‌المللی شیراز، فرودگاه کویت، فرودگاه مشهد، فرودگاه یزد
هواپیمایی ایران ایرتورفرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد، فرودگاه مهرآباد تهران، فرودگاه کیش
هواپیمایی آسمانفرودگاه خلیج فارس، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، فرودگاه کویت، فرودگاه ساری، فرودگاه رشت، فرودگاه اصفهان
هواپیمایی نفت ایرانفرودگاه خلیج فارس، فرودگاه بین‌المللی دبی، فرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه سردار جنگل رشت فرودگاه خارک، فرودگاه بین‌المللی کیش، فرودگاه لاوان، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد، فرودگاه نوشهر، فرودگاه بین‌المللی شهید دستغیب شیراز، فرودگاه جزیره سیری، فرودگاه شهید صدوقی یزد، فرودگاه بین‌المللی زوارتنوتس
کیش ایرفرودگاه بین‌المللی شهید بهشتی اصفهان، فرودگاه بین‌المللی مهرآباد
هواپیمایی ماهانفرودگاه بین‌المللی مهرآباد
هواپیمایی قشمفرودگاه بین‌المللی مهرآباد
ترکیش ایرلاینزفرودگاه بین‌المللی آتاترک
هواپیمایی زاگرسفرودگاه بین‌المللی مهرآباد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

روایت تازه قاسم سلیمانی از یک نبرد

تابناکتابناک1 روز قبل
تماس تلفنی حسن روحانی و باراک اوباما، یک گفتگو تلفنی ۱۵ دقیقه‌ای بود که …کامبیر مهدی زاده متولد ۶۴، کارشناسی ارشد زمین شناسی و دانشجوی دکتری است …نشست رهبران فرانسه و ایالات متحده آمریکا در حاشیه اجلاس سازمان پیمان …محمدجواد ظریف وزیرامورخارجه با حضور در جمع خبرنگاران، حضورش در نشست هیات …علی لاریجانی پس از سه دوره حضور در انتخابات مجلس شورای اسلامی و ثبت …سفیر اسرائیل به دانشکده حقوق دانشگاه هاروارد آمریکا دعوت شد تا در مورد …حضرت آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با بسیجیان شش توصیه را به آنها مطرح کرد …اجتماع بزرگ و خودجوش مردمی در حمایت از امنیت و آرامش و اقتدار کشور امروز …
قدس آنلاینقدس آنلاین19 ساعت قبل
این احتمال مطرح شده که همزمان با به جریان افتادن استیضاح ترامپ، رهبر کره شمالی به دنبال اعمال فشار به رئیس جمهوری آمریکا و کسب امتیاز حداکثری به سود خود است. این مقام کره شمالی حتی نخست وزیر ژاپن را تهدید کرد که به زودی شاهد یک موشک بالستیک واقعی خواهد بود. اما نکته جالب در این بین تاثیری است که رفتارهای اخیر کره شمالی به همراه خواهد داشت. در این بین برخی موضوع استیضاح ترامپ و تاثیر رفتار کشورهایی مانند کره شمالی برای اعمال فشار بیشتر بر رئیس جمهوری آمریکا را مطرح کرده‌اند. از سوی دیگر استیضاح ترامپ برای کره جنوبی و رئیس جمهوری این کشور که قمار بزرگی بر روی مذاکرات کره شمالی کرده نیز بسیار اهمیت دارد.

ببینید | پیام واضح آیت الله خامنه‌ای به داعش و آمریکا در فیلم سایت سردار قاسم سلیمانی

خبرآنلاینخبرآنلاین22 ساعت قبل
استان گیلان دیر زمانی است که جزء مقاصد اصلی گردشگران بوده است. طبیعت بی‌نهایت زیبای آن که از یک سو به البرز می‌رسد و همچنین سرسبزی و شور زندگی که در این استان در جریان است، همواره مشوق خوبی برای جذب طبیعت دوستان بوده است.

این بار عدم تعادل سلامت مرکل را زیر سوال برد + ویدیو

ایسناایسنا19 ساعت قبل
مرکل در این میان دستش را به سمت ماتئوس موراویسکی، نخست وزیر لهستان دراز می‌کند و موراویسکی نیز با گرفتن دست صدر اعظم آلمان تعادل او را حفظ کرده و جلوی زمین خوردنش را می‌گیرد. فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp۴این اتفاق پس از آن میفتد که در ماه‌های گذشته نگرانی‌هایی از بابت وضعیت سلامت جسمانی صدر اعظم آلمان به ویژه بعد از مشاهده لرزیدن ناگهانی او طی چند موقعیت رسمی مطرح شده است. مرکل روز جمعه برای نخستین بار در دوران ۱۴ ساله صدر اعظمی خود از اردوگاه تاریخی آشوویتز و کمپهای کشتار و نگهداری دسته‌جمعی یهودیان در این اردوگاه بازدید کرد. در ماه‌های اخیر گزارش‌ها حاکی از تشدید یهودی ستیزی و گرایش به راست افراطی در آلمان بوده‌اند. مرکل ۶۵ ساله، ماه ژوئیه پس از مشاهده لرزش وی برای سومین بار در یک موقعیت رسمی، بر خوب بودن وضعیت سلامت جسمانی‌اش تاکید کرده بود.
رکنارکنا1 روز قبل
به گزارش رکنا، تصویربرداری «پایتخت ۶» به کارگردانی سیروس مقدم و حضور بازیگران اصلی در شیرگاه آغاز شد. تصویربرداری «پایتخت۶» به کارگردانی سیروس مقدم در شیرگاه مازندران آغاز شد. در اولین سکانس‌های این سریال محسن تنابنده، احمد مهرانفر، ریما رامین‌فر، هومن حاجی عبداللهی، نسرین نصرتی و سارا و نیکا فرقانی اصل حضور دارند. گروه تولید این سریال قرار است بعد از تصویربرداری در شیرگاه و بخش‌هایی در تهران راهی یکی از کشورهای اروپایی شوند. فصل شش سریال «پایتخت» توسط آرش عباسی به نگارش درآمده است و گروه تولید هنوز با نویسنده دیگری قرارداد نبسته‌اند. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

فتنه جدید آمریکایی- صهیونیستی در عراق

صدا و سیماصدا و سیما16 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما از بغداد، مرجعیت عراق در بیانیه‌ای با هرگونه هرج و مرج در این کشور مخالفت و بر ضرورت بازگشت امور به روند طبیعی تاکیدکرد، شب گذشته مرکز شهر بغداد و میادین التحریر و الخلانی شاهد حضور مردمی و تیراندازی افراد نالشناس بود، که در نتیجه آن ۸۵ نفر کشته و زخمی شدند. باصداها: شاهد عینیعباس العرداوی– کارشناس مسائل سیاسی

نظرها

اخبار بیشتر