دفاع وزیر دفاع آمریکا از سیستم قضایی ارتش
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. بین‌المللی
دفاع وزیر دفاع آمریکا از سیستم قضایی ارتش

دفاع وزیر دفاع آمریکا از سیستم قضایی ارتش

ایسناخبرگزاری ایسنا |
وزیر دفاع آمریکا امروز یکشنبه نسبت به توانایی نظام قضایی ارتش آمریکا در زمینه بازخواست سربازان ابراز اطمینان کرد.

به گزارش ایسنا، مارک اسپر، وزیر دفاع آمریکا در پاسخ به سوالی درباره اطمینان دادن به کشورهایی مانند عراق و افغانستان در خصوص بازخواست مناسب سربازان آمریکایی با توجه به عفو اخیر برخی از آنان از سوی دونالد ترامپ، رییس جمهور آمریکا، اظهار کرد: ارتش سیستم قضایی‌ بسیار کارآمدی دارد، من به این سیستم اعتماد زیادی دارم.

به گزارش خبرگزاری رویترز، منتقدان عفوهای ترامپ می‌گویند، این اقدام می‌تواند عدالت نظامی را تضعیف کند و این پیام را به همراه دارد که جرایم جنگی تحمل خواهند شد.

ترامپ در پرونده سه نظامی با نام‌های کلینت لورنس، متیو گولستین و ادوارد گلگر دخالت و آن‌ها را عفو کرده است.

در سال ۲۰۱۳ دادستانان لورنس را به دستور غیرقانونی تیراندازی مرگبار علیه دو مرد که روی موتور سیکلت در حال گشت‌زنی در افغانستان بودند، متهم کردند. او برای دو فقره قتل گناهکار شناخته شد.

سال گذشته میلادی، گولستاین که یکی از اعضای نیروهای ویژه ارتش آمریکا است، به قتل یک مرد افغان طی اعزام نیرو به این کشور در سال ۲۰۱۰ متهم شد.

گلگر که رهبر یکی از گروه‌های نیروی عملیاتی ویژه آمریکا است نیز به چندین فقره جنایت جنگی طی فعالیتش در عراق در سال ۲۰۱۷ متهم بود.

در ماه ژوئیه یک هیئت منصفه نظامی او را از قتل یک شبه‌نظامی دستگیر شده داعش به ضرب چاقو در گردنش تبرئه کرد اما وی را به عکس گرفتن غیرقانونی با جسد این شبه‌نظامی داعشی متهم کرد که تنزل رتبه او را به دنبال داشت.

مارک اسپر اظهار کرد، نیروهای آمریکایی «از روز اول در خصوص قوانین درگیری‌های مسلحانه و رفتار مناسب در دوران جنگ آموزش می‌بینند».

وی تاکید افزود: اگر آن‌ها مطابق این قوانین عمل نکنند، ارتش آمریکا نیز متناسب با اقدام آنان واکنش متقابلی را اتخاذ خواهد کرد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
به گزارش خبر فوری، خبرهای منتشر شده از برخی سایت‌های خبری صهیونیستی حاکی از این است که نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و روسیه در سوریه با هم درگیری مختصری پیدا کرده‌اند. از می‌۲۰۱۸ درگیریهای مرزی بین نیروی هوایی رژیم صهیونیستی و ایران و روسیه بیشتر شده است. با این حال، اگر گزارش فوق درست باشد احتمال درگیری هوایی روسیه و متحدانش با اسرائیل بالاتر می‌رود. این جنگنده می‌تواند با هواپیماهای دیگر که با سرعت و ارتفاع بیشتری پرواز می‌کنند به راحتی درگیر و پیروز شود. قدرت هوایی روسیه و رژیم صهیونیستیهم روسیه و هم رژیم صهیونیستی از توان هوایی بالایی برخوردارند.
تابناکتابناک1 روز قبل
این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. این مصوبه به اتحادیه اروپا اجازه خواهد داد که طبق استانداردهای حقوق بشری خود دست به تحریم مقامات و افراد مختلف از سراسر دنیا بزند. بورل در کنفرانس مطبوعاتی پس از نشست وزیران خارجه اروپا، حقوق بشر را «اولویت آشکار اروپایی‌ها … و تعهد خویش» توصیف کرده است. این اقدامی ملموس خواهد بود که مجددا بر رهبری جهانی اتحادیه اروپا در موضوع حقوق بشر تأکید می‌کند. " این موضوع میتواند چالش بسیار اساسی را در آینده روابط ایران و اتحادیه اروپا ایجاد کند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴13 ساعت قبل
ساعت ۲۴- شهرام همایون با اشاره به فعالیت مهناز افشار در شبکه‌ای وابسته به عربستان سعودی توصیه‌ای را خطاب به او مطرح کرد. چند وقتی است که ویدئویی از مهناز افشار در فضای مجازی منتشر شده است که او را در کنار خوانندگان لس‌آنجلسی در برنامه استعدادیابی در یکی از شبکه‌های فارسی‌زبان خارجی که از سوی عربستان سعودی اداره می‌شود، نشان می‌دهد. یکی از کسانی که نظر خود را درباره حضور مهناز افشار در این مسابقه‌ اعلام کرده است «شهرام همایون» مدیر شبکه ماهواره‌ای ضد انقلاب کانال یک است. همایون در بخشی از برنامه خود خطاب به مهناز افشار هنرپیشه ایرانی که چند ماهی است به اروپا مهاجرت کرده است از تصمیمش برای همکاری با این برنامه ابراز نگرانی کرد. مهناز افشار سلبریتی پرحاشیه چند هفته‌ای است که در کنار چند تن از خوانندگان لس‌آنجلسی مشغول ضبط برنامه‌ای با هدف به ظاهر استعدادیابی برای ایرانیان در خارج از کشور است که هزینه آن را عربستان سعودی بر عهده دارد.
نامه‌نیورنامه‌نیور1 روز قبل
خبرگزاری رویترز در مطلبی به علت به بن‌بست رسیدن مذاکرات میان مقامات آمریکا و کره شمالی پرداخت. به دنبال شکست گفت‌وگو‌های استکهلم، فرستاده کره شمالی مقامات آمریکا را متهم کرد که همچنان دیدگاه و رویکرد قدیمی خود را دنبال می‌کنند. کره شمالی درخواست‌ها از آمریکا را برای پایان دادن به رزمایش‌های نظامی مشترک با کره جنوبی افزایش داده است و همچنان از آمریکا می‌خواهد از سیاست‌های خصمانه خود در قبال این کشور از جمله انتقاد از پیشینه حقوق بشر کره شمالی دست بردارد. تحریم‌ها اساسا همه آن چیزی است که آن‌ها برای تحت فشار قرار دادن کره شمالی در اختیار دارند. همچنان که پایان مهلت زمانی که کره شمالی تعیین کرده است نزدیک می‌شود، پیونگ یانگ با شلیک ده‌ها موشک تنش‌ها را افزایش و هشدار داده است چنانچه دیپلماسی با آمریکا شکست بخورد، رهبر کره شمالی ممکن است مسیری متفاوت را در پیش گیرد.

(ویدئو) انفجار مهیب مخزن پمپ بنزین در مدینه

فراروفرارو23 ساعت قبل
فرارو- مشتریان پمپ بنزین با خیال راحت منتظر هستند تا باکشان را پر کنند و مسیر خود را ادامه دهند که ناگهان انفجار مهیبی در پمپ بنزین رخ می‌دهد. مشتری‌های و کارکنان از همه جا بی خبر به خود می‌آیند و هر کدام از طریقی از مهلکه می‌گریزند. در ویدئو مشاهده می‌شود که شعله‌های آتش زبانه می‌کشند. دیگری به سمت اتومبیل خود رفته، سوار و پیاده می‌شود. نفر سوم دوست خود را از ماشین خارج کرده و پایش را روی گاز می‌گذارد، در حالی که شیلنگ پمپ بنزین هنوز به ماشینش متصل است.
مهرمهر17 ساعت قبل
خبرگزاری مهر، گروه بین الملل رامین حسین آبادیان: طی روزهای گذشته سلسله حوادث مشکوکی در برخی نقاط عراق به وقوع پیوسته است. در ادامه اتفاقات مشکوک در عراق، استان «میسان» شاهد وقوع سه انفجار بود. این درحالی است که در انفجار دوم یکی از مراکز پزشکی وابسته به عصائب اهل الحق هدف قرار گرفت. پیش از این حوادث نیز، نفوذی‌ها شهرهای مقدس عراق به ویژه نجف اشرف را هدف اقدامات خرابکارانه خود قرار داده بودند. درست به همین دلیل است که جملگی مردم عراق همواره خود را ملزم به گوش فرا دادن به رهنمودهای مرجعیت می‌دانند.

نظرها

اخبار بیشتر