بیانیه ارتش الجزایر همزمان با شروع کمپین انتخابات ریاست جمهوری
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. بین‌المللی
بیانیه ارتش الجزایر همزمان با شروع کمپین انتخابات ریاست جمهوری

بیانیه ارتش الجزایر همزمان با شروع کمپین انتخابات ریاست جمهوری

مهرخبرگزاری مهر |
وزارت دفاع الجزایر همزمان با شروع کمپین انتخابات ریاست جمهوری این کشور که قرار است در ۱۲ دسامبر آینده برگزار شود، بیانیه ای صادر کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیاالیوم، وزارت دفاع الجزایر همزمان با شروع کمپین انتخابات ریاست جمهوری این کشور بیانیه‌ای صادر کرد.

در این بیانیه آمده است: فرماندهی کل ارتش دستورات کافی و دستورهای ضروری را به همه نیروها برای فراهم آوردن شرایطی که ملت الجزایر بتوانند مشارکت قوی و فعالانه در تبلیغات انتخابات و نیز انتخابات ریاست جمهوری ۱۲ دسامبر با آزادی و شفافیت کامل داشته باشند، داده است.

وزارت دفاع الجزایر بیان کرد: هدف ایجاد فضای اطمینان بخش امنیتی در سراسر کشور همزمان با شروع کمپین انتخاباتی است. از شهروندان غیور به کشورشان می‌خواهیم که مشارکت فعالانه در کنار نیروهای ارتش و امنیتی داشته باشند و صف واحدی را در این زمان سرنوشت ساز کشور تشکیل دهند. انتخابات ریاست‌جمهوری موعد سرنوشت‌سازی در تاریخ الجزایر است. ما از شهروندان می‌خواهیم در این چالش که جایگاه و وجهه الجزایر را تقویت خواهد کرد همکاری کنند.

امروز یکشنبه، کمپین‌های انتخاباتی برای انتخابات ریاست‌جمهوری الجزایر که قرار است در ۱۲ دسامبر آینده برگزار شود، آغاز شد. نامزدهای انتخابات الجزایر عبارتند از: عزالدین میهوبی، معاون دبیرکل حزب جمعیت ملی دموکراتیک، عبدالقادر بن قرینه، رئیس حزب جنبش سازندگی ملی، عبدالمجید تبون، نخست وزیر پیشین، علی بن فلیس، رئیس حزب پیشگامان آزادی و عبدالعزیز بلعید، رئیس حزب جبهه المستقبل.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

ایلناایلنا1 روز قبل
سخنگوی دولت ژاپن اعلام کرد که دولت کشورش مقام‌های ایرانی را در جریان اعزام نیرو به خاورمیانه قرار داده استبه گزارش ایلنا به نقل از کیودو، «یوشیده سوگا» سخنگوی دولت ژاپن در مورد اعزام نیرو به منطقه گفت: دولت ژاپن به ایران اعلام کرده است که می‌خواهد نظامیان ژاپنی را برای ارتقای ظرفیت‌ها و قابلیت‌های جمع‌آوری اطلاعات و اطمینان از امنیت کشتی‌رانی به منطقه اعزام کند. سوگا در ادامه گفت: شینزو آبه این موضوع را با معاون وزیر خارجه ایران در میان گذاشته است. وی در ادامه افزود: ما به طور کامل و شفاف توضیح دادیم که در حال بررسی استفاده از نیروی دفاعی خود، برای بهبود جمع‌آوری اطلاعات هستیم. مانند همیشه، ما همواره در همکاری و هماهنگی نزدیک با ایران قرار داریم. سوگا در ادامه اظهار کرد که آبه به عراقچی اعلام کرده است با توجه به جایگاه و موقعیت ایران در خلیج فارس لازم است که ایران به تعهدات خود برای حفظ امنیت ناوبری و کشتیرانی عمل کند.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز21 ساعت قبل
به گزارش مشرق، یک رسانه فرانسوی گزارش داده این کشور آماده مواجهه با یکی از بزرگترین اعتصاب‌های سراسری است. خبرگزاری فرانسه نوشته انتظار می‌رود قطع خدمات از سوی کارگران بخش حمل و نقل و همچنین اعتصاب معلمان فرانسه را که درگیر تنش‌های فزاینده میان «امانوئل ماکرون» و اتحادیه‌های صنفی است فلج کند. اکثر ایستگاه‌های مترو تعطیل، پروازها لغو و اکثر مدارس تعطیل خواهند شد. خبرگزاری فرانسه این اعتصاب را همچنین آزمونی برای «امانوئل ماکرون»، رئیس‌جمهور فرانسه خوانده است. همچنین وزیر آموزش و پرورش فرانسه گفته احتمال می‌دهد ۵۵ درصد از معلمان و کارکنان مدارس از پنجشنبه به اعتصاب خواهند پیوست.
صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل
به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صدا و سیما به نقل از خبرگزاری رویترز، اتحادیه اروپا اعلام کرد در موضوع مالیات گافا و در حمایت از فرانسه، در مقابل آمریکا می‌ایستد. روز چهارشنبه وزیر اقتصاد و دارایی فرانسه گفت: «فیل هوگان»، کمیسر تجارت اروپا، به وی اطمینان داده است که اتحادیه اروپا از مالیات گافا و همچنین از فرانسه در مقابل تحریم‌های آمریکا، حمایت خواهد کرد. تنش بین دو کشور پس از تصویب قانون مالیاتی گافا توسط فرانسه شدت گرفت. طبق قانون گافا، شرکت‌های دیجیتالی بزرگ چند ملیتی فعال در فرانسه، که بسیاری از آن‌ها آمریکایی هستند، می‌بایست مالیات بپردازند. مالیات جدید خدمات دیجیتال در فرانسه به ضرر شرکت‌های فناوری آمریکایی از جمله آلفابت (صاحب گوگل)، فیسبوک، اپل و آمازون خواهد بود.
ایسناایسنا1 روز قبل
عراق که به شکل مداوم از سهمیه تولید نفت خود تحت پیمان محدودیت عرضه اوپک پلاس تخطی کرده است، از سایر اعضای این گروه درخواست کرد از کاهش بیشتر تولید نفت حمایت کنند. روسیه بزرگترین تولیدکننده غیرعضو اوپک است که در این پیمان مشارکت دارد اما پایبندی بالایی به سهمیه تولید خود نداشته و عمده بار کاهش تولید بر عهده اوپک بوده است. وزیر نفت عراق درباره پایبندی کشورش به توافق کاهش تولید گفت: نرخ پایبندی بهبود پیدا کرده و این کشور از آوریل پایین سهمیه ۴٫۵۱ میلیون بشکه در روز نفت تولید کرده است. این کشور از سوی سایر اعضای اوپک برای بهبود پایبندی به توافق کاهش تولید تحت فشار قرار دارد. بر اساس گزارش رویترز، غضبان گفت: تولید نفت فعلی عراق حدود ۴٫۶۰ میلیون بشکه در روز است.
مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل
به گزارش مشرق، آرتاشس تومانیان، امروز در دیدار با استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به بازدید خود از پنج واحد تولیدی و صنعتی، آذربایجان شرقی را یکی از استان‌های توسعه‌یافته و توانمند از نظر فناوری و منابع انسانی خواند و اظهار داشت: روابط رو به رشد ایران و ارمنستان این اجازه را می‌دهد که در مورد همکاری‌های مشترک در زمینه‌های مختلف فکر کنیم. با اشاره به امضای توافق‌نامه تجارت آزاد بین ایران و اتحادیه اقتصادی اوراسیا، گفت: کارآفرینان و فعالان اقتصادی ارمنی از مزایای عضویت در این اتحادیه بهره‌مند شده‌اند و اکنون زمان آن است که همراه با ایران، به طور مشترک از این امکانات استفاده کنیم. وی با بیان اینکه امکانات نامحدودی برای همکاری در زمینه‌های مختلف با ایران داریم، افزود: مسیر هزاران ساله‌ای که دو ملت ایران و ارمنستان طی کرده‌اند ما را ملزم می‌کند که روابط کنونی را توسعه و تحکیم ببخشیم. سفیر ارمنستان همچنین آمادگی کشورش را برای توسعه همکاری‌های علمی، فرهنگی و هنری با ایران اعلام کرد و گفت: نباید همواره به اروپا چشم بدوزیم و خود ما به عنوان کشورهای همسایه نیز می‌توانیم دادوستد علمی و فناوری داشته باشیم.
ایسناایسنا1 روز قبل
نخست‌وزیران پیشین لبنان تأکید کردند: کسی که نامزد پست نخست‌وزیری می‌شود نباید قبل از مکلف شدن وارد مذاکرات درباره ساختار و اعضای دولت شود و این کار نقض قانون و بی‌حرمتی به جایگاه نخست وزیری است. آن‌ها در این بیانیه تأکید کردند: ما از میشل عون، رئیس‌جمهور لبنان می‌خواهیم به این «نمایش مضحک» پایان دهد و به قانون اساسی و متن آن احترام بگذارد. تجاوز بی‌سابقه به جایگاه نخست‌وزیری «جنایت خطرناکی علیه وحدت مردم لبنان و قانون اساسی» است. در بیانیه دفتر ریاست‌جمهوری لبنان آمده است: مذاکراتی که رئیس‌جمهور درباره تشکیل دولت انجام می‌دهد نقض قانون اساسی یا توافق‌نامه طائف نیست. قانون اساسی که برپایه توافق طائف تدوین شده مهلت زمانی را برای برگزاری مذاکرات پارلمانی تعیین نمی‌کند.

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

ویروس جدید آنفالونزا تاکنون جان چه تعدادی از ایرانی‌ها را گرفته است؟

خبری1 روز قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - چهارشنبه ۱۳ آبان‌ماه

خبری1 روز قبل

اظهارات امروز روحانی و نامه رییس اتحادیه کانون وکلا به او + فیلم

خبری1 روز قبل

پنجمین روز ثبت‌نام انتخابات مجلس یازدهم - مشهد

ایسنا1 ساعت قبل

دخیا: رشفورد تمام کننده خیلی خوبی است؛ اگر مثل بازی با تاتنهام کار کنیم، می‌توانیم منچسترسیتی را شکست بدهیم

طرفداری1 ساعت قبل

پیش بازی اینتر-آ اس رم؛ زورآزمایی کونته و فونسکا با لشکری از مصدومان (به همراه نظرسنجی)

طرفداری1 ساعت قبل

ویدیو؛ گل روز باشگاه یوونتوس - الساندرو دل پیرو به لاتزیو (۱۹۹۴)

طرفداری1 ساعت قبل

راهبرد فرهنگی سند دانشگاه آزاد ارتقای فرهنگ قرآن و عترت بین دانشگاهیان است

ایسنا1 ساعت قبل

اعضای هیئت اجرایی انتخابات در قم معرفی شدند

مهر1 ساعت قبل

قلعه‌نویی: بیشترین ضربه را ما از داوری‌ها خورده‌ایم/ از جیب خودم و دوستانم برای نساجی خرج کردم

ایسنا1 ساعت قبل