تغییرات حوزه فناوری جنسیت را در مشاغل خانگی بی‌معنا می‌کند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
تغییرات حوزه فناوری جنسیت را در مشاغل خانگی بی‌معنا می‌کند

تغییرات حوزه فناوری جنسیت را در مشاغل خانگی بی‌معنا می‌کند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/خراسان رضوی مدیر مرکز تجاری سازی، فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی گفت: تغییرات در حوزه‌های فناوری، اقتصادی، اجتماعی، محیط زیست، فرهنگی و جمعیتی منجر به تغییر ات عمیق، وسیع و سریع محیط کلان کسب و کار شده است.

دکتر جواد سخدری در افتتاحیه اولین کمپ نوآوری و مشاغل خانگی استان خراسان رضوی (جابزلند) که در محل سالن تلاش اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی برگزار شد، با بیان این مطلب افزود: این تغییرات سبب تغییر الگوی انجام کسب وکارها و در نتیجه مرگ ومیر بسیاری از کسب وکارها و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی جدید بی‌شمار برای سایر کسب وکارها شده است.

وی تغییرات در حوزه فناوری را نقطه عطفی برای چرخش راهبردی در حوزه کسب و کارها بر شمرد و ادامه داد: تغییرات در حوزه فناوری باعث شده تا بسیاری از کسب و کارهای کنونی قادر باشند در قالب کسب و کارهای خانگی توسعه یابند.

مدیر مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی با تاکید بر اینکه تا چند سال آینده بسیاری از کسب و کارها در جهت کسب و کارهای خانگی تغییر خواهند یافت، بیان کرد: در حال حاضر بیشتر کسب و کارهای خانگی به لحاظ جنسیتی، زنانه‌اند اما با تغییرات فناوری، جنسیت در کسب و کارهای خانگی معنا نخواهد داشت.

سخدری عنوان کرد: مهمترین رکن چرخش از یک کسب و کار سنتی به سوی یک کسب و کار مدرن نوآوری در تمامی ابعاد آن است و مهمترین بعد نوآوری‌ها در دنیای امروز، نوآوری در فرایندها، روش‌ها و مدل‌های کسب و کار است.

وی هدف از برگزاری اولین کمپ نوآوری و مشاغل خانگی استان خراسان رضوی (جابزلند) را علاوه بر شناسایی فرصت‌های جدید کسب وکار خانگی مبتنی بر تغییرات کلان محیطی، انجام کسب و کارهای سنتی درقالب الگوی مدرن کسب و کار بر شمرد و اظهار کرد: از ۸۸ طرح ثبت نام شده در جابزلند، ۴۲ طرح انتخاب و در نهایت ۲۰ طرح به کمپ راه یافتند که پس از یک ماه و مشخص شدن مدل‌های کسب و کار، این طرح‌ها در الگوی نوین مشاغل خانگی مورد حمایت قرار خواهند گرفت.

به گفته مدیر مرکز تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی خراسان رضوی، کمپ نوآوری و مشاغل خانگی استان خراسان رضوی (جابزلند) می‌‎تواند محل تولد و تعالی کسب و کارهای جدید خانگی باشد.

تغییرات حوزه فناوری جنسیت را در مشاغل خانگی بی‌معنا می‌کند - 8

در ادامه دکتر حسین بختیاری، معاون تجاری سازی پارک‌ها و مراکز رشد سازمان تجاری سازی فناوری و اشتغال دانش آموختگان جهاددانشگاهی با اشاره به تغییر در قوانین کسب و کارهای خانگی بر ضرورت تیم‌سازی در این کسب و کارها تاکید کرد.

به گفته وی، ۶۰ درصد موفقیت کسب و کارهای خانگی به دلیل داشتن تیم‌های قوی در این حوزه است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

سیما تیرانداز از افسرده شدن هنگام بازی در سریال ستایش گفت + فیلم

رکنارکنا10 ساعت قبل
به گزارش رکنا، سیما تیرانداز از آن بازیگرانی است که در هر نقشی ظاهر می‌شود آن را به‌خوبی اجرا می‌کند نقش انیس در سریال ستایش هم همین طور بود. او در فیلم بالا در این باره توضیحات جالبی داده است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

طرح زمستانه دستگاه‌های امدادی آغاز شد

مهرمهر1 روز قبل

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل

ویدیو؛ پلی به گذشته - گل دیدنی محمد صلاح به لیورپول از تمام زاویه‌ها (۲۰۱۷)

طرفداریطرفداری1 روز قبل
طرفداری- سال ۲۰۱۷ در چنین روزی، محمد صلاح در دیدار تیم‌های لیورپول و اورتون این گل دیدنی را به ثمر رساند. او تاکنون در ۱۲۶ بازی با پیراهن لیورپول، ۸۲ گل به ثمر رسانده است.

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

ناهماهنگی در نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، رئیس شورای شهر گفت: ناهماهنگی بین وزارتخانه‌های صمت، کشور، نفت و برنامه و بودجه باعث عدم اجرای مصوبات و تخصیص اعتبارات برای طرح نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی شده است. آلودگی هوا و ترافیک و مصرف بالای سوخت، واژگانی است که مدیران دولتی و شهری برکاهش آن‌ها تاکید دارند و راهکار آن را نوسازی حمل و نقل عمومی می‌دانند که با وجود مصوبات و تخصیص اعتبارات همچنان در هاله‌ای از ابهام قرار دارد. همه نگاه‌ها به سوی دولت است تا به تعهداتش در حوزه نوسازی ناوگان حمل و نقل عمومی عمل کند که در این صورت می‌توان از مردم انتظار داشت از خودرو شخصی کمتر استفاده کنند.

نظرها

اخبار بیشتر