شاگرد اول‌های مربیان مطرح لیگ (قسمت اول) / عنایتی عصای دست ۳ مربی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. نود
  4. ورزشی
شاگرد اول‌های مربیان مطرح لیگ (قسمت اول) / عنایتی عصای دست ۳ مربی

شاگرد اول‌های مربیان مطرح لیگ (قسمت اول) / عنایتی عصای دست ۳ مربی

نودخبرگزاری نود |
برخی از بازیکنان در موفقیت یک مربی نقش کلیدی ایفا کرده‌اند.

به گزارش وب سایت نود، نقش بازیکنان در موفقیت و ناکامی یک سرمربی غیرقابل کتمان است. برخی مربیان بعضی از شاگردان خود را در تیم‌های مختلف به کار گرفتند. در این مطلب، بهترین بازیکنان، مربیان مطرح تاریخ لیگ برتر مرور شده است.

امیر قلعه‌نویی

ژنرال در ۷ تیم مختلف مربیگری کرده یکی از عادات این سرمربی آن است که مهره‌های برجسته خود را به تیم‌های دیگر می‌برد. امیرحسین صادقی که در استقلال و تراکتور شاگرد قلعه‌نویی بود ۱۷۹ بازی زیر نظر این مربی انجام داد. سیاوش اکبرپور هم وضعیت مشابه امیرحسن صادقی دارد و ۱۶۳ بازی برای پرافتخارترین مربی تاریخ لیگ برتر انجام داد. مهدی رحمتی هم که در سپاهان و استقلال با قلعه‌نویی کارکرده، ۱۵۸ مسابقه برای او به میدان رفته و در ۴ قهرمانی از ۵ قهرمانی این سرمربی را همراهی کرده است،

رضا عنایتی، بهترین گلزن تاریخ لیگ برتر، مهاجم محبوب قلعه‌نویی است و با ۶۰ گل، بهترین گلزن این سرمربی است. سیاوش اکبرپور با ۴۰ گل و آرش برهانی با ۳۷ گل دیگر گلزنان برتر شاگردان قلعه‌نویی هستند.

برانکو ایوانکوویچ

علی علیپور هم بهترین گلزن و هم رکورددار بازی برای برانکو ایوانکوویچ بود. علیپور ۱۱۹ بازی زیر نظر پروفسور انجام داد و ۴۳ گل به ثمر رساند. کمال کامیابی‌نیا و محمد انصاری ۱۰۴ و ۸۸ بازی در ۴ سال حضور برانکو انجام دادند. مهدی طارمی با ۴۱ گل و کمال کامیابی‌نیا با ۱۵ گل دیگر گلزنان موفق برانکو بودند.

حسین فرکی

حسین فرکی با ۲ قهرمانی یکی از موفق‌ترین مربیان تاریخ لیگ برتر است این مربی با فولاد و سپاهان قهرمان لیگ شد که اکثر شاگردان برجسته این مربی در این دو تیم شاگرد فرکی بودند. عبدالله کرمی و لوسیانو پریرا که در سپاهان و فولاد در کنار فرکی به قهرمانی رسیده‌اند با ۸۵ و ۷۵ بازی بیشترین مسابقه را برای این مربی انجام دادند. امید خالدی هم با ۷۵ بازی از رکوردداران بازی برای فرکی است. لوسیانو پریرا با ۲۹ گل بهترین گلزن فرکی است. ژوزلی فریرا که در لیگ دهم و یازدهم در نفت، شاگرد فرکی بود ۱۳ گل برای این تیم زد. مهدی شریفی هم که با گلزنی‌های خود نقش به سزایی در قهرمانی سپاهان با فرکی در لیگ چهاردهم داشت ۱۲ گل برای این سرمربی به ثمر رساند.

عبدالله ویسی

عبدالله ویسی با استقلال خوزستان شگفتی‌ساز بزرگ تاریخ لیگ برتر شد و بسیاری از شاگردان ممتاز این مربی در استقلال خوزستان همراه ویسی بودند. موسی کولیبالی و عبدالله ویسی نمونه یک استاد و شاگرد هستند که همیشه در کنار هم بودند. کولیبالی به مدت ۶ فصل در ۳ تیم مختلف برای ویسی بازی کرد و با ۱۱۶ بازی رکورددار بازی برای او است. بعد از کولیبالی محمد طیبی با ۸۳ بازی و میثم دورقی با ۷۹ بازی بیشترین بازی را برای ویسی انجام دادند.

رضا عنایتی بین شاگردان ویسی هم ممتاز است و با ۱۸ گل بهترین گلزن این مربی محسوب می‌شود. حسن بیت سعید با ۹ گل و مهدی مومنی با ۸ گل بهترین گلزن بین شاگردان ویسی بعد از عنایتی هستند.

پرویز مظلومی

پرویز مظلومی در ۶ تیم سرمربیگری کرده که بیشترین مدت مربیگری در استقلال و مس کرمان بوده است. مهدی رحمتی و فرزاد آشوبی که در استقلال و مس همراه مظلومی بودند با ۹۲ و ۶۹ بازی در رتبه اول و سوم بیشترین تعداد بازی برای مظلومی هستند و حنیف عمران زاده با ۸۰ بازی دوم است.

آرش برهانی با ۲۳ گل بهترین گلزن بین شاگردان مظلومی است. لوسیانو ادینهو که روزهای فراموش نشدنی را با مظلومی در مس کرمان پشت سرگذاشت، ۲۲ بار دروازه حریفان را باز کرد. فرهاد مجیدی هم که بهترین دوران بازیگری خود را زیر نظر مظلومی در استقلال پشت سر گذاشت ۱۹ گل برای این مربی به ثمر رساند.

فرهاد کاظمی

فرهاد کاظمی با سپاهان موفق به تاریخ‌سازی شد و این تیم را تبدیل به اولین تیم غیر تهرانی فاتح لیگ کرد. او به جز سپاهان در ۸ تیم دیگر مربیگری کرده است ولی اکثر ترین‌های این مربی به دوران مربیگری در سپاهان بر می‌گردد. رضا حسن زاده، محمود کریمی و سعید رمضانی با ۶۵، ۶۲ و ۵۵ بیشترین مسابقه را برای فرهاد کاظمی انجام دادند. محرم نویدکیا با ۲۲ گل و ادموند بزیک با ۲۱ گل بهترین گلزنان بین شاگردان فرهاد کاظمی هستند. رضا عنایتی هم اولین آقای گلی خود را در ابومسلم با کاظمی تجربه کرد و در ابومسلم و سیاه جامگان ۲۰ گل برای این مربی به ثمر رساند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

هجوم هواداران خشمگین به باشگاه استقلال/در پارکنیک شکسته شد؛ معاون باشگاه کتک خورد/ شعار علیه وزارت ورزش/شایعه مدیرعامل استقلال استعفا کرد+فیلم و عکس

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
هواداران ناراضی باشگاه استقلال علیه مدیرعامل این باشگاه و نیز وزارت ورزش و جوانان شعارهایی سر دادند. همچنین یکی از کارمندان باشگاه استقلال به هواداران ناراضی گفت که استراماچونی هنوز ایران را ترک نکرده است! بعضی از هواداران خشمگین استقلال، ‌ در پارکینگ باشگاه استقلال را شکستند. مشاهده فیلم حمله هواداران استقلال به باشگاهجدیدترین اخبار از باشگاه استقلال تهران پس از استعفای استراماچونی* دیدار استقلال و پیکان از شهر قدس به آزادی منتقل شد. مدیر روابط عمومی باشگاه استقلال: تا این لحظه هیچ‌کدام از اعضای هیات مدیره و هم‌چنین مدیرعامل باشگاه استعفا نکرده‌اند و خبر هیچ‌ استعفایی تایید نمی‌شوند.
ساعت ۲۴ساعت ۲۴21 ساعت قبل
با توجه به استعفای استراماچونی از هدایت تیم فوتبال استقلال تهران در نهایت اعضای هیئت مدیره شب گذشته نشستی را با حضور فرهاد مجیدی برگزار کردند. امیرحسین فتحی، مدیرعامل باشگاه استقلال، اسماعیل خلیل‌زاده رئیس هیئت مدیره، میرشاد ماجدی و کامران منزوی، ۲ عضو دیگر هیئت مدیره باشگاه جلسه‌ای را مجیدی برگزار کردند و این در حالی است که اگر استراماچونی به ایران باز نگردد مجیدی به عنوان سرمربی جدید آبی‌ها کار خود را در تیم آغاز می‌کند. استقلالی‌ها در حالی به استراماچونی فرصت ۴۸ ساعته داده‌اند که صحبت‌های ابتدایی را با مجیدی انجام داده‌اند.

زرینچه: از فردوسی پور گله دارم / به عشق استقلال به کارم ادامه می‌دهم (فیلم)

ایلناایلنا19 ساعت قبل
سرپرست تیم استقلال تهران که پیش از دیدار مقابل پیکان تهران با هجمه‌های زیادی رو به رو شده بود در میکسدزون ورزشگاه آزادی احساساتی شد و درباره موضوعات مختلف صحبت کرد. سرپرست تیم فوتبال استقلال ادامه داد: من از جزئیات قرارداد استراماچونی اطلاع ندارم. من در آن لحظه اعلام کردم که خسته شده‌ام و نمی‌توانم به بازی ادامه دهم. بعد از بازی از باشگاه استقلال نظری‌جویباری، منزوی، فتح‌الله و … با من تماس گرفتند و خواستند که آخر شب به باشگاه بروم. من از ناصرخان رخصت گرفتم و اولین تمرین را بعد از آن اتفاق در زمین پیکان برگزار کردیم.

فیلم / درخواست هواداران از بازیکنان استقلال: با پیکان بازی نکنید!

ایلناایلنا23 ساعت قبل

گفتگو با رئیس فدراسیون فوتبال

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا وسیما؛ مهدی تاج افزود: ما دستمزد ویلموتس را از پرداختی‌هایی که فیفا به ما داشته و در حساب فدراسیون است پرداخت کرده‌ایم و قرارداد را جوری تنظیم کرده‌ایم که قرار نیست هیچگونه غرامتی به این مربی بدهیم.

فیلم/ وضعیت قرمز در استقلال

مشرق‌نیوزمشرق‌نیوز1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر