نتایج یک بررسی جدید: در بسیاری موارد بیماری قلبی استنت گذاشتن لازم نیست
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. همشهری
  4. تکنولوژی

نتایج یک بررسی جدید: در بسیاری موارد بیماری قلبی استنت گذاشتن لازم نیست

همشهریخبرگزاری همشهری |
پژوهشگران می‌گویند بسیاری از بیماران دچار بیماری متوسط تا شدید اما پایدار قلبی را که به‌طورمعمول با اعمال تهاجمی استنت گذاری یا بای‌پس عروقی درمان می‌شوند، می‌توان به صرفاً با تجویز دارو و تغییرات سبک زندگی درمان کرد.

به گزارش همشهری آنلاین به نقل از رویترز پژوهشگران آمریکایی می‌گویند اگر یافته‌ها آن‌ها مبنای درمان این گروه بیماران قرار گیرد، می‌توان هرسال صدها میلیون دلار در هزینه‌ مراقبت‌های بهداشتی صرفه‌جویی کرد.

این بررسی که نتایج آن در اجلاس «انجمن قلب آمریکا» (AHA) در فیلادلفیا منتشر شده است، به این موضوع پرداخته است که آیا در بیماران دارای بیماری قلبی پایدار انجام اعمال جراحی مانند گذاشتن استنت سودمندی بیشتری نسبت به درمان محافظه‌کارانه‌تر مانند تجویز آسپیرین، داروهای کاهنده کلسترول و سایر اقدامات مشابه دارد یا نه.

دست‌کم دو بررسی پیشین نشان داده‌اند که انجام اعمال جراحی برای پاک کردن شریان و گذاشتن استنت یا جراحی بای‌پس عروقی به همراه تجویز دارو نسبت به تجویز صرف درمان‌های غیرتهاجمی‌ مانند درمان دارویی خطر حمله‌های قلبی یا مرگ را به‌طور قابل‌توجه کاهش نمی‌دهد.دارودرمانی به خوبی آنژیوپلاستی استچه راه‌هایی برای بازکردن گرفتگی عروق قلب وجود دارد؟

کارشناسان می‌گوید بسیاری از متخصصان قلب از تغییر رویه معمول درمانی خود اکراه دارند، چراکه بیمارانی که برای باز نگه‌داشتن شریان‌های قلبی در آن‌ها استنت کار گذاشته می‌شود، بلافاصله احساس راحتی و از بین رفتن درد قلبی را گزارش می‌کنند.

این پژوهشگران می‌گویند هرسال حدود ۵۰۰ هزار بیمار جدید دچار «بیماری پایدار شریان کورونری» تشخیص داده می‌شوند که در آن رسوبات چربی با باریک کردن شریان‌های تغذیه‌کننده قلب باعث درد دوره‌ای قفسه سینه (آنژین صدری) می‌شوند که به‌طور شاخص پس از ورزش کردن یا فشار عاطفی بروز می‌کند.

چطور با آنژیوپلاستی و گذاشتن استنت شریان‌ها تغذیه‌کننده قلب را باز می‌کنندرویه‌ای که باید تغییر کند

دستورالعمل‌های فعلی پیشنهاد می‌کنند که بیماران دچار تنگی شدید شریان‌های کورونری (شریان‌های تغذیه‌کننده عضله قلب) باید برای بازیابی جریان خون جراحی بای‌پس عروقی انجام دهند یا آنژیوپلاستی و گذاشتن استنت در این شریان‌ها انجام شود. استنت‌ها لوله‌ای فنری ظریفی هستند که پس از انجام آنژیوپلاستی پاک‌کننده شریان از رسوبات چربی، برای باز نگه‌داشتن آن درون آن کار گذاشته می‌شود.

به گفته این پژوهشگران همیشه این ترس وجود دارد اگر در این بیماران به‌سرعت کاری انجام نشود، آن‌ها دچار حمله قلبی یا مرگ زودرس شوند.

خبری: اخبار فناوری دیجیتال و تکنولوژی ایران و جهان

اما این بررسی ۷ ساله روی ۵۱۷۹ بیمار نشان داد که این شیوه معمول عمل برای درمان بیماران نفع چندانی برایشان ندارد.

به گفته این پژوهشگران که با توجه به یافته‌هایشان، در افرادی که درد قفسه سینه ندارند یا دردشان چندان زیاد نیست، نیازی به استنت‌ گذاری فوری نیست.

این پژوهشگران تخمین می‌زنند که پایان دادن به گذاشتن غیرضروری استنت‌های قلبی در آمریکا باعث صرفه‌جویی سالانه ۵۷۰ میلیون دلار در نظام مراقبت‌های بهداشتی آمریکا می‌شود. تخمین این پژوهشگران این است که در آمریکا هزینه هر عمل استنت‌ گذاری ۲۵ هزار دلار و هزینه جراحی بای‌پس ۴۵ هزار دلار باشد.اصلاح سبک زندگی و درمان دارویی کافی است

هدف اصلی این کارآزمایی کاهش کلی میزان مرگ‌ها، حمله‌های قلبی، بستری شدن به خاطر درد قفسه یا نارسایی قلبی و احیای قلبی پس از ایست قلبی بود.

بر اساس این مقیاس‌ها، افزودن استنت ‌گذاری یا جراحی بای‌پس برای بازیابی جریان خون در محل انسداد شریان، نسبت به درمان دارویی صرف تأثیر بیشتری در کاهش عوارض و مشکلات قلبی که در بالا ذکر شد، ندارد.

این کارآزمایی که انستیتوی ملی قلب، ریه و خون آمریکا پشتیبانی مالی آن را به عهده داشت، شامل بیمارانی می‌شد که گرچه دچار تنگی متوسط تا شدید شریان‌های قلب بودند، وضعیت پایداری داشتند.

نیمی از بیماران توصیه‌های مربوط به اصلاح سبک زندگی و درمان دارویی دریافت کردند و نیم دیگر بیماران علاوه بر توصیه‌های سبک زندگی و دارودرمانی تحت یکی از این اعمال تهاجمی - آنژیوپلاستی یا بای‌پس- قرار گرفتند.

کارشناسان می‌گویند گرچه شواهد به‌دست‌آمده از این بررسی قانع‌کننده است و به نظر می‌آید مداخلات جراحی را باید برای افرادی انجام داد که واقعا به درمان دارویی جواب نمی‌دهند، اما ممکن است چندین سال طول بکشد تا تغییرات پیشنهادشده در این بررسی موردپذیرش پزشکان قرار گیرد و صورت عملی به خود بگیرد.مجله قلب کد خبر ۴۶۳۷۳۳

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نقد و بررسی مرسدس بنز جی‌ال‌اس مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک1 روز قبل
«مرسدس بنز جی‌ال‌اس / Mercedes-Benz GLS» یک خودرو اس‌یو‌وی لاکچری فول‌سایز است که توانایی آفرود نیز دارد. این مدل یعنی مرسدس بنز جی‌ال-کلاس از سال ۲۰۰۶ در سه نسل تولید و عرضه شده است و نسل سوم این مدل با همین خودرو و از سال ۲۰۲۰ آغاز می‌شود. مرسدس برای این نسل از جی‌ال‌اس علاوه بر بهبود توانایی‌های عملکردی در آفرود را تقویت کرده است، بلکه تقریبا تمام تجهیزات و فناوری روز خود را هم روی آن پیاده کرده است تا صاحب خودرو بتواند در هر محیطی که بخواهید، بهترین استفاده را از آن ببرد. در این ویدیو مدل ۲۰۲۰ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.

سورن پلاس به زودی رونمایی می‌شود +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین1 روز قبل

نقد و بررسی فورد اکسپلورر مدل ۲۰۲۰

تابناکتابناک21 ساعت قبل
«فورد اکسپلورر / Ford Explorer» یک خودرو اس‌یو‌وی از کمپانی فورد است که از سال ۱۹۹۰ تاکنون در شش نسل تولید و عرضه شده است که نسل سوم آن از مدل ۲۰۲۰ آغاز شده است. بین سال‌های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۰ ابعاد میان‌سایز داشته ولی از سال ۲۰۱۰ به بعد در دسته کراس‌اوورهای اس‌یو‌وی فول‌سایز قرار گرفته است. ظاهرا فورد جای این نوع اس‌یو‌وی را در بازار خالی‌تر دیده است. این خودرو را می‌توان به دو صورت محو عقب و با هدایت چهار چرخ سفارش داد که البته توانایی آفرود آن در رده بالایی دسته‌بندی نشده است. در این ویدیو مدل ۲۰۲۰ از این خودرو مورد نقد و بررسی قرار گرفته است.
خبر فوریخبر فوری1 روز قبل
برخی مدعیان این طرح دروغین به جرم کلاهبرداری راهی زندان شده‌اند. وی افزود: از سوی دیگر ادعای آب‌سوز کردن خودروها در طول تاریخ چندین بار تکرار شده و هر بار سرنوشت مدعیان آن‌ها به جرم کلاهبرداری و تقلب به زندان هم کشیده شده است. آن‌ها معتقدند تولید انرژی از آب، ناقض قوانین اول و دوم ترمودینامیک است. اگر ادعای آب‌سوز کردن‌ها خودروها حقیقت داشت، تاکنون حتما به تولید انبوه رسیده بود …این کارشناس صنعت خودرو اظهار کرد: اما این موضوع از منظری دیگر نیز قابل بررسی است. نظریه استخراج انرژی از آب برای راندن یک خودرو نظریه‌ای مردود است؛ بنابراین مردم توجه کنند که گول نوابیغ را نخورند.
عصر ایرانعصر ایران15 ساعت قبل
فروش محدود و نقدی ام وی ام ایکس ۵۵ در نمایندگی‌های مجاز مدیران خودرو آغاز شد. به گزارش خبرنگار عصر ایران فروش ام وی ام ایکس۵۵ در شبکه نمایندگی‌های مدیران خودرو آغاز شده است. مدیران خودرو، ام وی ام ایکس۵۵ را در دو تیپ و با قیمت ۳۶۵ میلیون ۵۰۰، و ۳۶۷ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به صورت نقدی عرضه می‌کند. زمان تحویل این خودرو در طرح فروش نقدی مدیران خودرو ۴۵ روز اعلام شده است. این همچنین این خودرو دارای گیربکس اتوماتیک (۶ سرعته دوکلاچه)، مانیتور ۹ اینچی لمسی، سیستم‌های پایداری ESP، TCS، HHC، ایربگ‌های (جلو-جانبی (دوربین ۳۶۰، سیستم GPSمی باشد) _________________بیشتر بخوانید: ________________

معرفی یک هتل لوکس پلاگین هیبرید! (+تصاویر)

36+
عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

نظرها

اخبار بیشتر