۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تابناک
  4. بین‌المللی

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح کشته شدند

تابناکخبرگزاری تابناک |
۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح در صحرای سینا کشته شدند.

۵ نظامی مصری در حمله افراد مسلح در صحرای سینا کشته شدند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الجزیره، در حادثه حمله عناصر مسلح به نظامیان مصر در صحرای سینا، ۵ نفر از نیروهای نظامی این کشور کشته شدند.

این حادثه پس از آن به وقوع پیوست که افرادی مسلح به یک دستگاه خودروی زرهی ارتش مصر در شمال سینا حمله کردند.

بر اساس اعلام این خبرگزاری، تعدادی از نظامیان مصری نیز در این حادثه زخمی شده‌اند.

تا کنون هیچ فرد یا گروهی مسئولیت این حادثه را برعهده نگرفته است.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

اقتصادنیوزاقتصادنیوز1 روز قبل
وی تأکید کرد که هدف از مداخلات آمریکا در عراق، این است که بتواند جنگ داخلی در عراق به راه بیاندازد. این نماینده عراقی خاطر نشان کرد که آمریکا در حال ایجاد هرج‌ومرج در عراق است و در همین راستا، از اینکه دولت عراق، به تظاهرات مردمی، مشغول شده است، بهره‌برداری می‌کند. در همین ارتباط، «صباح العکیلی» تحلیل‌گر سیاسی عراق، از شکست آمریکا در موج‌سواری بر تظاهرات‌های جاری عراق و تلاش برای حمله به منطقه سبز بغداد خبر داد. منابع خبری هم اعلام کردند که این طرح توسط آمریکا، امارات و عربستان سعودی پایه‌ریزی شده بود. هزینه مالی این کودتا که حدود ۱۵۰ میلیون دلار بود، بر عهده عربستان سعودی قرار گرفت.

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
کره‌جنوبی در حال بررسی پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس است اما هنوز این موضوع قطعی نیست. اعتمادآنلاین| شورای امنیت ملی کره جنوبی در حال بررسی امکان پیوستن به ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس است. در همین ارتباط گفته شده که شورای امنیت کره جنوبی روز گذشته در نشستی با موضوع ائتلاف دریایی آمریکا در خلیج فارس، موضوعاتی را از جمله امکان کمک به امنیت دریایی و همچنین حضور در این ائتلاف دریایی در تنگه هرمز را مورد بحث و بررسی قرار داده است. در این گزارش گفته شده کره جنوبی برای همراهی با ائتلاف دریایی در خلیج فارس، تحت فشار آمریکا قرار دارد. «چوی هیون سو»، سخنگوی وزارت دفاع کره جنوبی در این ارتباط گفته است که آمریکا درخواستی برای مشارکت در این ائتلاف داشته است و ما در حال آماده سازی مقدمات برای مشارکت در این ائتلاف هستیم، اما هنوز تصمیمی درباره چگونگی این مشارکت گرفته نشده است.
اعتمادآنلایناعتمادآنلاین1 روز قبل
گرچه گفته می‌شود نام چند تن برای جانشینی عادل عبدالمهدی مطرح است، اما از سویی اختلاف نظر بر سر انتخاب فرد مورد نظر همچنان ادامه دارد. اعتمادآنلاین| گرچه گفته می‌شود نام چند تن برای جانشینی عادل عبدالمهدی مطرح است، اما از سویی اختلاف نظر بر سر انتخاب فرد مورد نظر همچنان ادامه دارد. به گفته منابع آگاه، در حال حاضر نام چهار پنج شخصیت در میان است که شخصیت‌های مستقلی محسوب می‌شوند، اما هنوز توافق کلی بر سر انتخاب آنها صورت نگرفته و جریان‌های سیاسی در حال چانه‌زنی هستند. این در حالی است که چند روز پیش آلاء طالبانی نماینده پارلمان عراق اعلام کرده بود برخی از کشورهای غربی می‌کوشند تا نخست‌وزیری را بر عراق تحمیل کنند. با حضور علنی محور غربی در فرایند انتخاب نخست‌وزیر، امروز توافق بر سر جانشینی عبدالمهدی بسیار سخت‌تر، پیچیده‌تر و خطرناک‌تر شده است.

نظرها

اخبار بیشتر