امسال نتایج ۲ سالانه سطح‌بندی دانشگاه‌ها را نداریم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. فارس
  4. فرهنگ
امسال نتایج ۲ سالانه سطح‌بندی دانشگاه‌ها را نداریم

امسال نتایج ۲ سالانه سطح‌بندی دانشگاه‌ها را نداریم

فارسخبرگزاری فارس |
مدیرکل دفتر برنامه‌ریزی آموزش عالی وزارت علوم گفت: طبق شیوه‌نامه قبلی، نتایج سطح‌بندی دانشگاه‌‌ها هر 2 سال یکبار اعلام می‌شد و وعده آخرین به روزرسانی آبان 98 بود که با جایگزینی نظام سطح‌بندی با نظام رتبه‌بندی برنامه دوساله هم لغو شد.

محمد رضا آهنچیان مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در گفت‌وگو با خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که با جایگزین شدن نظام رتبه‌بندی با نظام سطح‌بندی در نظام آموزش عالی، چه برنامه زمانی برای اعلام نتایج رتبه‌بندی دانشگاه‌ها دیده شده است، اظهارداشت: وقتی شیوه نامه سطح‌بندی دانشگاه‌ها در دستور کار بود، قرار بود طبق این شیوه‌نامه در دو سال نتایج سطح‌بندی را اعلام کنیم که موعد اعلام این نتایج آبان ۹۸ پیش‌بینی می‌شد.

آهنچیان ادامه داد: اما از ۳ ماه پیش شیوه‌نامه سطح‌بندی دانشگاه‌ها با دستور وزیر علوم از دستور کار خارج شده است و اکنون که دیگر شیوه نامه سطح‌بندی وجود ندارد و در نتیجه برنامه دوساله هم قاعدتا ملغی شده است و دیگر نمی‌توان درباره آن صحبت کرد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی امروز در ایران و جهان

* تشکیل تیم بررسی نظام رتبه‌بندی

مدیرکل دفتر برنامه ریزی آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تصریح کرد: معاون آموزشی وزارت علوم مسئول پیگیری نظام رتبه‌بندی است که تیمی در این باره تشکیل شده و این تیم خود کار را آغاز کرده‌اند.

انتهای پیام/

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما14 ساعت قبل

تندیس ملی فداکاری

صدا و سیماصدا و سیما19 ساعت قبل

پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، در این برنامه سید محمد جواد شوشتری رییس سازمان قرآنی دانشگاهیان کشور به موضوع «پژوهش‌های قرآنی و وضع تولیدات علمی در حوزه قرآنی» می پردازد.

از اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانان

صدا و سیماصدا و سیما20 ساعت قبل
بسته فرهنگیاز اکران فیلم ۲۳ نفر تا نمایشگاه کاریکاتور جوانانآغاز اکران فیلم ۲۳ نفر؛ ثبت صد هزار اثر تاریخی؛ جشنواره سینما حقیقت و سایر اخبار مهم فرهنگی این هفته در بسته فرهنگی خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما.
صدا و سیماصدا و سیما18 ساعت قبل
موضوع مشاهده قرص و کپسول در تعدادی از بسته‌های فرآورده‌های غذایی از جمله ویفر، کیک و … در برخی مناطق جنوبی کشور به هیچ‌وجه به سطح تولید و پخش کلان مرتبط نبوده است. کیانوش جهانپور در مصاحبه با خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما افزود: کلیه فروشگاه‌ها موظف هستند فرآورده‌های غذایی را فقط از شرکت‌های پخش رسمی و مجاز تحویل بگیرند. وی گفت: موارد احتمالی به صورت مشکوکی در سطح عرضه مشاهده یا گزارش شده است، به نظر می‌رسد موضوعی فراتر از حوزه سلامت بوده و حتی می‌تواند ابعاد انتظامی، سیاسی و امنیتی داشته باشد. سخنگوی وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی افزود: به احتمال قوی افرادی با انگیزه‌های خاص در سطح عرضه مداخلاتی داشته‌اند، به همه فروشگاه‌های مواد غذایی لزوم تأمین اجناس از شرکت‌های توزیع و پخش مجاز، رسمی و شناسنامه دار مواد غذایی توصیه می‌شود. وی گفت: در صورت رعایت نکردن، با فروشگاه‌های عرضه کننده‌ای که اقلام خود را از توزیع کننده‌های غیر رسمی و غیرمجاز تهیه کنند برخورد قانونی خواهد شد.

نظرها

اخبار بیشتر