تاجرنیا: با رعایت عدالت و برخورد با فساد، مردم در کنار حاکمیت می‌مانند
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. سیاسی
تاجرنیا: با رعایت عدالت و برخورد با فساد، مردم در کنار حاکمیت می‌مانند

تاجرنیا: با رعایت عدالت و برخورد با فساد، مردم در کنار حاکمیت می‌مانند

ایسناخبرگزاری ایسنا |
یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب گفت: انتظار مردم از سه قوه این است که نسبت به دغدغه‌هایشان به صورت مسالمت‌آمیز و با احساس درک متقابل برخورد کنند.

علی تاجرنیا در گفت‌وگو با ایسنا، در ارتباط با ضرورت باز بودن باب نقد نسبت به نحوه اجرای طرح افزایش قیمت بنزین اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی نظامی مبتنی بر خواست و رای مردم است، هر تصمیمی که گرفته می‌شود باید ملاحضات مربوط به رای و نظر مردم در آن دیده شود.

وی خاطرنشان کرد: مردم کشورمان طی چهل سال گذشته نشان دادند هر جا نیاز به حضورشان بوده که باعث تقویت نظام می‌شده، حاضر بودند. انتظار این مردم از سه قوه این است که نسبت به دغدغه‌هایشان به صورت مسالمت‌آمیز و با احساس درک متقابل برخورد کنند.

تاجرنیا گفت: دولت روشنگیری‌های لازم و پیش‌بینی‌های کافی را از قبل نداشته است. باید گفت یک تصمیم کارشناسی گرفته نشده که در آن افکار عمومی در نظر گرفته شوند. اگر این اتفاق بیافتد جدای از ایجاد اعتماد دوسویه بین مردم و حاکمیت، از بروز مشکلات هم جلوگیری می‌شود.

وی تصریح کرد: ما در شرایط حساسی در منطقه هستیم. جمهوری اسلامی ایران مخالفانی دارد که از کوچک‌ترین مسائلی برای انشقاق ایران استفاده می‌کنند. به نظر من می‌شد با توضیح مناسب و اطلاع‌رسانی درازمدت در جهت توجیه نهادهای صنفی، این مسئله را مدیریت کرد.

این نماینده اسبق مجلس شورای اسلامی گفت: ما باید اعتراض را به شکل مسالمت‌آمیزش به رسمیت بشناسیم. در زمانی که این اعتراض‌ها مجوز داشته باشند و تحت مدیریت سندیکاها قرار بگیرند امکان سوء استفاده از آن‌ها نیست. اما چون طی سالیان گذشته بی تحملی نسبت به اعتراضات شناسنامه‌دار صورت گرفته با کوچک‌ترین حرکتی افکار عمومی به سمت حرکت‌های کور راهنمایی می‌شود که برای خود مردم و منافع اجتماعی آسیب هایی به همراه دارد.

در خبری بخوانید: برترین اخبار سیاسی ایرانی و خارجی

وی تاکید کرد: فکر می‌کنم حاکمیت بیشتر باید با مردم صحبت کند تا اعتماد متقابل ایجاد شود. با اطلاع رسانی مناسب و شفاف سازی می‌شد این مسئله را به نحو درستی مدیریت کرد. اگر در کشور به دلایل مختلف فشارهای مالی وجود دارد دستگاهای حاکمیتی باید از خودشان شروع کنند. نمی‌توانیم از مردم بخواهیم که مشکلات را تحمل کنند، در حالی که عده‌ای مشغول فساد هستند. آنچه که امروز مردم را به خشم آورده بیش از مشکلات اقتصادی احساس تبعیض و نابرابری است.

تاجرنیا در پایان گفت: مردم باید احساس کنند سیستم قضایی با عدالت برخورد می‌کند و دولت نیز از فسادهای سیستماتیک جلوگیری می‌کند. اگر این موضوعات رعایت شود همان‌طور که مردم در لحظات سختی مثل تحریم و جنگ کنار حاکمیت ماندند این بار هم می‌مانند.

خواندن خبر در سایت منبع

نظرها

اخبار بیشتر

تازه‌ترین خبرها

همه

اخبار روز بازار مسکن - یکشنبه ۲۴ آذرماه

خبری9 ساعت قبل

اخبار روز بازار خودرو - یکشنبه ۲۴ آذرماه

خبری9 ساعت قبل

اخبار قیمت‌های روز بازار - یکشنبه ۲۴ آذرماه

خبری10 ساعت قبل

بهترین خودروهای هیبریدی ۲۰۲۰؛ مروری بر کم مصرف‌ترین اتومبیل‌های سال

تکراتوچند ثانیه قبل

آمار عجیب تعداد خطاهای شاگردان گواردیولا در نیمه اول بازی منچسترسیتی - آرسنال؛ بازیکنان منچسترسیتی ده برابر آرسنال خطا کردند

طرفداری20 دقیقه قبل

خط یک بی‌آرتی روزانه ۱۰۰ هزار مسافر را جابه‌جا می‌کند

ایسنا21 دقیقه قبل

کلوپ: افزایش تعداد بازی‌های لیگ قهرمانان اروپا، ایده‌ای کاملا مزخرف است!

طرفداری24 دقیقه قبل

رایزنی وزیران خارجه ایران و نیکاراگوئه در مورد آخرین تحولات آمریکای لاتین

ایسنا26 دقیقه قبل

وزیر اول اسکاتلند: نمی‌توانیم در بریتانیا محبوس باشیم

خبرآنلاین28 دقیقه قبل

آزادسازی ۳۰۰ کیلومتر از حریم و بستر رودخانه‌ در استان اصفهان

ایمنا30 دقیقه قبل