گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. الف
  4. بین‌المللی
گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

گالوپ: ترامپ بی شخصیت‌ترین نامزد انتخابات آمریکا

الفخبرگزاری الف |
موسسه نظرسنجی گالوپ اعلام کرد در میان چهار نامزد برجسته انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۲۰ دونالد ترامپ بی شخصیت ترین فرد شناخته شده است.

به گزارش الف گالوپ در تازه‌ترین نظرسنجی درباره قابلیت‌های رهبری و شخصیتی نامزدهای انتخابات اعلام کرد «جو بایدن» با ۴۹ درصد با شخصیت‌ترین نامزد بوده، پس از وی «برنی سندرز» با ۴۴ درصد، «الیزابت وان» با ۳۹ درصد و دونالد ترامپ با ۳۸ درصد در رتبه‌های بعدی قرار دارند.

بایدن، سندرز و وان هر سه نامزدهای حزب دمکرات در انتخابات هستند.

گالوپ می‌افزاید نظرسنجی این موسسه در نوامبر ۲۰۰۷ با همین محوریت نشان داده بود اکثر آمریکایی‌ها معتقد بودند در میان شش نامزد انتخابات چهار نفر واجد این شرایط هستند و این که یافته‌های جدید نشان می‌دهد نظر آمریکایی‌ها دراین خصوص کاملا تغییر کرده است.

از زمان به قدرت رسیدن ترامپ این چهارمین باری است که گالوپ این نظرسنجی را با محورهای یاد شده انجام داده است. دو مورد از تازه‌ترین نظرسنجی‌ها نشان می‌داد ابتدا یک سوم آمریکایی‌ها و پس از آن ۴۰ درصد آنها رئیس جمهور آمریکا را باشخصیت می‌دانند.

یک سوال دیگر که در این نظرسنجی مطرح شد، این بود که آیا آمریکایی‌ها با مسایل مهم مطرح شده از جانب نامزدها موافق هستند یا نه که نتایج آن نشان می‌دهد ۴۶ درصد با مسایل مطرح شده از جانب بایدن، ۴۴ درصد سندرز، ۴۱ درصد ترامپ و ۳۷ درصد از جانب وارن موافق هستند.

آمار ترامپ نسبت به ماه آوریل شش درصد کاهش یافته است.

گالوپ درباره وحدت نظر دو حزب اصلی آمریکایی درخصوص نامزدهای انتخاباتی‌شان می‌افزاید ۸۳ درصد از جمهوری خواهان شخصیت و قابلیت‌های ترامپ را می‌پسندند، در حالی که بایدن ۷۴ درصد، وارن ۷۰ درصد و سندرز ۶۵ درصد از وحدت نظر دمکرات‌ها را برآورده کرده‌اند که این امر حاکی از اتفاق نظر جمهوری خواهان درقبال ترامپ است. حدود نیمی از افراد مستقل می‌گویند بایدن و سندرز شخصیت و قابلیت رهبری به عنوان رئیس جمهور را دارند اما ۳۷ درصد از آنها وارن، و ۳۰ درصد نیز ترامپ را تایید می‌کنند.

از زمانی که گالوپ میزان محبوبیت ترامپ را اعلام کرده، این رقم هرگز بالای ۵۰ درصد در میان تمام آمریکایی‌ها نبوده است. اما این محبوبیت در میان جمهوری خواهان ۹۱ درصد است در حالی که ۷۶ درصد دمکرات‌ها سندرز، ۷۰ درصد بایدن و ۶۳ درصد وارن را تایید می‌کنند. در میان افراد مستقل نیز ۴۸ درصد سندرز، ۴۳ درصد بایدن، ۳۵ درصد وارن و ۳۱ درصد ترامپ را تایید می‌کنند.

به گزارش گالوپ، گرچه آمریکایی‌ها برای بایدن و سندرز شخصیت و قابلیت مثبت‌تری در عرصه ریاست جمهوری قائلند، این مساله لزوما به این معنا نیست که ترامپ آراء کمتر انتخاباتی دارد. چند روز پیش از انتخابات ۲۰۱۶ هیلاری کلینتون در قالب همین ساز و کار، برتری ۱۹ درصدی داشت اما در انتخابات شکست خورد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(تصویر و ویدئو) اعدامی که عراق را تکان داد

فراروفرارو2 روز قبل
هشدار: این ویدئو حاوی تصاویر خشن استجزییات ماجراسخنگوی نیروهای مسلح عراق جزئیات جدیدی درباره حادثه امروز میدان الوثبه بغداد منتشر و اعلام کرد که نیروهای امنیتی تاکنون در این قضیه دخالتی نکرده‌اند. واکنش نخست وزیر عراقعادل عبدالمهدی، نخست وزیر مستعفی عراق با صدور بیانیه‌ای نسبت به حادثه قتل و به دار آویخته شدن نوجوانی در میدان الوثبه بغداد واکنش نشان داد. به نقل از خبرگزاری بغداد الیوم، تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه تاکید کردند که آن حوادث در راستای تحریف وجهه تظاهرات بوده است. تظاهرات کنندگان میدان التحریر در این بیانیه عنوان کرده‌اند: ما تظاهرات کنندگان مسالمت آمیز برای اصلاح اوضاع دست به تظاهرات زده‌ایم. آنچه در میدان الوثبه رخ داد از نظر تظاهرات کنندگان، بشریت و همه ادیان محکوم است.
الفالف2 روز قبل
گزینه خلع سلاح هسته‌ای کره شمالی از میز مذاکره حذف شده است". پیونگ یانگ فقط و فقط از خلع سلاح هسته‌ای خود دورتر شده است. با این همه، اظهارات اخیر سفیر کره شمالی در سازمان ملل متحد، می‌تواند حتی همین دستاورد حداقلی را هم به خطر بیندازد. اضافه بر این، در شرایط فعلی، بازگشت آمریکا به اعمال فشار حداکثری به کره شمالی تا حد زیادی غیرممکن است. همه ما به شنیدن این گزاره که در بخش نتیجه گیری تمامی گزارش‌های کارگروه کارشناسان سازمان ملل متحد در موضوع کره شمالی می‌آید عادت کرده‌ایم: اقدامات کره شمالی در نقض تحریم‌های بین المللی، شاهدی بر ناکارآمدی تحریم‌های سازمان ملل متحد است.
فارسفارس2 روز قبل
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سخنگوی رسمی فرمانده کل نیروهای مسلح عراق روز پنجشنبه گفت که به دنبال قتل فجیع نوجوان عراقی در میدان الوثبه در مرکز بغداد وقت آن رسیده که دولت حاکمیت خود را در میدان‌های اعتراضات اعمال کند. خلف در اظهاراتی خبری با بیان اینکه نوجوان مقتول بر خلاف شایعات حتی یک گلوله هم به سمت معترضان شلیک نکرده بود، گفت: «با قاتلان وی به شدت برخورد خواهد شد.» وی افزود: «قاتلان این نو جوان نزدیک منزل او شلوغ کرده بودند که او از آنها می‌خواهد از خانه او دور شوند، چون خانواده در خانه زندگی می‌کند که در جواب او، قاتلانش به سوی منزلش چند کوکتل مولوتوف پرتاب کردند و سپس به داخل خانه یورش بردند و اینقدر او را مورد ضرب وشتم قرار می‌دهند که بدنش سیاه می‌شود سپس او را به حد مرگ خفه می‌کنند و در میدان الوثبه آویزان می‌کنند.» خلف ادامه داد: «جنایت وحشتناکی که در حق این نوجوان صورت گرفت بی مجازات نخواهد ماند و وقت آن رسیده که دولت حاکمیت و تسلط خود را بر میدان‌های اعتراضات اعمال کند.» وزارت کشور عراق هم اعلام کرد که اطلاعاتی کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه دریافت کرده است و در روزهای آنی نیروهای امنیتی نقش بزرگ‌تری در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهند داشت. سرتیپ «خالد محنا» سخنگوی وزارت کشور عراق در گفت‌وگو با شبکه العراقیه گفت: «وزارت کشور اطلاعات کاملی را درباره عوامل حادثه الوثبه جمع آوری کرده و به دستگاه قضایی تحویل داده است.» المحنا حادثه الوثبه را وحشتناک خواند و گفت: «یک اجماع نظر ملی وجود دارد که خواهان مداخله نیروهای امنیتی برای اعمال امنیت است و در روزهای آتی شاهد نقش بزرگ‌تر نیروهای امنیتی در پیرامون میدان‌های تظاهرات و داخل آن خواهیم بود.» المحنا ادامه داد: در مقطع اخیر انتقادهای رسانه‌ای علیه نیروهای امنیتی به راه افتاده بود که این امر منجر به دور شدن آنها از صحنه‌های اعتراضات برای درگیر نشدن با معترضان شد، اما حالا فرماندهان ارشد دستور گرفته‌اند که نیروهای امنیتی در نزدیکی معترضان برای مقابله با هر گونه تخلفی مسلح باشند. روز پنجشنبه در شبکه‌های اجتماعی عراق ویدیوئی منتشر شد که در آن تظاهرات‌کنندگان میدان الوثبه نزدیک میدان الخلانی، محل اصلی تجمع معترضان عراقی، یک نوجوان را به شکل فجیعی به قتل می‌رسانند. نوجوان مقتول با هویت «هیثم علی اسماعیل» ۱۷ سال سن داشته و پس از قتل توسط معترضان جسدش از تیر چراغ برق آویزان می‌شود. انتهای پیام/.

نظرها

اخبار بیشتر