در حوزه جوانان در شهر تهران دست تنها هستیم/ اداره روزمره فرهنگسراها تنها فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است/ بابت هیچ یک از پیشنهاداتم به شهرداری پاسخی دریافت نکردم
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. برنا
  4. فرهنگ
در حوزه جوانان در شهر تهران دست تنها هستیم/ اداره روزمره فرهنگسراها تنها فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است/ بابت هیچ یک از پیشنهاداتم به شهرداری پاسخی دریافت نکردم

در حوزه جوانان در شهر تهران دست تنها هستیم/ اداره روزمره فرهنگسراها تنها فعالیت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران است/ بابت هیچ یک از پیشنهاداتم به شهرداری پاسخی دریافت نکردم

برناخبرگزاری برنا |
تندگویان مطرح کرد:

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ محمدمهدی تندگویان، معاون وزیر ورزش و جوانان، با بیان اینکه می‌توان از ظرفیت جوانان شهر تهران در حوزه‌های مختلفی استفاده کرد، گفت: در حوزه‌های مختلفی از جمله حوزه‌های فرهنگی باید از جوانان استفاده کرد این در حالی است که بعید می‌دانم شهرداری و شورای فعلی تصمیمی در این رابطه داشته باشند. تاکنون در حوزه فرهنگی اجتماعی برنامه بلندمدتی برای آینده و طرحی برای رشد و توسعه فرهنگ و اجتماعی این شهر ندیده‌ام.

او اضافه کرد: اصلا برنامه ریزی بلندمدت در سازمان فرهنگی و هنری شهرداری مشاهده نکرده‌ام و به نظر می‌رسد برنامه‌ای وجود نداشته باشد. سازمان فرهنگی و هنری تنها کاری که می‌کند اداره روزمره فرهنگسراهاست. بدین ترتیب که معاونت فرهنگی و اجتماعی یک جدول مناسبتی و یک جدول اجرایی مشخص سالیانه کاری دارد که فقط همان را انجام می‌دهد. بخشی از فعالیت‌هایشان تبلیغات بوده و بخشی مناسبت‌های مختلف شهری است.

تندگویان ادامه داد: از زمانی که آقای یگانه به عنوان معاون فرهنگی شهرداری کار خود را آغاز کرده، حداقل دو جلسه شخصا با ایشان داشتم و پیشنهادات خود را به معاون فرهنگی و اجتماعی شهر تهران در حوزه جوانان ارائه دادم اما تاکنون بابت هیچ‌کدام پاسخی دریافت نکرده‌ام.

او در رابطه با جزئیات جلسه‌ای که با معاون فرهنگی شهرداری تهران داشته، گفت: طی این جلسات بحث‌های کلان شهری انجام شده است.

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه چند طرح مشخص اجرایی در حوزه جوانان به شهرداری تهران ارائه داده، افزود: در حوزه کاهش امر ازدواج در تهران خیلی کارها می‌توانستیم انجام دهیم و اگر شهرداری پای کار بود و کمک می‌کرد مطمئنم اتفاق خوبی رخ می‌داد.

معاون وزیر ورزش و جوانان گفت: خیلی از اماکن خدماتی و رفاهی شهر تهران می‌تواند برای زوجینی که در تهران قصد ازدواج دارند، تسهیلات ارائه کند بدین ترتیب به راحتی و به صورت رایگان می‌تواند امکاناتی در اختیار کسانی که به هر حال بضاعت ندارند، قرار بگیرد.

تندگویان با بیان اینکه در حال حاضر 80 دفتر مشاوره ازدواج جوانان در تهران از سوی این معاونت ایجاد شده است، گفت: اگر شهرداری و نهادهای دیگر فرهنگی شهر کمک کنند قول می‌دهم به کاهش آمارهای طلاق منجر شود و بدین ترتیب سبب هم افزایی خواهد شد.

او ادامه داد: به عنوان مثال در سال حدود ۲۰۰۰ هزار جوان را آموزش می‌دهیم اما با امکانات مشترک می‌توانیم پنج هزار جوان را آموزش و مشاوره دهیم. چنانچه در حال حاضر مجمع خیرین ازدواج را تشکیل دهیم که بحث تأمین جهیزیه و اشتغال و گاهی اوقات مسکن را به عهده دارند و اگر نهادی مثل شهرداری پای کار بیایند خیلی کارهای دیگر هم برای جوانان می‌توانیم انجام بدهیم ولی متأسفانه در تهران تقریبا دست تنها هستیم و هیچ‌کدام از نهادهای شهری تاکنون به ما کمک نکرده‌اند.

در خبری بخوانید: بهترین اخبار فرهنگی ادبی ایران و جهان

عضو سابق شورای اسلامی شهر تهران اضافه کرد: شهرداری مراکزی مثل بهاران و جمع‌آوری معتادین را ایجاد کرده که واقعا جزو وظایفش نبوده ولی به هر حال انجام داده است که این نشان می‌دهد می‌تواند در خیلی از حوزه‌های فرهنگی دیگر به صورت ریشه‌ای ورود پیدا کند.

تندگویان تاکید کرد: در برنامه‌های عملیاتی و بودجه‌ها و اعتبارات فرهنگی و اجتماعی چیزی جز برنامه‌های روتین و روزمره و در حقیقت مناسبتی شهر تهران ندیدم. بخشی از کارهایی که تحت عنوان خانه موزه‌ها یا مدل‌های به این شکل در شهر تهران انجام می‌شود که شهرداری برای آن اعتبارات می‌دهد و هزینه می‌کند درست است که به حفظ آثار و بافت تاریخی و فرهنگی شهر منجر می‌شود ولی امیدواریم با یک برنامه عملیاتی این اتفاق رخ بدهد.

معاون وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه وقتی ما یک خانه‌ای را به نام خانه شهید بهشتی در شهر تهران افتتاح می‌کنیم  باید برای آن خانه برنامه‌ریزی عملیاتی بلندمدت جهت استفاده و فرهنگ‌سازی مناسب داشته باشیم، تصریح کرد: برای فضاهایی مانند باغ موزه قصر و … باید برنامه‌ای با پیوست فرهنگی و اجتماعی بلندمدت مناسب ارائه دهیم.

بیشتر بخوانید:

وضعیت نامشخص شهریاران جوان در شهرداری تهران/ فرهنگسراها تاکنون عملکرد خوبی نداشته‌اند/ برنامه ریزی جامع عملیاتی در شهر برای همه مقاطع سنی وجود ندارد/ فاقد سیاست‌گذاری بلندمدت فرهنگی و اجتماعی در تهران هستیم مردم انتظار جوان گرایی از مدیریت شهری فعلی داشتند/ لزوم ارائه گزارش جوان گرایی اجرایی از سوی شورای شهر تهران/ حوزه های شهرسازی و توسعه ای نیاز به مدیریت جوانان دارد

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

بازگشت دکتر سلیمانی به وطن

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

رحیم پور ازغدی: صوت جلسات را منتشر کنید ببینید چه کسی توهین کرد + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، مراسم بزرگداشت روز دانشجو، شنبه (۱۶ آذر ۱۳۹۸) با سخنرانی حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشکده مکانیک دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی تهران برگزار شد. رحیم پور ازغدی در بخشی از این مراسم گفت: برخی نقل‌ها درباره جلسه شورای انقلاب فرهنگی از من در فضای مجازی شد که نادرست است. صوت و متن جلسات را به طور کامل منتشر کنید و ببینید چه کسی توهین کرد. بیشتر بخوانید: صحبت‌های رئیس جهاد دانشگاهی درباره دعوای روحانی و رحیم‌پور ازغدی در جلسه شورای عالی انقلاب فرهنگی + فیلمانتهای پیام/

تاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
وزیر نفت: صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت، گاز و پتروشیمی با هدف حمایت از کسب و کار‌های نوپا و طرح‌های این حوزه با اعتبار اولیه ۱۰۰ میلیارد تومان تأسیس خواهد شد. به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، آقای بیژن نامدار زنگنه وزیر نفت در حاشیه رویداد توسعه فناوری کالا‌های پر مصرف حوزه گاز در صندوق نوآوری و شکوفایی در جمع خبرنگاران با اعلام این خبر افزود: حمایت از کسب و کار‌های نوپا و محصولات بومیتاسیس صندوق پژوهش فناوری حوزه نفت با اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانوی ادامه داد: با اجرای طرح خرید تضمینی تمام محصولات ساخته شده در داخل توسط شرکت‌های دانش بنیان در صورت داشتن استاندارد‌های داخلی به قیمت توافق شده خریداری خواهند شد. آقای علی وحدت رییس صندوق نوآوری و شکوفایی نیز گفت: صندوق پژوهش فناوری وزارت نفت درخواستش در حال بررسی و به زودی مجوز خواهد گرفت.

تولید نیاز صنعت در دانشکده نفت

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل

ماجرای قبوض مدارس

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
گزارش تصویریماجرای قبوض مدارسپیرو مصوبه مجلس قرار بود که هزینه آب و برق و گاز مدارس در صورت رعایت کردن الگوی مصرف رایگان باشد، اما برخی مدارس که الگوی مصرف را هم رعایت کرده‌اند همچنان قبض و اخطار قطع انشعاب دریافت می‌کنند.

تبهکار ترسناک آمریکا را بشناسید / چارلز منسن کیست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران8 ساعت قبل
«چارلز منسن» رهبر یک گروه بی‌رحم بود که نیم قرن پیش شوک بزرگی به مردم آمریکا وارد کرد. او نام این فرد را هم برد؛ «چارلز منسن». دستگیری «چارلز منسن» و برخی اعضای گروه او، آمریکا را بهت‌زده کرد. در فیلم تارانتینو حرکت دسته سه نفری قاتلان به خانه هالیوودی‌ها بازسازی شده. «چارلز منسن» تا زمان مرگش در سال ۲۰۱۷ در زندان ماند و با وجود درخواست‌های مکرری که برای عفو داده بود، نتوانست حبس ابد خود را بشکند.

نظرها

اخبار بیشتر