پیش‌بینی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تربیت کادر متخصص قرآنی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
پیش‌بینی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تربیت کادر متخصص قرآنی

پیش‌بینی ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار جهت تربیت کادر متخصص قرآنی

مهرخبرگزاری مهر |
بیرجند- مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان جنوبی گفت: ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار در سال جاری برای برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی و دوره‌های تربیت کادر متخصص در نظر گرفته شده است.

حجت‌الاسلام احمدرضایی در گفت‌وگو با خبرنگارمهر اظهارکرد: در حوزه قرآنی تبلیغات‌اسلامی خراسان‌جنوبی موضوع تربیت کادر متخصص را از دو سال قبل به صورت جدی در پیش گرفته و امسال نیز آن را ادامه می‌دهد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی بیان‌کرد: کمبود کادر متخصص در حوزه قرآنی در خراسان‌جنوبی یک امر قابل توجه است که به معنای نداشتن زیر ساخت کافی در بحث فعالیت‌های قرآنی است.

رضایی ادامه‌داد: به صورت طبیعی وقتی در یک موضوع زیرساخت مشکل داشته باشد سایر فعالیت‌های مرتبط با آن به ویژه در برگزاری مسابقات و جشنواره‌ها و برگزاری کلاس‌های تخصصی با مسائلی رو به رو خواهیم شد.

وی افزود: در راستای تربیت کادر متخصص یکی از برنامه‌های ما ارتقاء سطح مهارت‌ها و دانش فعالان قرآنی خراسان‌جنوبی در زمینه‌هایی چون قرائت با دعوت از اساتید برتر در این حوزه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی‌گفت: تربیت داور در برخی از رشته‌های قرآنی، تربیت مدرس سبک زندگی و مربی دوره‌های انس کودک با قرآن از ثمرات فعالیت‌های قرآنی تبلیغات اسلامی در حوزه تربیت کادر متخصص در یکی دو سال گذشته بوده است.

رضایی اظهار کرد: در حال حاضر به سمت برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص در شهرستان‌های خراسان‌جنوبی هستیم که نمونه آن برگزاری دوره تربیت مربی آشنایی انس کودک با قرآن در شهرستان بشرویه است.

وی بیان کرد: همچنین تا پایان سال ۹۸ حدأقل دو دوره قرائت سطح ۶، دوره تربیت مربی آشنایی انس کودک با قرآن، تربیت معلم حفظ و تربیت معلم تجوید را برگزار می‌کنیم که تا سال ۱۴۰۰ بتوانیم در زمینه کادر متخصص خودکفا شویم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی درباره میزان اعتبار در نظر گرفته شده برای برگزاری دوره‌های تربیت کادر متخصص، اظهارکرد: برای برگزاری دوره‌های آموزش تخصصی و همچنین دوره‌های تربیت کادر متخصص ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار حمایتی در نظر گرفته شده است.

رضایی یادآور شد: البته بیش از این مبالغ توسط خود مؤسسات قرآنی برای برگزاری دوره‌های تخصصی هزینه می‌شود.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

برف و باران در راه است

صدا و سیماصدا و سیما22 ساعت قبل
خانم معصومه احمدی در مصاحبه اختصاصی با خبرگزاری صدا و سیما؛ گفت: این سامانه بارشی برای پنج شنبه و جمعه در بیشتر مناطق به شکل برف و باران و برای مناطق جنوبی کشور به شکل رعد و برق پیش بینی می‌شود. وی با اشاره به آغاز بارش‌ها از نیمه غربی کشور، افزود: این سامانه به تدریج به بخش‌هایی از مرکز، جنوب و شمال کشور خواهد رسید. احمدی افزود: این سامانه به سمت شرق کشور حرکت می‌کند و برای ابتدای هفته آینده بخش‌هایی از شرق و شمال شرق، شاهد بارندگی خواهند بود. همچنین افزایش تدریجی دما در حد یک تا دو درجه در سایر مناطق دور از انتظار نیست. کارشناس هواشناسی ادامه داد: امروز سامانه بارشی در بخش‌هایی از غرب و جنوب غرب دامنه زاگرس فعال است.

جهنم‌دره تهران کجاست؟ (فیلم)

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل
کیفیت پایینکیفیت خوبعصرایران- زینب کریمی- یکی از مخوف‌ترین و خطرناکترین پاتوق‌های اعتیاد است، درست بین محله پونک و سعادت‌آباد؛ کنار رودخانه پونک، میان دره‌ای که در دامنه جنوبی ارتفاعات البرز قرار گرفته؛ دره فرحزاد. جایی که سال‌هاست محلی امن برای زندگی معتادان و موادفروشان است. چهل پله، ممددراز، کرم، خزایی و پل آهنی از جمله پاتوق‌های دره فرحزاد است. می‌گویند همه زن‌های این پاتوق برای تامین پول مواد خود مجبور به تن‌فروشی‌اند. بیشتر بدانیداز زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) پشت دیوارهای کوه سنگی چه خبر است؟ از رفت و آمد‌های مشکوک تا ساکنان بزرگترین گرمخانه تهران (+فیلم) از زنان رانده شده تا دختران فراری بی‌نام و نشان/ خانه زنان بی‌خانمان تهران کجاست؟ (+فیلم) چرخه معیوب درمان اعتیاد در ایران؛ ۲۰ بار ترک فقط برای یک نفر (فیلم) تصاویر مخفی بزرگترین مرکز فروش مواد مخدر در جنوب شرق تهران/ در حاشیه بزرگراه امام رضا چه می‌گذرد؟ (+فیلم)

بلاتکلیفی تکنسین‌های سلامت دهان ودندان دانشگاه علوم پزشکی سبزوار

مهرمهر21 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار مهر، شب گذشته بعد از افتتاح پروژه‌ها دانشگاه علوم پزشکی سبزوار توسط سعید نمکی، وزیر بهداشت، چند نفر از تکنسین‌های سلامت دهان و دندان به نحوه اجرا نشدن تعهدات خدمت سه برابر تحصیل خود اعتراض کردند. با توجه به دستور وزیر بهداشت قرار بر آن بود تا تکنسین‌های سلامت دهان و دندان جذب دانشگاه علوم پزشکی شوند ولی امروز با توجه به جذب نیروهای شرکتی، تکنسین‌ها بلاتکلیف مانده‌اند. گفتنی است، مطابق مصوبه جلسه شورای عالی برنامه ریزی علوم پزشکی مقرر شده تا محل به کارگیری تکنسین‌های سلامت دهان در حوزه معاونت بهداشت در مراکز خدمات جامع سلامت به روستاییان به عنوان مراقب سلامت دهان (دستیار دندان‌پزشک) و در مناطق محروم و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر باشد. همچنین تعیین محل خدمت نیز بر عهده معاونت بهداشت دانشگاه علوم پزشکی خواهد بود.

فیلم| مجادله یک دانشجو با رئیسی درباره رهبر انقلاب

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل

همسر شهید پس از ۳۸ سال قبر شوهرش را پیدا کرد+فیلم

آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز1 روز قبل
همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. همسر شهید محمد صفری پس از ۳۸ سال تازه فهمیده که شوهرش در بهشت زهرای تهران به خاک سپرده شده است و او سال‌ها فکر می‌کرده همسرش مفقودالاثر است. او امروز از رشت به تهران آمد و برای اولین بار بر سر مزار همسرش حاضر شد.

له شدن یک مرد در زیر کالسکه اسب‌های رم کرده + فیلم

باشگاه خبرنگارانباشگاه خبرنگاران1 روز قبل
به گزارش گروه فیلم و صوت باشگاه خبرنگاران جوان، رم کردن اسب‌ها در ایالت مهاراشترا هند باعث وقوع اتفاق دردناکی شد. یک مرد که سوار بر موتورسیکلت بود قصد داشت تا اسب‌ها را نگه دارد، اما از روی موتور به زمین افتاد و کالسکه از روی او رد شد. بیشتر بخوانید: حمله وحشتناک ببر به اسب در سیرک + فیلمانتهای پیام/

نظرها

اخبار بیشتر