طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ ایرادات متعددی دارد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. تسنیم
  4. اجتماعی
طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ ایرادات متعددی دارد

طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ ایرادات متعددی دارد

تسنیمخبرگزاری تسنیم |
رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران برخی از ایرادات طرح تفصیلی جدید منطقه ۲۲ را که بدون تأیید شورای شهر به شورای عالی شهرسازی ارسال و تصویب شده است، تشریح کرد.

- اخبار اجتماعی -

محمدسالاری در گفت‌وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم درباره طرح تفصیلی منطقه ۲۲ شهر تهران اظهار کرد: برخلاف رویه قانونی که باید طرح تفصیلی ابتدا در شورای شهر مطرح و بعد از تأیید این نهاد، در شورای عالی شهرسازی مصوب می‌شد، طرح تفصیلی منطقه ۲۲ بدون طی این فرآیند به شورای عالی شهرسازی ارسال شد.

وی افزود: بنده به عنوان رئیس کمیسیون شهرسازی شورا به این مسئله اعتراض کردم؛ رئیس شورای شهر نیز نامه‌نگاری و اعلام کرد براساس بند ۳۴ قانون اختیارات شوراها و شهرداری، تصویب طرح‌های تفصیلی ابتدا باید به تأیید شورای شهر برسد؛ بر این اساس در جلسه شورای عالی شهرسازی دعوت شدیم و شورای عالی نیز کلیات این طرح را تصویب اما آن را مشروط به تأیید شورای شهر تهران کرد.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران ادامه داد: از شهرداری خواسته‌ایم طرح تفصیلی را به‌صورت لایحه به شورا ارسال کند اما در حال حاضر براساس نامه‌ای که شهردار ارسال کرده، بررسی‌هایمان آغاز شده و چندین جلسه در این خصوص در کمیسیون معماری و شهرسازی با مشاور طرح تفصیلی جدید، مشاور حوزه حمل و نقل همگانی، شهرداری منطقه و همچنین معاونت شهرسازی شهرداری برگزار کرده‌ایم.

سالاری خاطرنشان کرد: آخرین جلسه نیز دو هفته گذشته در شورای شهر برگزار شد و مجموعه‌ای از ایرادات و اشکالات وارده به نحوه بازنگری طرح تفصیلی جدید مطرح شد؛ این موارد در این جلسه مورد بررسی قرار گرفت و قرار شد به صورت مکتوب نیز اعلام شود؛ یکی از مشکلات طرح این است که علی‌رغم اینکه قرار بود طرح‌های تفصیلی مبتنی بر "تی‌او‌دی" یا حمل و نقل عمومی تهیه شود و شورای عالی شهرسازی نیز این مسئله را به همه شهرداری‌های کشور ابلاغ کرده اما این مهم در طرح منطقه 22 رعایت نشده است.

در سایت خبری بخوانید: اخبار اجتماعی ایران

وی ادامه داد: طرح تفصیلی یکی از طرح‌های توسعه شهرداری است اما این طرح مبتنی بر تی او دی تهیه نشده و آن را در جلسه کمیسیون نیز اثبات کردیم؛ مورد بعدی مربوط به توافقات متخلفانه‌ای بود که در دوره گذشته، شهرداری منطقه با مجموعه‌ای از سازمان‌ها، نهادها، اشخاص حقیقی و حقوقی برای بارگزاری‌های انبوه چند ده هزار واحدی انجام شده و شامل پروژه‌های متعددی می‌شود.

رئیس کمیسیون معماری و شهرسازی شورای شهر تهران گفت: به دلیل اینکه این تصمیمات بدون طی فرآیندهای قانونی انجام شده یعنی فرآیند رفتن به کمیسیون ماده ۷ یا کمیسیون ماده ۵ در آن صورت نگرفته است، توافقات قانونی محسوب نمی‌شود و از نظر ما حقوق مکتسبه نیست از این رو، این طرح در حال بررسی است و می‌خواهند آن توافقات را قانونی کند.

وی ادامه داد: در این بین استدلال شهرداری منطقه ۲۲ نیز قابل تأمل است که می‌گوید شهرداری گذشته توافقات قابل توجهی ایجاد کرده و در راستای آن پول دریافت کرده است و تعاونی‌های مسکنی ایجاد شده که اگر قانونی نشوند تبعات اجتماعی جدی خواهد داشت اما اگر برخی افراد بدون طی فرآیند قانونی، توافقاتی انجام دهند و پشت تعاونی‌های مسکن پنهان شوند، درست نیست.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

ساخت ایران؛ کاتالیست‌های خودرو

صدا و سیماصدا و سیما2 روز قبل

فیلم | آتش دوباره به جان پلاسکو افتاد

همشهریهمشهری4 روز قبل
وی با تاکید بر اینکه محل حادثه در ضلع شرقی پلاسکو قدیم واقع شده بود گفت: ساختمان محل آتش سوزی در گذشته گاراژ بوده و مغازه‌هایی در کنار آن وجود داشت. در طبقه بالایی این ساختمان که بیش از ١٠٠٠ متر وسعت داشت، چندین باب مغازه دچار اتش سوزی شده که انبارها و مغازهها کاربری تولید و نگهداری لباس داشتند و وسعت آتش سوزی حدود ٢٥٠متر بود. سخنگوی سازمان آتش نشانی ادامه داد: در ابتدا شعله زیادی از پنجره‌ها بیرون می‌زد اما بعد از مدتی با تلاش آتش نشانان شدت آن کاهش یافت. در ادامه نیز با توجه به اینکه آتش به شیروانی‌ها هم سرایت کرده بود عملیات را ادامه دادند تا آتش به طور کامل اطفاء شود. به گفته وی این عملیات مصدومی نداشته است.

نظرها

اخبار بیشتر