توسعه فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. ایسنا
  4. فرهنگ
توسعه فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد

توسعه فرهنگ گفت‌وگو جامعه را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد

ایسناخبرگزاری ایسنا |
ایسنا/سمنان سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان سمنان با حضور تیم‌هایی از 10 مرکز علمی کاربردی این استان در مرکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان آغاز شد.

حسن رهایی رئیس جهاددانشگاهی استان در افتتاحیه این مسابقات با اشاره به ضرورت برپایی مسابقاتی از این دست اظهار کرد: گسترش فضای گفت‌وگو می‌تواند جامعه را به سمت اخلاقی‌تر شدن سوق دهد.

وی از تعامل و گفت‌وگو به عنوان نیازهای روز جامعه یاد کرد و افزود: هرچه نظام و دولت فضای تعامل و گفت‌وگو را در لایه‌های مختلف اجتماعی توسعه دهد به حل مشکلات جامعه در سایه احترام متقابل کمک کرده است.

رئیس جهاددانشگاهی استان بر لزوم تداوم و گسترش مسابقاتی از این دست در سطح جامعه و خصوصا در فضای دانشجویی تاکید و تصریح کرد: اگرچه این مسابقات امسال سومین دوره خود را تجربه می‌کند اما این حرکت هنوز در کشور ما یک حرکت نوپا محسوب می‌شود.

وی با اذعان به اینکه باید فرهنگ مناظره را در بین همه اقشار جامعه بسط و گسترش داد اضافه کرد: با گسترش این فرهنگ در بین اقشار مختلف می‌توان ضمن تمرین گفت‌وگو، بستر را برای شنیدن نظرات مختلف فراهم کرد.

رهایی با اشاره به دستاوردها و نتایج توسعه فرهنگ مناظره که در فرهنگ دینی و اعتقادی ما از پیشینه کهنی هم برخوردار است ادامه داد: رویکرد تعامل و گفت‌وگو هرچه در جامعه و مراکز علمی، فرهنگی و دانشگاهی گسترش بیشتری بیابد، فضای جامعه ایرانی را به سمت اخلاقی‌ترشدن می‌برد.

در خبری بخوانید: اخبار فرهنگی و هنری روز

رئیس جهاددانشگاهی استانبا اذعان به اینکه تصمیماتی که از دل مناظره بیرون می‌آید با اقبال بیشتری روبرو هستند خاطرنشان کرد: گذاره‌ها و تصمیماتی که محصول این مناظره‌ها هستند بی‌تردید با سطح بالاتری از اقناع و رضایتمندی عمومی روبرو خواهند شد.

به گزارش ایسنا سومین دوره مسابقات ملی مناظره دانشجویان دانشگاه جامع علمی-کاربردی استان سمنان به مدت دو روز از امروز با حضور تیم‌هایی از مراکز علمی کاربردی جهاددانشگاهی سمنان، غرب استیل، البرز شرقی، کلران، پالنده صاف، شهرداری بیارجمند و هنرآذین پویان در جهاددانشگاهی استان سمنان آغاز و در آن ۱۰ تیم مناظره با هم به رقابت می‌پردازند.

تیم برتر این مسابقات که به صورت حذفی برگزار می‌شود برای حضور در مسابقات ملی مناظره که امسال در دانشگاه جامع تبریز برگزار خواهد شد معرفی خواهد شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

نمایشگاه جوان ایرانی

صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل

قلعه‌ای ۶۰۰۰ ساله خفته در خاک بی توجهی/تبدیل یالدور به زباله گاه

مهرمهر1 روز قبل
شهرستان مرند دارای قلعه باستانی «یالدور» با ۶ هزار سال قدمت و پیر خموش و آثار و ابنیه ‌های بیش از ۴ هزار ساله در روستاها و مناطق تاریخی از داشتن هتل و موزه محروم و هر روز شاهد تخریب و غارت میراث فرهنگی هستیم. کم‌ توجهی متولیان میراث فرهنگی در حفظ آثار تاریخی و کهن، موجب از بین رفتن کتیبه ‌ای با قدمت ۹ هزار ساله و قله باستانی «یالدور» با قدمت ۶ هزار ساله شده است. قلعه باستانی مرند ساماندهی می‌شودمسئول نمایندگی میراث فرهنگی شهرستان مرند، در گفتگو با خبرنگار مهر، ابراز می‌دارد: این قلعه تاریخی در سال ۱۳۴۷ در فهرست آثار ملی ایران ثبت شده است. امیر جدایی می‌افزاید: با توجه به محدودیت اعتبارات و اولویت بندی سایر پروژه‌ها، بر روی ساماندهی این تپه باستانی در سال جاری و سال بعد، تمرکز خواهیم کرد. بسیاری از اهالی و همسایگان قلعه یالدور نیز از زباله دانی شدن این محل به شدت انتقاد کردند.

مسابقه تا یلدا بخوانیم

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
صدا و سیماصدا و سیما5 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، وی از چند روز پیش به دنبال وخامت وضعیت جسمانی به بیمارستان منتقل شده بود. دکتر کیانوش جهانپور سخنگوی وزارت بهداشت فوت نور علی تابنده در بیمارستان مهر را تایید کرد.
آفتاب‌نیوزآفتاب‌نیوز19 ساعت قبل
«دل» مجموعهٔ نمایشی به کارگردانی منوچهر هادی و به تهیه کنندگی جواد فرحانی، محصول سال‌های ۱۳۹۷ و ۱۳۹۸ در شبکه نمایش خانگی است. این سریال در ۲۸ قسمت به قلم بابک کایدان و میثم کایدان نگاشته شده‌است. نمایی از این سریال را مشاهده می‌کنید.
صدا و سیماصدا و سیما10 ساعت قبل
سلول‌های سرطانی به طور معمول دارای الگوی رشد مهار گسیخته و تمایل به جدا شدن از منشا اصلی و متاستاز هستند. با استفاده از این سیستم می‌توان در احجام خیلی کم نمونه خون، جداسازی سلول‌های هدف را انجام داد. سلول‌های هدف می‌تواند سلول‌های سرطانی در گردش خون یا هر سلولی که جداسازی و شناخت آن حائز اهمیت است مثل سلول‌های بنیادی را در برگیرد. سلول‌های هدف در این مطالعه سلول‌های سرطانی هستند که جداسازی آن‌ها حائز اهمیت است. وی ادامه داد: استفاده از این سیستم تحولی شگرف در زمینه تشخیص سرطان محسوب می‌شود.

نظرها

اخبار بیشتر