لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی‌های دقیق و جدی
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اقتصادی
لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی‌های دقیق و جدی

لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی‌های دقیق و جدی

مهرخبرگزاری مهر |
زنجان-با افزایش نرخ بنزین، نگرانی هایی بابت افزایش نرخ سایر اقلام و کالاها ایجاد شده و اگرچه این اقدام غیرقانونی اعلام شده، اما مقابله با آن نیازمند عزم و پیگیری جدی مسئولان است.

خبرگزاری مهر-گروه استان‌ها: با افزایش نرخ بنزین برخی افراد با ایجاد شایعه مبنی بر گران شدن نرخ خدمات و کالاهای اساسی سعی در ایجاد التهاب در استان زنجان را داشتند که تلاش‌های آنها نتیجه‌ای نداشت و مردم فهیم و آگاه ایران، همچون گذشته با بصیرت با موضوع برخورد کردند.

برخی اصناف و بازاریان همواره به دنبال بهانه هایی برای بالا بردن قیمت اجناس هستند

یک شهروند زنجانی با انتقاد از گران شدن یک شبه بنزین، پرهیز از افزایش خودسر قیمت‌ها توسط اصناف را خواستار شد و گفت: افزایش قیمت بنزین نباید بستر را برای سودجویان و برخی اصناف غیرمنصف برای بالان بردن قیمت کالاها ایجاد کند.

احمدی با بیان اینکه برخی اصناف و بازاریان همواره به دنبال بهانه هایی برای بالا بردن قیمت اجناس هستند، افزود: نظارت کم بر بازار همواره باعث شده که گرانی قیمت کالاها موقعیت را برای این افراد فراهم می‌کند.

وی ادامه داد: مسئولان نباید به طرح‌ها و اقدامات سطحی و مقطعی برای کنترل بازار اکتفا کنند، بلکه باید تلاش کنند که قیمت کالا و خدمات در استان بالا نرود.

احمدی با بیان اینکه در جریمه گرانفروشان و کم فروشان نباید به اقدمات سطحی و کم اثر اکتفا شود، گفت: برخورد جدی با گرانفروشان و کم فروشان و براساس شرع اسلام باعث می‌شود بسیاری از سودجویان جرات انجام اینکار را نداشته باشند.

بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شو۰د

رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازار و واحدهای صنفی استان زنجان به شدت رصد می‌شود و با هرگونه افزایش غیرقانونی قیمت اقلام و کالاها برخورد خواهد شد.

سید محمود موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر، با بیان اینکه افزایش قیمت بنزین به عنوان یکی از حامل‌های انرژی نباید تاثیری در قیمت اقلام و کالاها داشته باشد، افزود: به اصناف اطلاع رسانی شده که در زمینه کنترل قیمت‌ها و پرهیز از افزایش قیمت‌ها تلاش کنند.

وی ادامه داد: واحد بازرسی اتاق اصناف به صورت محسوس و غیر محسوس بازار را رصد می‌کند و در صورت گران‌فروشی و یا کم فروشی با متخلفین برخورد می‌کند.

موسوی افزود: پرونده متخلفین به تعزیرات ارجاع شده و جرائم سنگین برای این افراد در نظر گرفته خواهد شد.

رئیس اتاق اصناف استان زنجان گفت: بازرسین اصناف استان زنجان به شدت اقدام به رصد بازار و واحدهای صنفی کرده و نسبت به جریمه و ابطال مجوز فعالیت واحدهای متخلف اقدام می‌کنند.

لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی‌های دقیق و جدی - 13

هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم

مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم.

عبدالحسین علی اکبری در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه سهمیه سوخت تاکسی‌های بین شهری ۷۵۰ لیتر اعلام شده است، گفت: در آبان ماه و ابتدای آذرماه به اندازه ۱۰۰ لیتر به حساب تاکسی‌ها واریز خواهد شد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار اقتصادی امروز در بازار تهران

وی اظهار کرد: ماه‌های آینده که پایش انجام می‌گیرد سهمیه سوخت به حسب رانندگان واریز می‌شود.

مدیرکل راهداری استان زنجان گفت: با توجه به افزایش قیمت بنزین هیچ گونه افزایش قیمت در بخش حمل و نقل مسافربری بین شهری نداریم.

لزوم مقابله جدی با گرانی کالاها/ انجام بازرسی‌های دقیق و جدی - 20

علی اکبری ابراز کرد: براین اساس صورت وضعیت از شرکت‌های حمل و نقل اخذ خواهد شد و متناسب با فاصله طی شده سامانه ما با سامانه شرکت نفت لینک خواهد شد و بنزین محاسبه شده و به حساب رانندگان تاکسی واریز می‌شود.

وی افزود: در حال حاضر امنیت و آرامش بسیار خوبی در بخش حمل و نقل بین شهری استان حاکم است.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و بازار توسط تعزیرات حکومتی استان زنجان تشدید می‌شود.

مرتضی ممیزی در گفتگو با خبرنگار مهر با بیان اینکه با توجه به افزایش قیمت بنزین، افزایشی در قیمت کالاها و حمل و نقل نقلیه عمومی نداریم، گفت: در این میان نظارت و بازرسی از واحدهای صنفی و بازار توسط تعزیرات حکومتی استان زنجان تشدید می‌شود.

وی اظهار کرد: تمام بازرسین و روسای شعب تعزیرات حکومتی استان زنجان در آماده باش هستند و هر گونه افزایش قیمت ممنوع بوده و تخلف است و با سودجویان برخورد قانونی صورت می‌گیرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان زنجان گفت: تعزیرات حکومتی استان زنجان از چند روز گذشته بازدیدهای سر زده خود را با قوت بیشتری انجام می‌دهد و با هر گونه گرانفروشی و افزایش قیمت کالا و حمل و نقل عمومی مقابله می‌شود.

ممیزی ابراز کرد: طی چند روز گذشته افزایش قیمت در بخش‌های کالا و خدمات در استان زنجان انجام نگرفته است و از شهروندان تقاضا می‌شود در صورت مشاهده هرگونه تخلف با سامانه ۱۲۴ تماس بگیرند.

وی افزود: تعزیرات حکومتی استان زنجان با همکاری سازمان صنعت و معدن، اتاق اصناف و دانشگاه علوم پزشکی به جد نظارت و بازرسی از بازار را دنبال می‌کند.

به هر حال شهروندان زنجانی انتظار دارند قصه گرانی بنزین، به فرجام گرانی‌های گذشته تکرار نشود و بهانه‌ای برای گران شدن قیمت سایر کالا و خدمات نشود. مردم قبل از افزایش قیمت بنزین از گرانی کالا و خدمات گلایه داشتند و وجود مشکلات معیشتی و کمبودها آنها را با مشکل مواجه کرده بود.

مردم از دستگاه‌های نظارتی انتظار دارند به دقت بازار را رصد کرده و به طرح‌های مقطعی برای تنظیم بازار اکتفا نکنند و رصد مداوم بازار را صورت دهند.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف

صدا و سیماصدا و سیما11 ساعت قبل
به گزارش خبرنگار خبرگزاری صداوسیما، مدیرعامل شرکت توانیر از پرداخت ۱۰۶ میلیارد تومان پاداش خوش مصرفی به مشترکان خانگی و افزایش ۱۰ درصدی مشترکان خوش مصرف در مقایسه با سال گذشته خبر داد. محمدحسن متولی زاده در حاشیه سی و چهارمین کنفرانس بین المللی برق در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امسال ۲۹ میلیون مشترک خانگی از شبکه برق سراسری در کشور برق دریافت کرده‌اند گفت: امسال از این تعداد ۲۴ میلیون مشترک درحد الگوی مصرف، مصرف کردن و ۸ میلیون مشترک ضمن رعایت الگوی مصرف برق مصرفشان را در تابستان امسال که بسیار گرم بود در مقایسه با سال قبل کاهش دادند که به همین دلیل مشمول پاداش خوش مصرفی شدند.
جام نیوزجام نیوز14 ساعت قبل
به گزارش سرویس اقتصادی جام نیوز، در این طرح که از ساعت ۱۰ صبح امروز در سایت اینترنتی فروش محصولات سایپا آغاز خواهد شد، خودرو پراید ۱۳۱ به قیمت ۳۷۵ میلیون ریال عرضه می‌شود که ۴۰ میلیون ریال از آن در قالب تسهیلات با بازپرداخت یک‌ساله دریافت خواهد شد. در این طرح نیز مانند طرح‌های اجرا شده قبلی، محدودیت ثبت‌نام برای افراد کمتر از ۱۸ سال، عدم امکان ثبت نام بیش از یک خودرو برای هر کد ملی، عدم فروش خودرو به کدهای ملی که در ۱۸ماه گذشته از سایپا خودرو خریده‌اند و در یک استان بودن کدپستی ثبت نام‌کننده و کد نمایندگی انتخابی توسط مشتری درنظر گرفته شده تا خودرو به مشتری واقعی فروخته شود. خودروتک۲۰۲۵

فیلم | چگونه رمز دوم کارت بانکی را فعال کنیم؟

همشهریهمشهری1 روز قبل

نطق پروانه‌سلحشوری در مجلس امروز +فیلم

اقتصادنیوزاقتصادنیوز8 ساعت قبل
میزان‌آنلاینمیزان‌آنلاین7 ساعت قبل
خبرگزاری میزان- مصطفی سالاری اجرای نظرات ریاست جمهوری درباره خروج این سازمان از بنگاه‌داری را مورد تأکید قرار داد و گفت: این امر قطعا به نفع جامعه کارگری و اقشار تحت پوشش تأمین اجتماعی است و پیگیری می‌شود. وی تأکید کرد: خروج از بنگاه داری قطعا به نفع سازمان تأمین اجتماعی است و البته این کار با حفظ اموال کارگران انجام می‌شود و سازمان تأمین اجتماعی در چند حوزه درآمدزای مشخص و به صورت غیر مدیریتی سرمایه گذاری خواهد کرد. مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی در ادامه با اظهار خوش‌بینی نسبت به تعادل منابع و مصارف سازمان تأمین اجتماعی گفت: مجموع هزینه‌های سازمان تأمین اجتماعی ماهیانه ۹۶۰۰ میلیارد تومان است و منابع نقدی حق بیمه دریافتی این سازمان نیز ماهیانه به حدود ۸۶۰۰ میلیارد تومان می‌رسد. سالاری درباره هلدینگ درمان تأمین اجتماعی نیز گفت: تمامی بیمارستان‌های تأمین اجتماعی سراسر کشور تحت نظر معاونت درمان سازمان و مدیران درمان استانی مدیریت می‌شوند و هیأت مدیره‌ای بودن بیمارستان به معنای عدم پاسخگویی به مدیران درمان نیست. وی افزود: سازمان تأمین اجتماعی آماده هر نوع همکاری و حتی مشارکت در تأمین منابع برای اجرای برنامه پرونده الکترونیک در وزارت بهداشت است.

ساخت صخره مصنوعی با کشتی باری +فیلم

اقتصاد آنلایناقتصاد آنلاین9 ساعت قبل

نظرها

اخبار بیشتر