کاهش آسیبهای فرهنگی با توسعه مشارکتهای اجتماعی ممکن می‌شود
  1. خبری
  2. همه خبرها
  3. مهر
  4. اجتماعی
کاهش آسیبهای فرهنگی با توسعه مشارکتهای اجتماعی ممکن می‌شود

کاهش آسیبهای فرهنگی با توسعه مشارکتهای اجتماعی ممکن می‌شود

مهرخبرگزاری مهر |
کاشان - شهردار کاشان گفت: مثبت اندیشی و توسعه مشارکت های اجتماعی باعث کاهش آسیب های فرهنگی و اجتماعی می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، سعید ابریشمی راد شامگاه یکشنبه در جمع تعدادی از نویسندگان و مولفان کاشانی با بیان اینکه ما نیازمندیم تا در جامعه الگوسازی کنیم، اظهار داشت: فرهنگ یکی از ارکان توسعه یافتگی هر جامعه است.

وی با اشاره به وجود بعضی از آسیب‌های فرهنگی و اجتماعی در جامعه ابراز داشت: مثبت اندیشی و توسعه مشارکت و تعاملات اجتماعی می‌تواند باعث کاهش این آسیب‌ها شود.

شهردار کاشان با اشاره به اینکه متاسفانه رگه‌های ناامیدی در اجتماع وجود دارد، تصریح کرد: معرفی الگو و افراد موفق در جامعه می‌تواند باعث تزریق روحیه امید در بین افراد به خصوص بین کودکان و نوجوانان شود.

تاریخ کهن کاشان پشتوانه ظرفیت‌های کاشان در حوزه‌های گوناگون است

وی با بیان اینکه کاشان دارای ظرفیت‌های مختلف در حوزه‌های گوناگون است، بیان داشت: آنچه پشتوانه همه این ظرفیت هاست، تاریخ کهن و تمدن و هویت اصیل این منطقه است.

ابریشمی راد با اشاره به اینکه مقوله فرهنگ در جامعه بسیار جای کار دارد، افزود: یکی از سازمان هایی که می‌تواند در این راه خدمات موثری به شهروندان کاشانی ارائه دهد سازمان فرهنگی اجتماعی ورزشی شهرداری کاشان است که این سازمان می‌تواند در اتفاقات بزرگ فرهنگی، فرصت‌ها و ظرفیت‌ها موثر باشد.

در وبسایت خبری بخوانید: اخبار حوزه اجتماعی از سراسر وب | اخبار فرهنگی هنری جهان

موثر نبودن سطح تعاملات اجتماعی یکی از مهمترین اشکالات حوزه اجتماعی کاشان

وی با بیان اینکه یکی از مهمترین اشکالات حوزه اجتماعی کاشان موثر نبودن سطح تعاملات اجتماعی است، افزود: با ارائه برنامه ریزی کارآمد می‌توان این اشکال را مرتفع کرد.

شهردار کاشان فریاد کردن تعالیم فرهنگی در جامعه را ناکافی دانست و اظهار داشت: یکی از سطحی‌ترین لایه‌های ترویجی مبانی فرهنگی که لازم است ولی کافی نیست، استفاده از تبلیغات محیطی است در حالی که کودکان و نوجوانان باید با مفاهیم فرهنگی آشنا شده و آموزش ببینند.

تشکیل انجمن منزلت بانوان در کاشان

وی با اشاره به تشکیل انجمن منزلت بانوان در کاشان ابراز داشت: این انجمن با استفاده از بانوان کاشانی که در بخش‌های مختلف صاحب سبک و ایده هستند تشکیل شده است تا فرایند دائمی و مسمتر تعامل با خانواده‌ها شکل بگیرد.

به گزارش مهر، نشست شهردار با تعدادی از نویسندگان و مولفان کاشانی به همت فرهنگسرای المهدی (عج) کاشان و با همکاری نهاد کتابخانه‌های کاشان در کتابخانه ابوالرضا راوندی این شهر برگزار شد.

خواندن خبر در سایت منبع

در ادامه بخوانید

(ویدیو) ماجرای نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرضا

فراروفرارو1 روز قبل
مدیرکل روابط عمومی اداره بهزیستی اصفهان گفت: نوزاد رها شده در یکی از خیابان‌های شهرستان شهرضا هم‌اکنون در شیرخوارگاه این شهر تحت مراقبت قرار دارد. به گزارش برنا؛ محمدرضا عسکریان‌زاده، افزود: این نوزاد در وضعیت سالم و مطلوب قرار دارد و تمامی اقدامات موردنیاز درباره او در حال انجام است. وی از دادن هر گونه اطلاعات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و آن را بسته به اعلام مسوولان عنوان کرد. روز گذشته کلیپی مبنی بر رهاشدن یک نوزاد در یکی خیابان‌های شهرضا در جنوب اصفهان منتشر شد. براساس روال قانونی نوزادانی که در سطح معابر و خیابان‌ها رها می‌شوند پس از دریافت حکم قضایی و طی شدن یک دوره زمانی و مطمئن شدن از عدم بازگشت والدین، به خانواده‌هایی که تائید صلاحیت شوند و نوزاد امنیت جانی و روانی داشته باشد، سپرده می‌شوند.

فیلم | دانشجوی دکترای اقتصاد است، پول نداشت کولبری می‌کند

همشهریهمشهری1 روز قبل
وی بعد از اخذ مدرک کارشناسی ارشد اقتصاد، موفق به قبولی در رشته دکترای این رشته شد اما اکنون کولبر استدریافت ۳ MB کد خبر ۴۶۹۶۵۸

مروری بر پرونده‌های مفاسد اقتصادی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
از پرونده ابربدهکار بانکی، سلطان سکه، متهمان بانک سرمایه، تخلفات پتروشیمی‌ها و موسسات مالی غیرمجاز تا اخلال در بازار دارو که در یکسال اخیر اتفاق افتاده را، بررسی می‌کنیم. آنطور که سخنگوی دستگاه قضا اعلام کرده تا مرداد سال ۹۸ برای بیش از ۹۰۰ پرونده در تهران و شهرستان‌ها، حکم صادر شده است. پرونده تخلفات پتروشیمی‌ها هم از دیگر پرونده‌های مهمی است که با تشکیل جلسات دادرسی متعدد، رسیدگی‌ها همچنان ادامه دارد. رسیدگی به تخلفات موسسات مالی غیرمجاز، پرونده پرسرو صدای شاندیز و پیگیری اخلال ارزی از دیگر پرونده‌های یکسال اخیر است. در ماه‌های گذشته هم اخلال در بازار گوشت و دارو رسیدگی شد که هنوز در پرونده شبنم نعمت زاده با تخلفات دارویی، حکمی صادر نشده است.

سخنگوی سازمان غذا و دارو: تکذیب پیداشدن قرص‌های مشکوک در کیک دانش آموزان

عصر ایرانعصر ایران1 روز قبل

بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره‌ای

صدا و سیماصدا و سیما21 ساعت قبل
فیلم سینمایی بیست و سه نفر از دیروز روی پرده‌ای نقره‌ای به نمایش در آمده است. بیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبیست و سه نفر قهرمان مهمان پرده‌ای نقره ایبه گزارش خبرنگارخبرگزاری صدا وسیما؛ فیلم سینمایی بیست و سه نفر قصه نوجوانان ۱۳ تا ۱۷ ساله است که در سال ۶۸ به اسارت رژیم بعث در آمدند.

خط تولید باتری‌های لیتیومی

صدا و سیماصدا و سیما1 روز قبل
به گزارش خبرگزاری صدا وسیما؛ شرکت صبا باتری در راستای ماموریت اصلی خود که همانا توسعه سیستم‌های ذخیره ساز پیشرفته انرژی است‏، با نگاه راهبردی به جریان توسعه صنعت حمل و نقل الکتریکی به عنوان یک کلان روند صنعتی در سطح بین المللی و با درک نیاز استراتژیک این صنعت به انواع باتری‌های پرانرژی، در سال ۱۳۹۳، به راه اندازی نخستین صنعت تحقیقاتی تولیدی باتری‌های لیتیومی در کشور، از طریق انتقال و اکتساب دانش فنی تولید باتری‌های لیتیومی در انواع سیلندری و تخت اقدام کرده است.

نظرها

اخبار بیشتر